Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C4 Picasso II - trochę wiedzy w pigułce (problemy, rozwiązania, warsztat DIY)  (Przeczytany 17177 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Dąbrowski

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: Citroën C4 Picasso II, Citroën C1
  • Zainteresowania: Marzy mnie się :D DS5 :D
Odp: C4 Picasso II - trochę wiedzy w pigułce (problemy, rozwiązania, warsztat DIY)
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 08, 2017, 14:57:00 »
Podpinam mój sposób na deaktywację systemu Start&Stop (S&S) z poziomu DiagBox'a.

S&S - Wyłączenie.
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2017, 11:32:38 wysłana przez Jacek Kustra »
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny!

Offline Michal Wladyniak

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
orientuje się ktoś jak sparować ekran smartfonu zwłaszcza google maps z systemem NAC Mirror Link w polifcie ?
jakiej aplikacji trzeba użyć ?
pozdrawiam

Offline Bartosz Czarnik

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C3 1.2PT 82 2017 oraz Citroen C4 Picasso FL 1.2 PT 130 S&S 2016,Były: CITROEN C5 II 2.0 HDi Exclusive;Mercedes A-Klasa;BMW E46;Rover 75;Xantia 1.9 TD Renualt Twingo C3G
Androidauto.

Offline Michal Wladyniak

• Kierowca bombowca
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
dzięki za odpowiedź, to ta aplikacja co jest teoretycznie niedostępna na naszym rynku ?

Offline Maciek Górski

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C4 Picasso 1.2 EAT6
W sklepie jest niedostępna trzeba ściągnąć sobie .apk i zainstalować na telefonie. Trzeba pamiętać o ręcznych aktualizacjach. Aplikacja działa, jest w języku polski, można używać google maps albo Waze. 

Offline Michal Wladyniak

• Kierowca bombowca
dzięki wielkie ! :)

Offline Michal Wladyniak

• Kierowca bombowca
miał ktoś problem z otwarciem auta z systemu key less ? własnie przestał działać nie da się otworzyć ani zamknąć samochodu po dotknięciu dotykowego przycisku na klamce

Offline Krzysztof Woźniak

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: Berlingo B9 1.6HDi 90, C4GP B78 2.0 BlueHdi Aut. Excl.
Dzieje się tak czasami, gdy samochód jest bardzo brudny lub zaśnieżony. Umyj auto, powinno pomóc.

Offline Michal Wladyniak

• Kierowca bombowca
właśnie jest czysty, wczoraj wariowało ale śnieg padał.
zobaczę później jak coś to do serwisu pojadę

Offline Robert Szelenbaum

• Przyspiesza
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0blueHDI '16
Odp: C4 Picasso II - trochę wiedzy w pigułce (problemy, rozwiązania, warsztat)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 01, 2017, 12:50:06 »
Dzieje się tak szczególnie przy dużej wilgotności w temperaturach od 0°C do +4°C. Niestety głupieje czujnik pojemnościowy od otwierania, bo zamykanie działa ok. Jest to raczej typowe dla tych klamek zarówno w Citroenie jaki i Peugotach (np. 508)... i raczej nic z tym nie zrobimy...

Ja wykonałem próbę podgrzania suszarką i po delikatnym wręcz podgrzaniu klamki i przy okazji osuszeniu mechanizm działał ponownie...

Także TTTM...

Pozdrawiam,

Robert Sz
C4 Grand Picasso 2.0blueHDI MoreLife '16
była Xsara Picasso 1.6HDi 92 Impress Pack '08

Offline Michal Wladyniak

• Kierowca bombowca
No właśnie zamyka się normalnie...
Jednak w Renault tradycyjny przycisk od Hands Free jest lepszym rozwiązaniem

Offline Paweł Dobosz

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C4P blueHDI
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Sport, Muzyka
Mała pierdoła, ale jak ktoś nie ma (podobnie jak ja w More Life 17' ze standardową tapicerką) podświetlenia na nogi kierowcy i pasażera z przodu, to wystarczy dokupić dwie lampki 6362N6 i wstawić w brakujące miejsca. Kostki do wpięcia oczywiście są.

Offline Roman Bednarek

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: Mazda Premacy
  • Zainteresowania: c4 GPII, Mazda
Mam pytanie o autko C4 GP II 1.6 16v VTI 120KM rocznik 2014.

Czy ktoś może coś napisać o użytkowaniu tego autka po instalacji gazu?
Szukam dużego rodzinnego auta, głównie użytkowane będzie w mieście. interesuje mnie rocznik po 2013, po liftingu, wersja 7os. Ten model spełnia moje kryteria, moj gazownik nie widzi problemu z zagazowaniem. Zastanawia mnie tylko czy nie bedzie to za słaby silnik, na takie duże auto, obecnie jeżdżę Mazda Premacy 1.8 100KM z lpg i jakoś daję radę.

Offline Łukasz Ciupa

• Mistrz prostej
  • **
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1.6 BlueHDi MoreLife FL 2017
  • Zainteresowania: ciężarówki i transport drogowy
Mam pytanie o autko C4 GP II 1.6 16v VTI 120KM rocznik 2014.

Czy ktoś może coś napisać o użytkowaniu tego autka po instalacji gazu?
Szukam dużego rodzinnego auta, głównie użytkowane będzie w mieście. interesuje mnie rocznik po 2013, po liftingu, wersja 7os. Ten model spełnia moje kryteria, moj gazownik nie widzi problemu z zagazowaniem. Zastanawia mnie tylko czy nie bedzie to za słaby silnik, na takie duże auto, obecnie jeżdżę Mazda Premacy 1.8 100KM z lpg i jakoś daję radę.
Od silników 1.6 VTi oraz 1.6 THP z daleka! One są popsute już w katalogu!!! Bodajże w 2015 wszedł 1.2 puretech i to jedyna benzyna w drugiej generacji C4P/GP warta rozwagi no ale nie do gazowania...