Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7  (Przeczytany 12832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Szapulski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: Citroen C5 exlusive
  • Zainteresowania: Kulturystyka, fitness, motoryzacja, majsterkowanie, mechanika
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 20, 2019, 20:15:01 »
Pompka to wystarczy zamiennik za niecałe 20zł. Sam niedawno taką kupiłem. Myślałem, ze to pompka a okazało się, że to zaworki zwrotne przed dyszami spryskiwaczy były mega zabrudzone i zatkane.
Do wymiany pompki polecam ściągnąć zderzak z jednej strony, ponieważ do pompki spryskiwaczy szyb jest trudny dostęp po odchyleniu samego nadkola. Pierwsza jest pompka od reflektorów dopiero za nią głębiej jest pompka od sprysków szyb. Pompka od reflektorów jest koloru niebieskiego a od szyb czarna.Więc tak:
Zbiornik z pompkami jest po prawej stronie zderzaka.
Odkręcamy dwie trzy śrubki z nadkola plastikowego od zderzaka.Później trzy śrubki od dołu pod zderzakiem (idąc od nadkola) Następnie odchylamy nadkole do wewnątrz. Można je zagiąć, podwinąć, nic się nie uszkodzi. Odkręcamy jedną śrubkę na środku dolnej atrapy. Następnie jakimś długim drutem z haczykiem (ja zrobiłem sobie z elektrody) obracamy dwa zabezpieczenia blokujące wysunięcie zderzaka (obojętne czy w lewo czy w prawo). Znajdują się one w głąb zderzaka widoczne po odchyleniu nadkola (dwa oczka). Od wewnątrz podważamy płaskim wkrętakiem między zderzakiem a błotnikiem i ciągniemy na bok zderzak. Odskoczy i ciągniemy do końca i już mamy uwolniony. Wysunie się na tyle, że mamy bezproblemowy dostęp do zbiorniczka z pompkami.

dziara

  • Gość
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 09, 2019, 15:02:02 »
Dziś w końcu, przy okazji wymiany oleju, wymieniono mi pompę spryskiwacza szyb na zamiennik Febi. No i co się okazało...że (##==) nie działa. Bezpiecznik ok. Dodatkowo po wizycie u mechanika  (jak niefart to niefart) prawa dysza od ksenonow też nie wychodzi. Czy to może mieć jakieś związek? Od czego i gdzie zacząć poszukiwania? Sprawa staje się pilna bo mnie już trafia z tymi mechanikami. Wymienić wymienili ale przyczyn braku spryskiwania już im się nie chciało zbadać.....Wychodzi na to, że sam muszę od nowa wszystko patrzeć. Podpowiedzcie jakie mogą być możliwe przyczyny.... :(

dziara

  • Gość
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 09, 2019, 18:22:46 »
No i dobrałem się do pompki po odchylenie zderzaka. Po zdjęciu wężyków z króćców pompka nie działa, po zamianie wężyków też. Ewidentnie gdzieś napięcie nie dochodzi...

Offline jakub neumann

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 160
  • Skąd: strzelce kraj.
  • Posiadany samochód: C5 x7 kombi 2.0 hdi 163KM
  • Miejscowość: Strzelce Kraj.
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 20, 2020, 08:41:15 »
Marcin czy uporaleś się z usterka spryskiwaczy? Mam podobny problem i nie wiem naprawdę już za co się zabrać.

dziara

  • Gość
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 20, 2020, 10:37:36 »
U mnie okazało się, że fachowiec (niby od Cytryn)  przy podłączaniu pompki zamienił kable z tą od ksenonów. W  efekcie przestał się wysuwać jeden ksenon, a na szybę i tak nie pryskało....Po zamaianie wróciło do normy...ale tym już ja się musiałem zająć. Poniosłem niepotrzebne koszty.

Offline Dariusz Janda

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 92
  • Skąd: Poland
  • Posiadany samochód: Citroen c5 X7 ex
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 20, 2020, 20:03:22 »
U mnie kiedyś spalony był bezpiecznik od pompki (w zestawie w komorze silnika).

Offline jakub neumann

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 160
  • Skąd: strzelce kraj.
  • Posiadany samochód: C5 x7 kombi 2.0 hdi 163KM
  • Miejscowość: Strzelce Kraj.
Odp: Wymiana pompki spryskiwacza C5 X7
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 21, 2020, 09:31:29 »
Dziekuje Wam za pomoc, każda sugestia jestvjak najbardziej pomocna. Nie pozostało mi nic jak zdjąć zderzak i zacząć walkę oby się udało. Przy tej pogodzie auto bez spryskiwaczy nie nadaje się do jazdy.