Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem  (Przeczytany 3957 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Sznajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110KM 2001R
  • Miejscowość: Grudziądz
C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« dnia: Lipiec 11, 2016, 10:25:57 »
Witam serdecznie. Jestem nową osobą na forum oraz od miesiąca użytkownikiem Citroena C5 2002r z silnikiem 2.0HDI 110KM.
Pojawił sie pierwszy problem, przez miesiąc czasu było wszystko ok, natomiast od około tygodnia nie odpala za każdym razem.
Wygląda to tak że wchodzę do auta wkładam kluczyk włączam zapłon i nic, można kręcić i kręcić, żadne błędy się nie wyświetlają, komunikatów też nie ma żadnych, wczoraj pojawił się na chwilę engine immobiliser fault ale potem zgasł i już koniec.
Jedyne co zauważyłem to podczas przekręcania kluczyka w pozycję 2 czyli tą przed odpaleniem nie zawsze słychać takie buczenie jak by pompa , jak słychać ten dźwięk to zawsze odpala, jak go nie słychać to już wiem że nie odpali. Odłączałem aku na kwadrans , to też nie pomagało chociaż nie wiem na 100% bo po odłączeniu aku odpalał za 10-15 razem...
Wczoraj również podłączyłem aku pod prostownik na 12H ale niestety to nic nie dało.
Nie wiem już gdzie szukać przyczyny, bezpieczniki wydają się być ok.
Miał ktoś z was drodzy użytkownicy taki problem? pozdrawiam

Offline Krzysztof Zielinski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI MK1 2001r
  • Zainteresowania: motoryzacja,komputery
  • Miejscowość: Mielec
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2016, 10:36:44 »
Styki przekaźnika pompy paliwa.
Był Peugeot 205 1,9D 98r
Był Citroen Xantia 1,9TD 97r
Jest Citroen C5 2.0 HDI MK1 2001r

Offline Artur Sznajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110KM 2001R
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:47:12 »
Dziękuję za odp, a mógł bym wiedzieć gdzie te ten przekaźnik się znajduję? jak się do niego dostać? wystarczy je oczyścić tak? pozdrawiam
P.S w c5 2.0 hdi gdzie znajduje sie pompa paliwa?

Offline Arkadiusz Kania

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break 2.0 16v LPG 2001r. Citroen C5 Break 2.0HDI 107KM FAP 2002r.
  • Zainteresowania: Militaria, mechanika, elektryka, elektronika, historia
  • Miejscowość: Malbork
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2016, 16:12:55 »
Pompa paliwa znajduje się w baku pod prawą częścią kanapy. Sama pompa może się też kończyć. Przerabiałem to właśnie, tylko w silniku benzynowym.  Pompa czasem działała, czasem nie, po wymianie problem ustąpił.

Offline Krzysztof Zielinski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 96
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI MK1 2001r
  • Zainteresowania: motoryzacja,komputery
  • Miejscowość: Mielec
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2016, 09:28:08 »
Dziękuję za odp, a mógł bym wiedzieć gdzie te ten przekaźnik się znajduję? jak się do niego dostać? wystarczy je oczyścić tak? pozdrawiam
P.S w c5 2.0 hdi gdzie znajduje sie pompa paliwa?

Po lewej stronie pod kierownicą.
Mi czasem jak nie odpala, podpinam przewód + bezpośrednio do pompy paliwa pod siedzeniem.
I pompa działa, nawet po odłączeniu dodatkowego zasilania.
Był Peugeot 205 1,9D 98r
Był Citroen Xantia 1,9TD 97r
Jest Citroen C5 2.0 HDI MK1 2001r

Offline Artur Sznajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110KM 2001R
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:20:41 »
Dziękuję bardzo za pomoc, a ten przekaźnik jest pod kierownicą? trzeba dużo rozbierać żeby sie do niego dostać? ja obstawiałem że jest on nad akumulatorem w tej skrzynce z bezpiecznikami. A pompę jak masz podłączoną kolego, i oryginalnym przewodem fabycznym + twój przewód bezpośredni czy tylko bezpośredni? to wystarczy tylko plusowy przewód bezpośrednio podłączyć czy masa musi też być druga? pozdrawiam

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2016, 10:38:57 »
Jest to ewidentnie problem z pompą ale wg mnie nie samą pompą a raczej instalacją elektryczną.
Kiedyś , podczas małej naprawy odkryłem w swojej cytrynie dodatkowe przewody biegnące właśnie do pompy paliwa. Okazało się, że ktoś podłączył ją " na krótko". Działała zawsze po wzbudzeniu sieci - wystarczyło otworzyć samochód z pilota:)
Proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić stan wtyczek wpinanych do BSI - znajdziesz pod maską pod osłoną plastikową.
W moim przypadku wypalony był jeden pin odpowiedzialny za załączanie pompy. Podobno całkiem powszechna usterka.
U mnie wystarczyło dobrze nagiąć blaszki , które wtopiły się w obudowę wtyczki. wypaloną lukę uzupełniłem delikatnie jakąś masą klejową.
Naprawy dokonywałem około 2 lat temu. Działa do dzisiaj. Naprawa banalnie prosta.

Dodam jeszcze, że wypalenie odkryłem przypadkiem bo miewałem problemy z odpalaniem z powodu awarii  immobilizera i całej masy innych systemów:)
Winne okazały się właśnie wtyczki przy BSI. Z jakiegoś powodu nie stykały  za każdym razem. Przy okazji czyszczenia natrafiłem na wypalony pin  - być może smażył się właśnie z powodu problemów z prawidłowym stykiem.
Floating on ;)

Offline Artur Sznajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110KM 2001R
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2016, 13:15:35 »
Witam
Dziś znów nie odpalił, najgorsze że wczoraj dojeżdżam do skrzyżowania , ruszam i samochód buu zgasł na środku drogi... po 15 min odpalił i tak wróciłem do grudziądza...
Bezpieczniki sprawdziłem są ok, nie mam już pojęcia , przejrzałem przewody, kable itp i nic wszystko niby ok.
A czy słaba bateria w kluczu może być przyczyną? albo akumulator?
Chociaż akumulator ładnie kręci, jeszcze łądowałem go prostownikiem kilka dni temu ( mam aku 60Ah)

Offline Igor Zembrzycki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 93
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0 hdi 2006 Exclusive, Fiat Marea 1.9 jtd SX 2000
  • Zainteresowania: moto, foto
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 18, 2016, 13:28:32 »
jak się zachowuje obrotomierz w momencie gaśnięcia samochodu - czy jego wskazania pokrywają się z obrotami silnika? Mi jak zaczął szwankować czujnik położenia wału - miałem podobne objawy, z tym, że obrotomierz stał jeszcze na wartości obrotów biegu jałowego przez ok. sekundę po zgaśnięciu silnika.
Na sprzedaż:

- Silnik RHR - (prawie) wszystkie części.

Lanos 1.6 16v (zadziwiacz VW spod świateł) => Espero 1.8 cdx (Citroen z odrzutu) => Marea jtd105 (dzielny, niezawodny podróżnik) => C5 2.0 hdi (mega kanapa)

Offline Artur Sznajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110KM 2001R
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 19, 2016, 09:25:16 »
Obrotomierz normalnie opada jak wyłaczy się silnik. Wymieniłem jeszcze baterię w pilocie ale niestety to nie pomogło. Dziś poszedłem po nocy do garażu i odpalił bez problemu, ale wiem ze popoludniu już może być problem bo tak jest od kilku dni...
Jeszcze co zauważyłem, jak sprawdzałem bezpieczniki pod maską nad akumulatorem, to ta kieszeń cała, to chyba BSI tak?( tam gdzie się bezpieczniki wkłada z 3 wiązkami kabli obok modułu BOSCH który jest po lewej stronie) jest napisane markerem 1.6HDi a ja mam 2.0HDi , wychodzi na to że już ktoś kiedyś to przekładał ale czemu z 1.6hdi?

Offline Artur Sznajder

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Grudziądz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 110KM 2001R
  • Miejscowość: Grudziądz
Odp: C5 2002r 2.0HDI 110KM nie odpala za każdym razem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 20, 2016, 16:18:51 »
Witam . Tak jak obiecałem daje znać... dziś odebrałem auto od elektryka , diagnoza... upalona kostka przy pompie paliwa, przez to nie odpalał za każdym razem. Koszt 70zł. Pozdrawiam