Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Odgłosy z przedniego zawieszenia  (Przeczytany 15561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2016, 22:28:36 »
A masz może schemat co tam dokładnie idzie lub ktoś wrzuci.
A te poduchy to być może wezmę.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


co prawda od berlingo ale u nas jest identycznie niemal że.
http://salko.pl/lozysko-i-poduszka/23523-poduszka-amortyzatora-BERLINGO-2-0HDi-02-L-P-zamiennik-francuski-SASIC.html
Wrzucałeś gdzieś na forum zdjęcia porównawcze nowej zakupionej poduszki amora i starej. Coś pisałeś o różnicy wysokości 0.5 cm i że na nowej był problem z ułożeniem się sprężyny?
Narazie wstrzymuje się z wymianą góry amorów bo przestały się odzywać a raczej było słychać tylko jedną lewą.
Co do tej poduchy to jesteś pewny wraz ze sprzedawcą że gdzieś po drodze nie została podmieniona?
Dzisiaj rozmawiałem w sklepie na ten temat i ponoć zdarzają się takie przypadki? Może było to i u Ciebie.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Witaj tutaj masz link do  tematu mojego o którym wspomniałeś
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=100506.new#new
 Już piszę od początku co i jak   problemem  nie była nowa poduszka, że sprężyna nie chciała się ułożyć  tylko sprężyny Kyb  które zakupiłem były wadliwe oddałem  na reklamację  i zwrócili po 3 tygodniach forsę na konto, co do kyb'ów to już na forum tutaj nie jeden się skarżył  na jakość sprężyn,jak widać to nie pojedynczy przypadek bo mnie też to spotkało.

Teraz wyjaśniam kwestię z wysokościami poduszek amortyzatorów,   oryginalnie w aucie miałem zamontowane  te wyższe  poduszki  tak jak widać na foto,moje auto jest z września 2002r, do listopada 2002r wkładali do picassa  te wyższe poduszki amorków  a od 11.02r zaczęli montować te niższe poduszki  tak jak na foto,gostek w sklepie sprzedał mi te poduszki SNR  które były wkładane  po listopadzie 2002r  po ich zamontowaniu   hałas który dobiegał  z mocowań amortyzatorów był jeszcze gorszy niż na starych zmęczonych poduchach.Następnie  udało mi się znaleźć  poduszki nówki takie jakich potrzebowałem  czyli te wyższe,zamontowałem je   na auto  i  git majonez cisza w końcu.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 01, 2017, 17:49:45 »
Po lewej stara poduszka z wyższym rantem po prawej nowa z niższym. Na ostatnim zdjęciu ładnie widać ile jest luzu. Sprawdzane w wielu dużych sklepach i niestety wszędzie występują tylko te z niższym rantem. Ogólnie żadnemu sprzedawcy nie chciało się nawet sprawdzić jakie mają ranty. Podejście sprzedać i d....pie mieć.
Według Tomka u niego dobre były Sasica ale jak dzwoniłem do sklepu to sprzedawcy nie chciało się zmierzyć wysokości rantu.
Może w poniedziałek któryś okaże się uczynny.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 01, 2017, 21:34:19 »
numer poduszek prawidłowych Sasic 0385935 :)
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 06, 2017, 14:40:03 »
numer poduszek prawidłowych Sasic 0385935 :)
Dzięki Tomku te poduszki okazały się strzałem w dziesiątkę. I prawdopodobnie tylko te są odpowiednie. W końcu mam ciszę przy kręceniu kierownicą i zdecydowanie lżej się obraca.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 06, 2017, 16:22:19 »
numer poduszek prawidłowych Sasic 0385935 :)
Dzięki Tomku te poduszki okazały się strzałem w dziesiątkę. I prawdopodobnie tylko te są odpowiednie. W końcu mam ciszę przy kręceniu kierownicą i zdecydowanie lżej się obraca.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


No i gratki z wykonanej roboty:)
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Krzysiek Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: CXP 2.0 HDI
  • Miejscowość: Chełm
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 21, 2017, 20:53:18 »
Witajcie,
Mnie też dopadł podobny problem. Po wymianie poduszek na nowe, właśnie te niższe, mam okropne głuche stukanie podczas wjeżdżania na wybije, dziury itp. Te dźwięki pojawiły się bezpośrednio po wymianie poduszek, wcześniej była cisza, tylko łożysko stanęło więc wymieniłem i poduszki. Czy Wy też mieliście takie puki, stuki głuche? Dodam tylko że całe zawieszenie mam sprawdzone na kilku ścieżkach i nie tylko...

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 22, 2017, 11:13:32 »
Ja mam tak u siebie i nikt nie wie co z tym zrobić. Może nie okropne i nie w każdej sytuacji. Ale stuka. Klasyka to szybszy przejazd przez poprzecznego garba ("leżący policjant" ). Przy czym ja wymieniałem rownież sprezyny. I  rownież na początku mechanik wsadził mi Kayaba i długi nie chciał sie przekonać zeby zmienić na inne.
Rownież byłem na ścieżce i przez pol godziny szukaliśmy z mechanikiem/ diagnostą i byłym pracownikiem ASO Citroen. Wszystko jest na miejscu i nie ma żadnych luzów.
Teoria której nie ma jak sprawdzić bez jej wykonania to ze trzeba wymienić amortyzatory, bo zostały stare i mogą być "ubite" do starych sprężyn a nowe wyżej trzymają auto. Ale nie ma tego jak sprawdzić bez wymiany amorkow. Co pewnie na koniec zrobię.

Nie miałem czasu dobrze zajrzeć ale mam jeszcze jeden trop który pewnie jest mylny. Wymieniałem halogenami z przodu i musiałem rozpiąć plastiki od spodu. I w ręku one strasznie losno pukają jeden o drugi - ten przykręcony do błotnika ma głębiej następny wpinany na zatrzask. I na tym zatrzasku jest luźno i stuka. Być może te plastiki były rozbierane do naprawy i po kilku razach się rozklekotały. Przy okazji szukania odgłosów znalazłem ze brzęczą mi zawleczki przy kołach. W kabinie tego w ogóle nie słychać. .
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Tomasz Kujawa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 438
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara picasso 1.6 NFV 95KM 2002r,Citroen xsara picasso 1.6.16v 2006r Citroen C4 LC1 1.6 16v NFU TU5JP 2007r
  • Zainteresowania: Wszystko po troszku.
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 23, 2017, 02:10:31 »
Witajcie,
Mnie też dopadł podobny problem. Po wymianie poduszek na nowe, właśnie te niższe, mam okropne głuche stukanie podczas wjeżdżania na wybije, dziury itp. Te dźwięki pojawiły się bezpośrednio po wymianie poduszek, wcześniej była cisza, tylko łożysko stanęło więc wymieniłem i poduszki. Czy Wy też mieliście takie puki, stuki głuche? Dodam tylko że całe zawieszenie mam sprawdzone na kilku ścieżkach i nie tylko...
Wymień na te wyższe i objawy ustaną.
Był  Citroen zx 1.4 1993r,Peugeot 306 1.4 1995r,Citroen zx 1.4 1997r break Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg

Jest Citroen xsara picasso 1.6 bp/lpg 2002r
Citroen C4 LC1 1.6 16v bp/lpg 2007r
Citroen xsara picasso 1.6 16v 2006r bp/lpg

Offline Krzysiek Mazurek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Chełm
  • Posiadany samochód: CXP 2.0 HDI
  • Miejscowość: Chełm
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 17, 2017, 16:04:33 »
No i nastała błoga cisza!!! Dzięki za zdjęcia, porady... Po kilku miesiącach nareszcie cisza. Poduszki Sasic to strzał w 10. Jeśli ktoś będzie wymieniał a nie wie to napiszę tylko że łożyska z innych, tych niższych np. Kayaba mają średnicę zewnętrzną 99 mm a poduszka Sasica ma średnicę pod łożyska o średnicy 100 mm. W sprzedaży występują i jedne i drugie. Więc wypada uwzględnić też wymianę łożyska na to większe bo jest lekko luźne w gnieździe Sasica. Wypada albo z braku funduszy można coś nakleić na łożysku by zwiększyć średnicę o 1 mm. Ja nawinąłem taśmę, 3 razy dookoła i jest super. Pozdrowionka

Offline Gruszecki Michal

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 753
  • Skąd: Siedlce
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2005 r. 1.6 70 kW.
  • Miejscowość: Siedlce
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 17, 2017, 16:09:26 »
No i nastała błoga cisza!!! Dzięki za zdjęcia, porady... Po kilku miesiącach nareszcie cisza. Poduszki Sasic to strzał w 10. Jeśli ktoś będzie wymieniał a nie wie to napiszę tylko że łożyska z innych, tych niższych np. Kayaba mają średnicę zewnętrzną 99 mm a poduszka Sasic ma średnicę 100 mm w miejscu mocowania łożyska. Więc wypada uwzględnić też wymianę łożyska na to większe bo jest lekko luźne w gnieździe Sasica. Wypada albo z braku funduszy można coś nakleić na łożysku by zwiększyć średnicę o 1 mm. Ja nawinąłem taśmę, 3 razy dookoła i jest super. Pozdrowionka
Teraz możesz w końcu spać spokojnie. A te nowe złe reklamuj jak masz paragon.

Proponuję zmienić nazwę tematu na bardziej nawiązującą do przyczyny stuków i przyklejenia do głównej, bo wielu być może  jeździ ze stukami a mechaniory twierdzą że francuzy tak mają.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Offline Andrzej Biernat

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 250
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: Hyundai Tucson 2.0 CVVT '09 + LPG Lovato/ Ford C-Max 1.0 EB '13
  • Zainteresowania: Wędkarstwo, komputery, majsterkowanie
  • Miejscowość: Zabrze
Odp: Odgłosy z przedniego zawieszenia
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 02, 2018, 09:10:52 »
numer poduszek prawidłowych Sasic 0385935 :)


Dopiszę swoje w tym temacie, dojrzewam do  działania w tym kierunku - coraz bardziej dobija mnie ten klekot z zawieszenia.
Dobrze jest sprawdzić nr OE w http://service.citroen.com/pages/index.jsp

ja mam nr OE 503893 i pasują do nich Sasic 0385935,
jest jeszcze nr OE 503878 i do nich jest Sasic 0385245 - nie widziałem ich "na żywo" i nie jestem w stanie potwierdzić różnic w budowie ale skoro są dostępne 2 różne modele to i w tym może tkwić problem z ich zamiennością, a niestety jak zauważyłem w sklepach (internetowych) często podają obie wersje jako zamienne, o Al...ro nie wspomnę.

Dałem przykład Sasic w nawiązaniu do wcześniejszych wypowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2018, 10:46:02 wysłana przez Andrzej Biernat »