Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: olej silnikowy przy wtryskahc  (Przeczytany 2582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil Podstawka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDi 109KM 2005, C3 1,4 75KM 2007
  • Miejscowość: Lublin
olej silnikowy przy wtryskahc
« dnia: Wrzesień 16, 2013, 13:53:14 »
zauważyłem olej w zagłębieniach gdzie są wtryski, uszczelki pod pokrywą zaworów wymienione, czyli pod pokrywą metalową silikon, pod pokrywą plastikowa-uszczelka. i dalej cieknie.
Może to wyciekać z gniazd wtryskiwaczy? Dodam, że wtryski były wyciągane do sprawdzenia a 1 był regenerowany. Czy mechanik mógł coś zepsuć?
Czy miał ktoś podobny problem?
Nie wycieka dużo ale jest mokro.

Offline Piotr Rzepkowski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 239
  • Skąd: Łobez
  • Posiadany samochód: Citroen C4 GP 1.8 16V 2008 manual
  • Miejscowość: Łobez
Re: olej silnikowy przy wtryskahc
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2013, 14:30:05 »
Ja też po wymianie uszczelniaczy pod wtryskiwaczami dostałem od "warsztatu" w gratisie wyciek oleju w gniazda wtryskiwaczy. Poprawiali mi w ramach reklamacji dwa razy i dalej to samo. Trzeci raz im nie oddałem w obawie o swój samochód i zacząłem sam drążyć. Na szczęście mam znajomego w serwisie forda i co się okazało. Olej wyciekał spod szpilek na których mocuje się wtryskiwacze (nr 11). Dopiero gdy podczas ich przykręcenia do głowicy użyłem szczeliwa do gwintów Wurth średniego (http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0893%20243%20025.pdf) wyciek ustał. Szczeliwo dajesz pod grzybek na szpilce i dokręcasz. Ja dałem szczeliwo także na gwint nakrętki nr 12, bo w tych silnikach samoczynnie się one luzują. Najlepsze jest to, że w instrukcji serwisowej Citroena nie ma zadnej informacji o tym, że należy szpilki uszczelnić.

Oczywiście dobrze byłoby przy okazji wymienić także uszczelniacz nr 9 i pierścień nr 8.

pozdrawiam

Offline Kamil Podstawka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1,6 HDi 109KM 2005, C3 1,4 75KM 2007
  • Miejscowość: Lublin
Re: olej silnikowy przy wtryskahc
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2013, 08:28:24 »
Dziękuję za rzetelną odpowiedź. mam nadzieję że to będzie to, uszczelniacz i pierścień wymienione, tak twierdzi mechanik.