Klub Cytrynki

Samochody => C5 => MK I => Wątek zaczęty przez: Jan Filipiuk w Marzec 05, 2022, 07:19:57

Tytuł: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Jan Filipiuk w Marzec 05, 2022, 07:19:57
Witam.Mam powody sądzić że mam uszkodzoną uszczelkę. Tester zmienił kolor. Zanim do tego dojdę chciałbym sprawdzić chłodnicę EGR.Jak jest mocowana? Bo na zdjęciach wygląda mi to na jedną śrubę. Łatwo się ją wyciąga? Może ktoś z kolegów już z nią walczył?
Druga sprawa to chłodniczka oleju bo ją też chciałbym jakoś sprawdzić tylko nie wiem jak :(
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Łukasz Fusek w Marzec 05, 2022, 18:34:00
czy wyrzuca ci płyn ? czy węże stają się szybko twarde? nieszczelność z chłodnicy egr nie pompowała by by spalin do układu a raczej  w drugą stronę płyn do spalin,
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Jan Filipiuk w Marzec 06, 2022, 00:48:49
Węże miękkie, masła było trochę na korku plynu. Co2  tester wykrył, silnik chodzi tip top płyn wywaliło jak był tester włożony w chłodnicę i było dane w piz...dę :(Odpala normalnie, chodzi normalnie.  Zgłupiałem.
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Waldemar Oktaba w Marzec 06, 2022, 06:00:26
jeśli jeździsz autem na krótkich odcinkach to może się pojawić maź pod korkiem oleju,no chyba że jeździsz w długie trasy auto porządnie rozgrzane i wtedy też pojawia się brunatna maź to już trzeba szukać przyczyny co do testera to on nigdy nie da 100%pewności że masz uwaloną upg, trzeba zaobserwować czy płynu chłodniczego nie ubywa, czy w płynie chłodniczym nie ma tłustych pływających oczek z oleju, czy w oleju silnikowym nie ma płynu chłodniczego,no i czy nie dymi zbytnio z rury wydechowej, ale przy tej pogodzie jaka teraz jest to dymienie z rury jest i w moim aucie większe

Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Piotr Puścian w Marzec 06, 2022, 07:55:20
Węże miękkie, masła było trochę na korku plynu. Co2  tester wykrył, silnik chodzi tip top płyn wywaliło jak był tester włożony w chłodnicę i było dane w piz...dę :(Odpala normalnie, chodzi normalnie.  Zgłupiałem.
Tak to będzie początek końca UPG. Jeszcze trochę wytrzyma, te silniki z uwaloną potrafią sporo przejechać.  ;)

 Bacznie obserwuj czy węże nie robią się zbytnio twarde. Jak zaczną, pora rwać głowice.

 Olej wcale nie musi mieszać się z płynem i odwrotnie. Najczęściej właśnie ciśnienie z cylindrów ze spalinami idzie w układ chłodzenia.

 Osobiście jeszcze bym nie rwał głowicy a właśnie obserwował.
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Jan Filipiuk w Marzec 06, 2022, 08:36:23
Chwilowo i tak mnie na taką imprezę nie stać :( Na razie staram się nie jeździć i obserwuje. Zaczynam też oceniać koszty tej imprezy, może ktoś z kolegów robił ostatnio upg i by coś napisał?Mam też wyciek płynu mały gdzieś za rozrządem. Na razie kanał zajęty więc wjechać nie mogę.
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Jan Filipiuk w Marzec 14, 2022, 09:13:16
Obszedłem chłodnicę egr oraz przepłukałem kilka razy układ chłodniczy. Tym razem płyn nie zmienił koloru :)Wyciągał ktoś chłodnicę egr? Bo dostęp do niej to masakra z tego co widziałem.
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Piotr Osiński w Marzec 14, 2022, 13:21:23
Zaślep EGR, zostaw obejście.
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Jan Filipiuk w Sierpień 03, 2022, 20:33:41
Witam niestety problem powrócił. Chłodnica EGR już odłączona. Była założona używana. Na razie jest obejście. Jeżdżę na wodzie bo na płyn nie wyrobie. Rano dolewka setka lub 1.5  zajeżdżam do pracy w jedną stronę około 25km płynu jakby nadmiar... Do rana jest ok i znowu od nowa bajka. 2 razy była sytuacja że nie miał mocy na 2 biegu chwilowo.... Dzisiaj mi zgasł 3 razy jak dojeżdżałem do skrzyżowania ??? Węże twarde się nie wydają. Brak pomysłu. Chłodniczka oleju może dawać jakąś ilość spalin do płynu? Nie dymi żadnych anomalii, układ przepłukany dokładnie karcherem na 100%
Boję sie że jednak przyszedł czas na uszczelkę lub 2 słupek. Jutro znajdę chwilę to podłączę lexie. Temperatura wydaje mi się troszkę niska, wskazówka jest poniżej godziny 9 tak mniej więcej 8.00 8.30. Czujnik temperatury nowy.
Tytuł: Odp: Podejrzenie UPG :(
Wiadomość wysłana przez: Jan Filipiuk w Sierpień 05, 2022, 21:45:06
Wczoraj lexie podłączyłem. Efekty:Silnik chodził 40 minut rozgrzany, lexia pokazuje temperature 73 stopnie a węże maja 90 na 100%
Na zegarze temperatura poniżej godziny 9. Czujnik jest nowy, na starym tak samo.Po odpięciu czujnika wentyl się na max włączył, Stop na desce i wskazówka na max.... Czyli czujnik ok niby....

Co o tym myśleć??
Odmienne pytanie  czy chłodnica oleju może wykazać spaliny w układzie chłodzenia?Olej stan idealny mam, płynu /wody ubywa przybywa..