Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk2]skrzynia  (Przeczytany 2346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
[Mk2]skrzynia
« dnia: Styczeń 15, 2017, 19:12:52 »
Witam.Ostatnio pisałem o problemach ze skrzynką biegów.Jestem w trakcie szukania owej skrzyni,ale stan używanych(nie liczę regenerowanych) nie jest zbyt wielka a ceny używek nie zawsze sprawdzonych i pewnych troszkę jak dla mnie trochę duza.Więc tu moje pytanie,odczytałem numer ze srzynki mam 20DM66.Czy ktoś z forumowiczów oriętuje się czy oprócz tego symbolu jest taka sama skrzynia np.z pierwszej generacji albo inny symbol z takim samym przełożeniem oraz mocowaniem.Szukając skrzynki napotkałem się także na taki symbol 20DM6F.Pozdrawiam

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2017, 21:54:26 »
Sprawdź najpierw co się stało w skrzyni, jeśli nie wycięło wałka to jest to do zrobienia nawet na samochodzie. trzeba by ściągnąć dekiel i sprawdzić.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2017, 23:18:04 »
Witam.Wiem że skrzynię można naprawić,ale ile tobędzie kosztowało.Prawdopodobnie wysiada synchronizator piatego biegu.Sam synchronizator w ASO koszt 350 zł,rozłozenie skrzyni 500-600 zł o ile to tylko synchronizator to koszty zbliżone do używki i wiemy co mamy.Ale jeśli jeszcze coś więcej to już sam nie wiem.Wiem,że ta właśnie skrzynia jest w cenie ale, jak dla mnie trochę drogo za uzywkę.Pozdrawiam

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2017, 23:52:12 »
Co ile powinno się wymieniać olej w skrzyni manualnej w hdi? I na jaki.

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2017, 02:19:48 »
Wiem że skrzynię można naprawić,ale ile tobędzie kosztowało.Prawdopodobnie wysiada synchronizator piatego biegu.Sam synchronizator w ASO koszt 350 zł,rozłozenie skrzyni 500-600 zł o ile to tylko synchronizator to koszty zbliżone do używki i wiemy co mamy.

Napisałem ci że aby zdiagnozować piąty bieg nie trzeba wyciągać skrzyni tylko odkręcić dekiel od 5 biegu, więc pewnie sam byś to zrobił :)
To co podajesz to tak będzie wyglądało wyjęcie i włożenie skrzyni około 300-350zł, robota skrzyni około 300zł + części, jeśli dobrze pamiętam to tutaj nie ma potrzeby wyciągania skrzyni do diagnozy, można to zrobić na samochodzie przez dekiel 5 biegu.

A skąd jesteś? W Warszawie mogę polecić dobry warsztat robiący tylko skrzynie.
Jeśli gdzieś z polski to poszukać warsztatu który odkręci dekiel i sprawdzi co się wysypało.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:51:51 »
Witam.Dzięki Piotrze za podpowiedz.Jestem z Pomorskiego więc jeśli nie znajdę tańszej skrzyni będę szukał fachowca który to zdiagnozuje.Chociaż większość osób choć trochę znających się na rzeczy twierdzi że to synchronizator piątego biegu.Jeszcze raz dzięki.Dam znać co i jak.Pozdrawiam

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2017, 05:32:38 »
Zadzwoniłem do znajomego mechanika upewnić się i też twierdzi że to się da zrobić na samochodzie (ale na odległość to na 100% nigdy nie wiadomo), zadzwoń do niego i się upewnij dopytaj, może coś podpowie, zajmuje się tylko naprawą skrzyń, możesz też zapytać o koszt takiego synchronizatora, może ma możliwość zakupienia go w niższej cenie (bo np pasuje z innej skrzyni) i nawet opłacalna by wyszła podróż do Warszawy (ale wiem koszty spore)
Telefon do mechanika: 505551989
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 18, 2017, 21:32:04 »
Dzięki raz jeszcze.Zadzwonie zapytam.Pozdrawiam

Offline Adam Kuich

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 176
  • Skąd: Człuchów
  • Posiadany samochód: C5 2,0 16v 103 kW 2006r Benz-Gaz.
  • Miejscowość: Człuchów
Odp: [Mk2]skrzynia
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 12, 2017, 20:57:59 »
Witam.Sprawa skrzyni biegów połowicznie rozwiązana,tzn ostatnio już piątego biegu nie dało się wbić podczas jazdy.Diagnoza w warsztacie zajmującego się naprawą francuzów.Odkrecona nakrętka,koło piątego biegu,latający luźno,obudowa prawie przetarta.Wymienili koło piątego biegu,nakrętkę oraz dekiel(dupkę).Podobno jest to mankament tych skrzyń i często tak się zdarza że sie odkręca.Zbyt długo zwlekałem z naprawą.Ponoć można to zrobić samemu.Ale mądry Polak po szkodzie.Dzięki wielkie dla Piotrka za nakierowanie.Mam nadzieje że po naprawie trochę jeszcze polatam.Pozdrawiam