Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła  (Przeczytany 1996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Penkajło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Konin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8i
  • Miejscowość: Konin
Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« dnia: Styczeń 18, 2017, 00:21:29 »
Witam. Nie wiem co mam już myśleć i potrzebuje pomocy. Tydzień temu przy dużych mrozach moja cytryna podczas jazdy wydawała z okolic prawego koła lub silnika walenie, dziwne stuki. Na następny dzień doszło do tego podczas jazdy samo ruszanie się kierownicy w lewo prawo lekkie ruchy i dźwięki narastaly. Auto oddane do sprawdzonego mechanika. I tu bonus !! Nagle po postoju w oczekiwaniu na naprawę auto "dostało samo-uleczenia" wszystkie wyzej wymienione usterki znikły. Zero stuków hałasów ruchów kiery. Dodam że przeguby półoska całe. Drążek kierowniczy etc wymieniane wcześniej. No i wracam dziś do domu i znów to samo. Wszystko wróciło. Pomocy. Ktoś coś wie podpowie w w\w temacie ???? Citroen Xsara 1  1.8i 66kw 99r. Dodam że w odmie mam pełno majonezu i na bagnecie też widać i od dłuższego czasu nieskutecznie walczę z falujacymi obrotami. Ale nie znam się czy może mieć to jakiś wpływ. Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.  :(

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2017, 08:11:30 »
Dźwięk w czasie jazdy czy na postoju też to zauważyłeś? U mnie było takie głuche walenie i odpowiedzialne za to były gumy stabilizatora. Po ich zmianie nastąpiła błoga cisza. Oprócz tego zostało wymienione(bo i tak trzeba było) 3/4 zawieszenia z przodu: tuleje, sworznie, amortyzatory, łączniki, końcówki drążków, poduchy McPhersona i właśnie te gumy.
Co do samo uleczania to Xsary chyba tak mają. Moja dawała straszne wibracje na kierownicy i całej budzie, a w serwisie oczywiście spokój jakby wyjechała właśnie z fabryki. Ale i tak udało się dojść co było winne.
Tak więc zwróć uwagę na gumy stabilizatora.
Najlepiej jakbyś nagrał film, wrzucił na Jutuba i dał nam link to będzie lepiej wróżyć.
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2017, 09:12:03 »
Głupie pytanie, bo pewnie byście zauważyli, ale zadam mimo to: jakieś bryły lodu na półosiach, felgach, pod kołpakami?
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Adam Penkajło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Konin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8i
  • Miejscowość: Konin
Odp: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2017, 10:13:59 »
objawy są tylko podczas jazdy, na postoju jest ok. I nie tylko podczas skrętów ale prostej jazdy, podwozie całe sprawdzone, żadnych ciał obcych jak bryły lodu etc, całe przeguby, półośka, drążek był wymieniany wcześniej jak i gumy na stabilizatorach,.... i jestem w ciemnej du  .... :/

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2017, 10:25:45 »
Opony ok? Nie wywaliło jakiejś bulwy? Może któraś felga miała sporo ciężarków do wyważenia i one odpadły?
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Adam Penkajło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Konin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8i
  • Miejscowość: Konin
Odp: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2017, 12:17:05 »
wszystko ok z oponami i felgami - sprawdzone. Auto wylądowało u mechanika przed chwilą a walenie i hałas jeszcze większy ..... czekam na werdykt a z głowy mam tabula raza wiem że nie wiem :/

Offline Adam Penkajło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 61
  • Skąd: Konin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1.8i
  • Miejscowość: Konin
Odp: Pomocy dziwne walenie z okolic silnika i koła
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2017, 19:48:06 »
Dziękuję wszystkim za sugestie i pomoc.  Mamy sprawcę. Po kolejnym bardzo wnikliwym sprawdzeniu okazało się że za owe awarie odpowiadał uszkodzony przegub zewnętrzny. Po wyciągnięciu rozsypał się cały. Za pierwszym razem jak nie było mrozów nie było nic widać .....