Klub Cytrynki

Samochody => C5 => MK I => Wątek zaczęty przez: Michał Szymura w Wrzesień 28, 2021, 22:06:44

Tytuł: regulacja nawiewu na szybę
Wiadomość wysłana przez: Michał Szymura w Wrzesień 28, 2021, 22:06:44
Kiedyś miałem MK1 z rocznika 2003 i tam na panelu klimatyzacji był przycisk ECO teraz mam z 2001 roku i jest śnieżynka. Ale nie o tym. Irytuje mnie teraz to, że przy właczonym nawiewie na szybę przednią nie da się zmniejszyć siły nawiewu, na sztywno jest maksimum. W poprzednim aucie się dało to regulować. Pytanie czy można wymienić panel na taki nowszy z ECO ? I czy to pomoże.
Tytuł: Odp: regulacja nawiewu na szybę
Wiadomość wysłana przez: Radosław Misztal w Wrzesień 28, 2021, 22:16:39
Nie bardzo Cię rozumiem, przecież normalnie siłę nadmuchu da się ustawić przyciskami "+" i "-".
Na innych kierunkach nadmuchu działa normalnie? Może jest uwalony tranzystor regulacji obrotów wiatraka.
Tytuł: Odp: regulacja nawiewu na szybę
Wiadomość wysłana przez: Michał Szymura w Wrzesień 28, 2021, 22:26:35
Zawsze można zmienić siłę nawiewu, poza sytuacją włączenia odparowania przedniej szyby. Jeżeli się to włączy to wtedy nie reaguje na przyciski + -. Jest cały czas prawie maksimum. W poprzednim aucie z rocznika 2003 z przyciskiem ECO dało się regulować podczas odparowania przedniej szyby.
Tytuł: Odp: regulacja nawiewu na szybę
Wiadomość wysłana przez: Radosław Misztal w Wrzesień 28, 2021, 22:44:35
Funkcja odparowania przedniej szyby domyślnie tak ma działać...ma dawać duży przedmuch i włączyć klimatyzację.  To normalny objaw :)
Poza tym uzyskasz identyczny efekt ręcznie włączając klimę i ustawiając nawiew na szybę - i wtedy masz możliwość sterowania siłą nadmuchu.

Obecnie mamy takie temperatury, że częściej trzeba używać nadmuchu na szyby - ja normalnie sobie ustawiam kierunek na szybę a siłę dobieram w zależności od warunków. Przycisku do "szybkiego" odparowania szyby nie używam wcale.
Tytuł: Odp: regulacja nawiewu na szybę
Wiadomość wysłana przez: Piotr Osiński w Wrzesień 29, 2021, 00:59:19
To chyba jest związane z panelem, bo jeśli dobrze pamiętam to też mogłem regulować siłę nadmuchu na szybę. Z wątków na forum wynika że można wymienić panel.
Tytuł: Odp: regulacja nawiewu na szybę
Wiadomość wysłana przez: Jan Witkowski w Listopad 24, 2021, 06:42:24
Stare wersje ze śnieżynką tak mają, to taki niby skrót do wzmocnienia nawiewu i skierowania na szybę jednocześnie. Klawisz mało użyteczny. Bardziej wqrzające wg mnie jest działanie funkcji ECO w nowszych panelach. Po pierwsze jest negacją śnieżki (działa klima gdy nie świeci) - wolałbym normalną kontrolkę działania. Po drugie za każdym razem przy przejściu świeże/cyrkulacja się wyłącza ECO, a to już bardziej drażni.