Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: xm nie odpala  (Przeczytany 1851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Katarzyna Walenda-Tracz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Garwolin
  • Posiadany samochód: citroen xm 2.0 I
  • Miejscowość: Garwolin
xm nie odpala
« dnia: Lipiec 23, 2016, 11:06:13 »
Witam,jestem tu Nowa i nie bardzo wiem jak się poruszać po forum. Mój problem jest taki ze xm nie odpala,mechanik stwierdził że jest do wymiany czujnik położenia wału więc go wymieniłam,auto pojezdzilo 3 dni i dalej auto nie jezdzi,może ktoś miał taki problem i wie co się mogło stać,czy kolejny czujnik mam kupić?

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 784
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Odp: xm nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2016, 17:48:25 »
Po Twoim poście niewiele można wywnioskować.Trzeba by sprawdzić praktycznie wszystko.Może być czujnik a może być inna rzecz.Cewka,moduł zapłonowy,bezpiecznik,pompa paliwa,jakaś zaśniedziała wtyczka.Na odległość to słabo widzę naprawę Twojego samochodu.Może pojedz do innego mechanika
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

hak64

  • Gość
Odp: xm nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 23, 2016, 19:43:40 »
Istotnie przyczyn problemów z zapłonem moze być wiele. Niestety nie doprecyzowałaś, czy to problem z brakiem paliwa (niesprawna pompa), brakiem iskry (uszkodzona cewka, kable WN, lub świece, bądź też inną przyczyną (uszkodzony immobilizer, czujnik położenia wału, słaby akumulator). Diagnoza korespondencyjna jest więc raczej wykluczona, chyba że oczekujesz pomocy wróżki.