Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika  (Przeczytany 4165 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« dnia: Lipiec 18, 2016, 13:05:15 »
Witam, mam problem z zamknięciem klapy bagażnika. Do tej pory wszystko fajnie działało. Wyłączyłem tylko obsługę klapy z pilota bo mnie wkurzała. Wczoraj po powrocie z zakupów klapa opuszcza się po naciśnięciu przycisku ale jak dochodzi do zaczepu to zamiast nastąpić dociągnięcie i zablokowanie klapa odbija i unosi się jakby coś przeszkadzało, ale nic nie przeszkadza. Moje pytanie czy ktoś miał podobny problem? Czy ten silniczek który blokuje klapę posiada jakiś osobny bezpiecznik, nie mogę znaleźć w opisie bezpieczników. Trzeba w momencie dotknięcie klapy progu dopchnąć ją energicznie wtedy się zablpkuje zamek na tym uchu, ale silnik dopinający nie działa. Jakieś pomysły. Opis zasady działania. Czy tam są jakieś czujniki?

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Odp: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 18, 2016, 13:28:56 »
próbowałeś ponownie uruchomić obsługę klapy z pilota ?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2016, 16:40:36 »
jeszcze warto sprawdzić czy są dobrze zamontowane te dwa plastiki przy siłownikach na klapie, jest do nich przyklejona taka gumowa długa uszczelka, w niej jest poprowadzony kabel. Jeśli się zewrze tzn coś przytniesz to klapa odbija.

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Odp: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 19, 2016, 01:07:05 »
próbowałeś ponownie uruchomić obsługę klapy z pilota ?
Nie, nie próbowałem i nie zamierzam, ponieważ wyłączyłem to rok temu i do tej pory było wdzystko OK. Wyłączyłem to bo kiedyś rzuciłem kluczyki na szafkę w przedpokoju a mieszkam na parterze i po godzinie przyszedl do mnie sasiad z bloku na osiedlu i zapytal dlaczego mam otwarty bagażnik. Nie wiem co za poj.... to wymyślił żeby bez odblokowania centralnego mozna bylo otworzyc bagaznik pilotem. Nie ważne jest jak jest i w tym problemie to nie ma znaczenia, ale dzieki za checi.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Odp: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 19, 2016, 01:14:39 »
zobacz to:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=232486
No zajrzałem, sprawdzę to jak mi się uda rozebrać zamek. Jakoś mi nie szło a nie chciałem tego połamać. Raczej to nie to bo zapadka w zamku w klapie normalnie pracuje i jak się ją pchnie to zaskakuje i ta dzwigienka jak sie przesunie to sie otwiera wiec chyba jest Ok. Problem w tym ze jak klapa uderza w zaczep przy podlodze bagaznika to zawsze następowało załączenie tego mechanizmu w bagazniku i dociagniecie i zablokowanie klapy a teraz to nie działa i klapa podnosi sie na jakies 10cm.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Odp: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 19, 2016, 01:22:51 »
jeszcze warto sprawdzić czy są dobrze zamontowane te dwa plastiki przy siłownikach na klapie, jest do nich przyklejona taka gumowa długa uszczelka, w niej jest poprowadzony kabel. Jeśli się zewrze tzn coś przytniesz to klapa odbija.
No wlasnie nie kumam jak to ma działać. Naciskam przycisk, silowniki pracują klapa sie zamyka. Zamek wchodzi w gniazdo w bagażniku i co dalej? Powinien sie zamknąć na tym uchu i co przełączyć jakiś styk który załącza silniczek i rygluje. Skoro nie zamyka i jak docisne klape recznie w tym momencie i jest zamkniety to powinien sie uruchomic ten rygiel a sie nie uruchamia wiec cos jest nie tak chyba czeka mnie wyprucie wszystkiego i sprawdzenie wiazki. Nie wiem czy dobrze zanalizowalem zasade działania.



Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka
Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)

Offline Mirosław Radło

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 125
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: Citroen DS3 1.6 HDI (DV6DTED, BVM5) '13
  • Zainteresowania: różne jak to u bliźniąt
  • Miejscowość: Lubin
Odp: MK3 Tourer problem z klapą bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 28, 2016, 07:57:31 »
Nie grzebałem w instalacji, sprawdziłem na allegro ile chcą za ten dolny zamek z ryglem i zaryzykowałem. Kupiony, wymieniony i wszystko działa jak przed awarią. Dziękuję za udział w dyskusji. Wątek do zamknięcia. Pozdrawiam wszystkich na forum.

Wysłane z mojego LG-H440n przy użyciu Tapatalka

Były : 2x126p ('83, '90), Vectra A ('89), Corsa B ('96), Citroen C5 Exclusive ('02) i C3 Exclusive ('04), Citroen C5 (X7) Tourer AM6 Exclusive '09 obecnie Citroen DS3 1.6 HDI '13 Dla ciekawych - http://www.lexia.fora.pl   ;-)