Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mały ale wariat.  (Przeczytany 4032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Dutka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Biecz
  • Posiadany samochód: Xsara I Coupe 1.4i
  • Zainteresowania: Maszyny budowlane, Muzyka
  • Miejscowość: Biecz
Mały ale wariat.
« dnia: Czerwiec 14, 2016, 21:42:11 »
Witam.
Moją Xsarę kupiłem dwa lata temu z przebiegiem 155000, najprawdopodobniej autentyczny, potwierdzają faktury z przeglądów i od mechanika. Na chwilę obecną 168000 Mały silnik 1.4i ale wystarczy. Jeżdżę nią najczęściej w weekend, w tygodniu nie mam czasu. Na samym początku wkład finansowy. Malowana maska (odpryski od kamieni), prawe drzwi (ktoś nie wiedział do czego są klucze do stacyjki chyba) i tylna klapa (chyba standard w francuzach pod tablicą rej.) Przednie amortyzatory, hamulce przód tył, belka, rok temu konserwacja na bogato. Sterowanie z kierownicy, klimatyzacja, elektryczne lusterka, skórzane dodatki. Felgi aluminiowe CANONICA 7X15".

Offline Tomasz Wistuba

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.8 VTS 16V 1998r.
  • Zainteresowania: Sport, Muzyka
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 15, 2016, 01:46:20 »
Śliczne felgi! Możesz powiedzieć jak drogo Cię wyszły? Ogólnie auto w super stanie, zazdroszcze :). Jak możesz dorzuć zdjęcia ze środka, chętnie zobacze jak wyglada w nim skóra

Wysłane z mojego HM NOTE 1S przy użyciu Tapatalka


Offline Patryk Dutka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Biecz
  • Posiadany samochód: Xsara I Coupe 1.4i
  • Zainteresowania: Maszyny budowlane, Muzyka
  • Miejscowość: Biecz
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 15, 2016, 06:21:26 »
Felgi kupilem z oponami za 700zl. W tym roku remont felg (600zl) i nowe opinii Bridgestone. Skórzane dodatki, miałem na myśli klapki od schowków w drzwiach.

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:09:04 »
Ładna. Jak nie lubię aut z trzema wrotami tak Xsara jest ładna. Kolor także ciekawy. Felgi pasują do auta chociaż ja widziałbym tam dość proste, pięcioramienne.
Rdza na tylnej klapie pod tablicą to nie wiem czy taka powszechna. W mojej X nic tam nie rdzewieje, a co ciekawe od pięciu czy sześciu lat obok trzeciego stopu mam odprysk lakieru do żywej blachy i jeszcze nie chce ruda chrupać.
Pokaż środek karocy :)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Patryk Dutka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Biecz
  • Posiadany samochód: Xsara I Coupe 1.4i
  • Zainteresowania: Maszyny budowlane, Muzyka
  • Miejscowość: Biecz
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 15, 2016, 19:29:30 »
U mnie rdza wyszła pod tablicą w miejscu gdzie przykręcana jest ramka na tablice rej. W każdym razie zrobione i trzyma się póki co drugi rok. Jak zrobię zdjęcia środka to wrzucę.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 16, 2016, 07:02:48 »
Ładna, ale... ja bym tu jeszcze widział fabryczny spoiler na klapie :)  Listwy i klamki w kolorze nadwozia - tego mi brakuje w mojej :)


Skórzane pokrywki schowków w drzwiach? Czyli ktoś je już naprawiał. Oryginalne "obicie" z czasem pęka i odłazi. Miałem ten problem w X1 i mam w X2. Nakładki na ranty nadkoli sam zakładałeś czy już były? Ciekawe czy to tylko ozdoba czy maskowanie problemu z rudą.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Patryk Dutka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Biecz
  • Posiadany samochód: Xsara I Coupe 1.4i
  • Zainteresowania: Maszyny budowlane, Muzyka
  • Miejscowość: Biecz
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 16, 2016, 19:37:02 »
Dokładnie te skórzane pokrywki. Mi też odeszły ale dałem to tapicera i obszył skórą ;)  A listwy na nad kolach, tak jak myślisz ruda zaczynała się pokazywać, a malować całych błotników się nie opłacało. Na allegro kupiłem, wymalowałem i zamontowałem na dużej ilości konserwacji.

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Mały ale wariat.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2016, 09:13:11 »
Ładna, ale... ja bym tu jeszcze widział fabryczny spoiler na klapie :)  Listwy i klamki w kolorze nadwozia - tego mi brakuje w mojej :)


Skórzane pokrywki schowków w drzwiach? Czyli ktoś je już naprawiał. Oryginalne "obicie" z czasem pęka i odłazi. Miałem ten problem w X1 i mam w X2. Nakładki na ranty nadkoli sam zakładałeś czy już były? Ciekawe czy to tylko ozdoba czy maskowanie problemu z rudą.

De gustibus :) Ja wolę czarne akcenty tak jak w mojej X. Klamki, listwy, kawałki lusterek... Jakoś nie widzi mi się auto calutkie zanurzone w jednym kolorze.
Lotka/spoiler bardzo fajna. Co prawda kompletnie nic nie daje ale wygląda :)
Zaś pokrywki schowków w drzwiach (te niby podłokietniki) widziałem, że w wielu Xsarach odkształcają się i robią się paskudne. Ma to związek z ekspozycją auta na słońce czy z czym? W mojej jest maleńki garb ale nie ma nic takiego jak w innych. Oby jak najdłużej wytrzymały w takim stanie...
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny