Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie  (Przeczytany 10507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« dnia: Sierpień 28, 2008, 23:24:45 »
No to moze od poczatku. W poniedzialek wrocielm z wakacji, a we wtorek od rana zaczalem nierowna walke z moja belka. Zaloga w skladzie ja moj tata i moj szwagier stanelismy oko w oko z jakze tlukaca belka. Cala beleczke wraz z wymontowaniem,rozebraniem i zlozeniem robilismy bardzo powoli dokladnie i badalismy kazdy szczegol. No wiec od poczatku:
Wyciagnelismy cala belke spod Xsaruni (brak zdjecia spowodowany tym ze kazdy przeciez wie jak wyglada belka :) ) Nastepnie wzielismy sie za pocechowanie wszystkich elementow oznaczenie ktory jak i gdzie przylegal i zaczelismy ja rozbierac a pozniej rozbijac. Bylo ciezko bo nie chcial sie rozejsc ale po kilkunastu minutach juz byla w czesciach. Przed rozbiciem poszla jesczze do lekkiego przepiaskowania aby usunac z niej caly brod i lekka rdze. Po rozebraniu z bbelki WYSYPALO sie lozycko a raczej jego resztki :). Nastepnym krokiem bylo wypiaskowanie wszytskich elementow i ich pomalowanie. To co sie dalo bylo malowane proszkowo w kolorze "czarny mat" a co nie moglo byc grzane w piecu (glownie elementy gumowe) zostaly pomalowane podkladem i czarna farba :) POzniej zabralismy sie za skladanie wszystkich rzeczy. Wszystko szlo jak po maselku do samego konca. Najbardziej trzeba bylo uwazac przy wkladaniu drazkow aby zachowac oryginalna wysokosc i zeby kola rowno staly, ale z odpowiednio zrobionymi przyzadami nie bylo najmniejszego klopotu :)

Przy okazji wymienilismy kompletne hamulce tj. szczeki, rozpychacze, sprezyny, tloczki.

Efekty poszczegolnych prac przedtawiam ponizej na dosc kiepskich zdjeciach ale jedynem urzadzeniem ktore mialem zawsze pod reka byl telefon. Jutro pozostalo jesczze zalozyc beleczke do auta i cieszyc sie jazda. Jutro strzele jeje kilka fotek cyfrowka i tez dorzuce do tematu. Wszytskie czesci wyszly mnie cos ponad 500 zl liczac hamulce, wiec mysle ze wydawanie 1000 a czesem i ponad w warsztacie to dla mnie nierozsadny wybor, z czego i tak robia polowe z tego co my zrobilismy :)

Jesli ktos w poblizu mojego miejsca zamieskzanai poszukuje dobrego i rzetelnego mechanika odnosnie beleczki to zapraszam do mnie...

Tereaz beleczka wyglada i funkcjonuje jak nowa ze sklepu. Elementami ktore wymienilem to oczywiscie: czopy, lozyska i uszczelniacze.

A teraz kilka zdjec, sami ocencie efekty naszej pracy :)

Tak wedlug mnie powinna wygladac w calosci zregenerowana belka, zarowno technicznie jak i wizualnie.


Będę za nią tęsknił :)

Offline Jacek Kusztal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Skąd: Wędrzyn
  • Posiadany samochód: Xsara 1,8i 8v-1997r. LPG - BRC
  • Miejscowość: Wędrzyn
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 30, 2008, 09:14:50 »
OK części 500zł nie ma sprawy, a robocizna? Za ile wycenisz robotę tj swoja własną, piaskowanie, malowanie itd?

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 30, 2008, 11:13:00 »
Hmm... ja bym się nie podjął... dlaczego? Bo to zbyt ważny element w samochodzie (bezpieczeństwo) bym pchał do tego swoje łapska.

Ale podziwiam, że się za to zabraliście. Daj jeszcze znać jak to cudo teraz jeździ no i czekamy na fotki :-)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2008, 19:04:29 »
Podziwiam ADAMA... No ja bym nigdy sam sie za to nie zabrał... Nie mam aż tak dużej wiedzy. Bałbym się że tego nie złoże, albo że cos pokomibuje, i we własnym aucie nie czuł bym się az tak bezpiecznie... No to słowa UZNANIA !
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 30, 2008, 20:33:53 »
No wiec piersze testy za mna.... powiem jedno... jesli moj tata powie ze umie to zorbic to niegdy nie bede nawet myslal ze moze sie myslic. Beleczka smiga az milo. nic nie puka stuka ani tym podobne. Predzej piszczala a teraz cichutka i ladnie miekko pracuje... Nie wiem jesli bylby ktos chetny to mozna zawsze sie dogadac co do ceny naprawy... dzisiaj jesczze wymienilismy poduszki bo jenda byla jednak strzelona :)

Michale masz 100% racje ale inaczej sprawa wyglada kiedy ma sie tate z 25 letnim doswiadczeniem jesli chodzi i samochody i inne maszyny. Wszystkie przyrzady potrzebne do regeneracji sobie sam zrobil i to nie jakies popierdulki tylko profesjonalne narzedzia np do ustawienia wysokosci belki ;) czy zbijania lozysk albo ich nabijania... A wiedza jest potrzebna i to duza ale majac taka chodzaca skarbnice wiedzy to jest cos :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Błażej Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Sławno
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 HDI 2002 r.
  • Miejscowość: Sławno
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2008, 22:00:25 »
Szkoda, że nie mam żadnego zaprzyjaźnionego mechanika, trochę by to ułatwiło życie, a tak muszę gnać 250 km do Antalexu 12.09

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2008, 22:03:49 »
Jedz do Adama ;)
Moje spalanie

Offline Błażej Krukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Sławno
  • Posiadany samochód: Xsara 2.0 HDI 2002 r.
  • Miejscowość: Sławno
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2008, 22:17:10 »
He he dobry pomysł ale do Adama mam ok 400 km. Za daleko

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:23:00 »
A no to co innego jak tatus to specjalista od regeneracji belek :D
Ja naszczescie nie musze się martwić o belkę... ale jak przyjdzie na nią czas to kierunek ADAM HARYCH :D
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:33:56 »
Xsara to jednak zaj... auto. Nawet, wydawac by sie moglo skomplokowana sprawa, jak belka okazuje sie prosta rzecza ;)
Moje spalanie

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:36:53 »
Jacku, zauważ że prostą rzeczą dla mechanika który sie zajmował juz nie raz naprawą beleczki :D
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:44:51 »
Ze Adama ojciec taki doswiadczony specjalista? :D Nie wiedzialem. Zeby teraz tylko kolejka chetnych forumowiczow sie do niego nie ustawiala ;)
Moje spalanie

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:47:29 »
Specjalista to moze zbyt duze slowo bo specjalistow w polsce od czegokolwiek to bym hcyba na palcahc jednej dloni policzyl :P no  fachura z niego i tyle ale najbardziej podoba mi sie w nim dokladnosc i to ze zanim cos zalozy to choc wie jak to powinno isc to sie 2 razy zastanowi czy napewno tak a nie inaczej i wychodzi na tym zawsze odbrze bo wsyztsko jest tak zrobione jak byc powinno :) I nie ejst on zadnym specjalista od beleczek ale zna sie na tych sprawach. Co do skomplikowania belki to nie ejst ona az tak trudno skonstruowana ale zeby ja naprawic to jednak trzeba miec troszke poejcia i przyzadow bez nich ani rusz :/

Przed kilkoma minutami wrocilem z trasy okolo 100 km, byla ona po koleinach , przejazdach kolejowych, kostce brukowej i innych tym podobnych nierownosciach. Chcialem sprawdzic nowe kola i zarazem beleczke. Wynik jak najbardziej pozotywny beleczka zachowuje sie jak nowa:)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Jacek Kustra

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 4 462
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Ford S-Max 2.0 AWD
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:51:00 »
He he, o dokladnosci to cos wiem. W swojej dziedzinie tez zawsze staram sie byc dokladnym, chociaz czasem ludziom to przszkadza i wydaje sie ze cos robie za wolno. Ale wole robic dokladniej i sprawdzic dwa razy niz potem robic drugi raz to samo :)
Moje spalanie

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 31, 2008, 00:55:39 »
Dokladnie tak samo mysle, zreszta to dobra cecha bo zawsze cos jest zrobione porzadnie i nie trzeba kilka razy poprawiac :) nie no ogolnie to solidnie wykonana praca :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Piotr Skrzypek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 681
  • Skąd: Nowa Ruda
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II VTS 2.0 HDI 110 KM
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Telekomunikacja, Informatyka
  • Miejscowość: Nowa Ruda
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 31, 2008, 13:30:05 »
Nie no tak jak Adam stwierdził... że trzeba mieć pojęcie i przyrządy, jezeli ich sie nie ma to trzeba niestety korsyztac z usług mechaników. A co do dokładności to bardzo dobra cecha... Lecz niektórzy tego nie doceniają. Przez to że byłem w ostatniej pracy dokładny niestety dostawałem opier*** :(
Pozdrawiam - p Y p ( Piotr Skrzypek )
-----------------

-----------------
Potrzebujesz pomocy ? - dzwoń 603083506...

Offline Józef Maliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 53
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 III 2.0 163 aut
  • Zainteresowania: Góry góry góry
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 16, 2008, 00:00:34 »
Witam ! Adam mam pytanko czy używałeś oryginalnych części do regeneracji beleczki i czy jest szansa na zregenerowani beleczki u Ciebie? Pozdrawiam
:-) ZX'94 .1.9TD był a teraz XSARA II 2.0 HDI :-)  :-)
A od 22.08.16 C5 MK2 1.6 HDI SX VTR BREAK
Poczciwy C5 z 2006 przejechał  350kkm i poszedł w dobre ręce na TAXI
A teraz znów C5 Tourer 2.0 163KM aut...

Offline Kaśka Musielak

  • Administrator Honorowy
  • ******
  • Wiadomości: 4 966
  • Skąd: Wlkp
  • Miejscowość: Wlkp
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 16, 2008, 00:28:00 »
Gratuluje ładna robota i widac ze solidne podejscie do sprawy  tylko ze nie zawsze wszystko idzie tak po "masełku" zdarza sie ze jak sie za długo jezdzi ze skrzypiacym tyłem to belka tak sie w srodku wytrze ze nie bedzie nawet sensu załozyc nowych łozysk,na takie niespodzianki trzeba byc przygotowanym.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 16, 2008, 10:16:49 »
Dokladnie jak moj przedmowca powiedzial... Nie zawsze wsyztsko idzie jak po masle i u nas nie szlo, bo wiadomo ze trzeba byc podwojnie ostroznym jesli robi sie cos pierwszy raz. Wszytsko jednak doszlo do finiszu i dziala jak nalazy, dzis od regeneracji beleczki zrobilem ktoras setke km i nic nie wskazuje na to aby robota byla spartaczona a wrecz przeciwnie czuje sie jak bym mial cale nowe zawieszenie. Czesci uzywalem oryginalnych Citroena :)

Józefie oczywiscie ze jest taka mozliwosc kwestia dogadania sie co do szczegołow terminu itp :)


Będę za nią tęsknił :)

Offline Mariusz Kocurek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 2,0 HDI 2001/02
  • Zainteresowania: MOtoryzacja,Piłka nozna,snowboard
  • Miejscowość: Mysłowice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 17, 2008, 21:12:07 »
Ja niestety musze odwiedzic panów z Antałexu, termin coraz bliżej.

Żałuje tylko jedego że takiej firmy jak Antałex niema na Górnym Śląsku.

A tak czeka mnie trasa około 800 kilometów :-(

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2008, 21:30:54 »
ojj kolego właśnie słyszałem że są od tego spece między Mysłowicami a Sosnowcem wiem że gdzieś granice radochy, giełdy w Mysłowicach. Tak gościu jakoś tłumaczył na stacji diagnostycznej  mojemu bratu.

Właśnie mój brat był na stacji diagnostycznej i wykryto w samochodzie luz na belce dokładnie prawa strona. Jak się podniesie samochód to koło się porusza w każdą stronę :/.

Teraz pytanie czy to łożysko znajduje się w rurze i poszło już, dodam że od ostatniej regeneracji przejechane zostało w aucie ok 18000 km.  A regeneracje robiłem w cbc filia w Chorzowie.

Z tego co pamiętam to gościu mi mówił o rocznej gwarancji, chyba będe musiał się tam jutro z tym wybrać do niego.

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 22, 2008, 13:02:51 »
Jelsi do mnie byl kierowany ostatni post to takik niemilym tonem raczej nie zobligujesz mnie abym cokolwiek powiedzial nawet to ze nie wiem....


Będę za nią tęsknił :)

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 22, 2008, 13:04:36 »
Jesli nie byl on do mnie to sprawdz moze czy masz zabezpieczona nakretke ktora przykreca beben.... jesli tam nie ma luzu (a kolo wlansie od tego tez lata we wszystkie strony i puka w aucie) to calkiem mozliwe ze lozysko sie rozsypalo w belce innej mozliwosci chyba nie ma. trudno cokolwiek na sucho powiedziec bo czop np nie mogl sie chyba wyklepac....


Będę za nią tęsknił :)

Offline Bartosz Stempniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 69
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: xsara II 1,9 D 2001r / zx 1,9 TD 95r
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2008, 20:30:50 »
nie nie kolego ten post był skierowany do tego gościa speca który ogłaszał swoje usługi co do belki.

Na stacji mi dokładnie to obejrzeli i powiedział że ten luz się w rurze zaczyna. Dzisiaj zadzwoniłem do tych co mi ją robili ładnie grzecznie im tam wytłumaczyłem oczywiście Pan mi powiedział że chce go zobaczyć no ale nie dzisiaj bo ma już auta na podnośniku i żeby jutro dzwonić :]

Offline Adam Harych

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 692
  • Skąd: Przygodzice
  • Posiadany samochód: E46 zastąpiło Xsare, Volvo S40 1.9Di 102km, E46 320D 136km, Mercedes A-class 1.7CDI 90k
  • Miejscowość: Przygodzice
Re: Regeneracja beleczki- sami zobaczcie
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 22, 2008, 22:32:22 »
Hehe myslalem ze do mnie :] wg mnie mogla sie posypac lozysko w najlepszym przypadku a w najgporszym nie chce cie straszyc ale moze byc juz wyryrana sama belka i lozyska nie trzyma... ale odpukac oby tak nie bylo :)


Będę za nią tęsknił :)