Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkIII] Prośba o info  (Przeczytany 3198 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Janusz Bąk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 BlueHDI 2016 Citroen Berlingo 1.6 HDI 2015
  • Miejscowość: Tarnów
[MkIII] Prośba o info
« dnia: Styczeń 17, 2017, 21:22:41 »
Cześć :)
Mam mały proble ze zlokalizowaniem kontrolki świec żarowych w moim c5 III 2016r. Nawet po 8-godzinnym postoju na -18 stopniach, po przekręceniu kluczyka w stacyjne nie udało mi się jej zlokalizować (nie świeci), a silnik pali bez problemu. W instrukcji obsługi na zdjęciu kontrolek ta niestety nie jest uwidoczniona. Czy ktoś z szacownych Forumowiczów mógłby pomóc mi ją zlokalizować ?
Z góry dziękuję
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2017, 23:21:44 wysłana przez Janusz Bąk »
:-)  :-)

Offline Grzegorz Kałużny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 BlueHDI 180 KM Exclusive BVA (2015); Citroen C3 1.2 VTi PureTech 82KM ETG More Life (2015)
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2017, 21:57:58 »
Symbol grzania świec zapala się na wyświetlaczu lcd, zaraz pod wskaźnikiem temperatury oleju.

Offline Janusz Bąk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 BlueHDI 2016 Citroen Berlingo 1.6 HDI 2015
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:08:45 »
Bardzo dziękuję za szybką i konkretną odpowiedź
Pozdrawiam :)
:-)  :-)

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:24:38 »
U mnie w lewym zegarze zaraz obok kontrolki pasów bezpieczeństwa (skrzynia manualna)

Offline Janusz Bąk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 BlueHDI 2016 Citroen Berlingo 1.6 HDI 2015
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:46:11 »
Podziwiam Francuzów za pomysłowość w przestawianiu tych kontrolek :) Widać że nie mają już co wymyślić nowego w C5, to zajmują się przenoszeniem kontrolek z zegara na zegar. U mnie jest dokładnie w tym miejscu które opisał Grzegorz - widać ją jak się spojrzy pod odpowiednim kątem na zegar.
W Berlingo jest na wyświetlaczu z licznikiem - też bez sensu.
:-)  :-)

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2017, 22:55:19 »
Podziwiam Francuzów za pomysłowość w przestawianiu tych kontrolek :) Widać że nie mają już co wymyślić nowego w C5, to zajmują się przenoszeniem kontrolek z zegara na zegar. U mnie jest dokładnie w tym miejscu które opisał Grzegorz - widać ją jak się spojrzy pod odpowiednim kątem na zegar.
W Berlingo jest na wyświetlaczu z licznikiem - też bez sensu.
Robiąc test kontrolek DB zapalają sie 2 o których piszemy. Jak pisałem przy normalnym użytkowaniu zapala sie ta w lewym zegarze (u mnie, druga może przy BVA?).

Offline Janusz Bąk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 BlueHDI 2016 Citroen Berlingo 1.6 HDI 2015
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:11:03 »
A u mnie w lewym zegarze w tym miejscu jest kontrolka poziomu dodatku AdBlue - więc już mamy rozwiązanie :) Cofam ironię o przenoszeniu kontrolek przez Francuzów:):)
Swoją drogą super opis wkleiłeś - dzięki - też się przyda na przyszłość.
Na marginesie dodam iż podczas ostatnich mrozów, nawet 8-godzinne przebywanie na zewnątrz w temperaturze ok. -15 nie powodowało zapalenia się tej kontrolki, co mi się wydaje trochę dziwne, gdyż w Berlingo pali się ona już przy -1. Pewnie w C5 świece są dodatkowo dobrze ocieplone (watoliną ?) i nie wymagają podgrzewania :):)

 
:-)  :-)

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:19:53 »
A u mnie w lewym zegarze w tym miejscu jest kontrolka poziomu dodatku AdBlue - więc już mamy rozwiązanie :) Cofam ironię o przenoszeniu kontrolek przez Francuzów:) :)
Swoją drogą super opis wkleiłeś - dzięki - też się przyda na przyszłość.
Na marginesie dodam iż podczas ostatnich mrozów, nawet 8-godzinne przebywanie na zewnątrz w temperaturze ok. -15 nie powodowało zapalenia się tej kontrolki, co mi się wydaje trochę dziwne, gdyż w Berlingo pali się ona już przy -1. Pewnie w C5 świece są dodatkowo dobrze ocieplone (watoliną ?) i nie wymagają podgrzewania :) :)
Dobrze wiedzieć, myśleli o przyszłości czy co? Ze tak zdublowali kontrolkę. Jak byś chciał koniecznie zobaczyć świecąca sie kontrolkę to myśle ze wystarczy odpiąć czujnik temp. plynu.

Offline Janusz Bąk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 BlueHDI 2016 Citroen Berlingo 1.6 HDI 2015
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Prośba o info
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:24:14 »
Dzięki za informację :)
:-)  :-)

Offline Grzegorz Kałużny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Tourer 2.0 BlueHDI 180 KM Exclusive BVA (2015); Citroen C3 1.2 VTi PureTech 82KM ETG More Life (2015)
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Prośba o info
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:36:22 »
A u mnie w lewym zegarze w tym miejscu jest kontrolka poziomu dodatku AdBlue - więc już mamy rozwiązanie :) Cofam ironię o przenoszeniu kontrolek przez Francuzów:):)
Swoją drogą super opis wkleiłeś - dzięki - też się przyda na przyszłość.
Na marginesie dodam iż podczas ostatnich mrozów, nawet 8-godzinne przebywanie na zewnątrz w temperaturze ok. -15 nie powodowało zapalenia się tej kontrolki, co mi się wydaje trochę dziwne, gdyż w Berlingo pali się ona już przy -1. Pewnie w C5 świece są dodatkowo dobrze ocieplone (watoliną ?) i nie wymagają podgrzewania :):)

A to ciekawe, u mnie regularnie się zapala, choćby na 2-3 sekundy, już przy kilkugodzinnym postoju na lekkim mrozie.

Offline Janusz Bąk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 17
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2,0 BlueHDI 2016 Citroen Berlingo 1.6 HDI 2015
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: [MkIII] Prośba o info
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2017, 23:54:23 »
Może u mnie też się zapalała, ale jak nie wiedziałem gdzie, to pewnie jej nie widziałem :) Z doświadczenia, przy dużych mrozach i tak czekałem parę sekund po przekręceniu kluczyka - na szczęście mamy jeszcze zimę, więc będę miał okazję to sprawdzić.
:-)  :-)

Offline Oskar Klein

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 867
  • Skąd: Chotomów
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 2.0 TS 155 PS; Citroen C5 Tourer 2.0 HDI 163 PS
  • Miejscowość: Chotomów
Odp: [MkIII] Prośba o info
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 19, 2017, 18:14:00 »
W przedliftach kontrolka była tak jakby fizyczna, tam po lewej stronie, a przy którymś lifcie (możliwe że już pierwszym) przenieśli ją na wyświetlacz. Nie było podwójnych kontrolek- trochę bezsens.
U nas zapala się już tak koło 5/8 stopni na plusie, różnie.
była: Xsara Break SX 1.6i 2001
była: C5 Tourer 1.8i Dynamique 2008
jest: Alfa Romeo 156 2.0 TS De-lux Pack 1999
jest: C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive 2015

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [MkIII] Prośba o info
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2017, 18:50:28 »
C5 X7 z przed 2012r. kontrolka tez jest na wyświetlaczu LCD tyko nie jest załączana, chyba ze podczas  testu.