Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km  (Przeczytany 40297 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 12, 2018, 17:32:05 »
Drogo, wiem, ale cena za samą usługę.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 12, 2018, 18:13:34 »
Upsss myślałem że wezmą max 200zł za robociznę, jeśli da się odkręcić bez problemu oczywiście. Najwięcej roboty pewnie z dostaniem się do nich.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 12, 2018, 19:19:57 »
Upsss myślałem że wezmą max 200zł za robociznę, jeśli da się odkręcić bez problemu oczywiście. Najwięcej roboty pewnie z dostaniem się do nich.
Łukasz,  dodałeś dziś do warsztatu auto, nie dali znać jeszcze czy wyszły świece? Co do ceny to mam warsztat, którego się trzymam, cokolwiek robią nie martwię się o jakość. Paweł pewnie zaraz powie że to powinna być norma za którą się płaci ale sami wiecie jak jest. Nie każdy ma czas by potem walczyć z warsztatem a w Wałbrzychu mimo wszystko o porządnego mechanika trudno. Gdybym miał czas na pewno próbował bym sam.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 13, 2018, 16:12:23 »
Upsss myślałem że wezmą max 200zł za robociznę, jeśli da się odkręcić bez problemu oczywiście. Najwięcej roboty pewnie z dostaniem się do nich.
Łukasz,  dodałeś dziś do warsztatu auto, nie dali znać jeszcze czy wyszły świece?


Dopiero dzisiaj przed południem do auta zajrzeli, z tego co powiedział przez telefon to 3 świecie były spalone, zleciłem ich wymianę, cena 70zł za szt. za wymianę (kpl. 280zł) o ile nie będzie problemów z wykręceniem. Przy okazji poprosiłem o sprawdzenie Egr bo mam zaślepiony - zaślepiłem w zeszłym roku bo przy mocnym deptaniu wywalało mi błąd P11AA, coś z ciśnieniem doładowania chyba, po zaślepieniu problem nigdy nie wrócił.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 13, 2018, 16:49:51 »
Upsss myślałem że wezmą max 200zł za robociznę, jeśli da się odkręcić bez problemu oczywiście. Najwięcej roboty pewnie z dostaniem się do nich.
Łukasz,  dodałeś dziś do warsztatu auto, nie dali znać jeszcze czy wyszły świece?


Dopiero dzisiaj przed południem do auta zajrzeli, z tego co powiedział przez telefon to 3 świecie były spalone, zleciłem ich wymianę, cena 70zł za szt. za wymianę (kpl. 280zł) o ile nie będzie problemów z wykręceniem. Przy okazji poprosiłem o sprawdzenie Egr bo mam zaślepiony - zaślepiłem w zeszłym roku bo przy mocnym deptaniu wywalało mi błąd P11AA, coś z ciśnieniem doładowania chyba, po zaślepieniu problem nigdy nie wrócił.
To cena taka jak u mnie.  Ilość spalonych świec też taka sama :) z tym ciśnieniem doładowania to mnie zaciekawileś bo u mnie się zdarzało też, przy mocnym bucie ale po czyszczeniu dolotu przeszło a niedawno znów złapałem ten błąd. EGR sprawdzałem wtedy, był czysty i sprawny.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 13, 2018, 20:53:12 »
Upsss myślałem że wezmą max 200zł za robociznę, jeśli da się odkręcić bez problemu oczywiście. Najwięcej roboty pewnie z dostaniem się do nich.
Łukasz,  dodałeś dziś do warsztatu auto, nie dali znać jeszcze czy wyszły świece?


Dopiero dzisiaj przed południem do auta zajrzeli, z tego co powiedział przez telefon to 3 świecie były spalone, zleciłem ich wymianę, cena 70zł za szt. za wymianę (kpl. 280zł) o ile nie będzie problemów z wykręceniem. Przy okazji poprosiłem o sprawdzenie Egr bo mam zaślepiony - zaślepiłem w zeszłym roku bo przy mocnym deptaniu wywalało mi błąd P11AA, coś z ciśnieniem doładowania chyba, po zaślepieniu problem nigdy nie wrócił.
To cena taka jak u mnie.  Ilość spalonych świec też taka sama :) z tym ciśnieniem doładowania to mnie zaciekawileś bo u mnie się zdarzało też, przy mocnym bucie ale po czyszczeniu dolotu przeszło a niedawno znów złapałem ten błąd. EGR sprawdzałem wtedy, był czysty i sprawny.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka



O widzisz...mi zaślepienie EGR pomogło, a co dokładniej wyczyściłeś że pomogło? Zagadałem do chłopaków żeby wyczyścili EGR i ew. wyciągnęli tą zaślepkę, zobaczymy co się wydarzy, będę testował.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 13, 2018, 20:57:03 »
Upsss myślałem że wezmą max 200zł za robociznę, jeśli da się odkręcić bez problemu oczywiście. Najwięcej roboty pewnie z dostaniem się do nich.
Łukasz,  dodałeś dziś do warsztatu auto, nie dali znać jeszcze czy wyszły świece?


Dopiero dzisiaj przed południem do auta zajrzeli, z tego co powiedział przez telefon to 3 świecie były spalone, zleciłem ich wymianę, cena 70zł za szt. za wymianę (kpl. 280zł) o ile nie będzie problemów z wykręceniem. Przy okazji poprosiłem o sprawdzenie Egr bo mam zaślepiony - zaślepiłem w zeszłym roku bo przy mocnym deptaniu wywalało mi błąd P11AA, coś z ciśnieniem doładowania chyba, po zaślepieniu problem nigdy nie wrócił.
To cena taka jak u mnie.  Ilość spalonych świec też taka sama :) z tym ciśnieniem doładowania to mnie zaciekawileś bo u mnie się zdarzało też, przy mocnym bucie ale po czyszczeniu dolotu przeszło a niedawno znów złapałem ten błąd. EGR sprawdzałem wtedy, był czysty i sprawny.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka



O widzisz...mi zaślepienie EGR pomogło, a co dokładniej wyczyściłeś że pomogło? Zagadałem do chłopaków żeby wyczyścili EGR i ew. wyciągnęli tą zaślepkę, zobaczymy co się wydarzy, będę testował.
Kolektor odlotowy cały i tyle ile się dało w głowicy. Słabo to wyglądało.

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 13, 2018, 22:33:06 »
W Diagboxie wywalało błąd jak jedna była spalona?
Nie. Dopiero po wyjęciu sprawdzali. Ja im zleciłem wymianę profilaktyczną bez wcześniejszego sprawdzania. Zapłaciłem 280zl za wymianę świec, wymianę płynu chłodzacego i wymianę płynu hamulcowego, gdzie świece i chłodziwo były moje.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:36:01 »
Świece wymienione, poszło ok, z rana tel miałem i przy okazji info ze Egr niedomaga i mogą mi wymienić, egr za 710zł heh podziękowałem i kazałem poskładać jak było.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 14, 2018, 08:59:31 »
A ja mam pytanie od czapy a mianowicie czy świece od 1.6 podejdą do 2.0 163km? bo zostały mi nówki z poprzedniej cytryny i może jak pasują to bym je wykorzystał.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 14, 2018, 09:02:31 »
Świece wymienione, poszło ok, z rana tel miałem i przy okazji info ze Egr niedomaga i mogą mi wymienić, egr za 710zł heh podziękowałem i kazałem poskładać jak było.
Niech zaslepią jak masz rhr

Tak powiedziałem, był zaślepiony więc kazałem poskładać jak było.

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 14, 2018, 09:17:27 »
Świece wymienione, poszło ok, z rana tel miałem i przy okazji info ze Egr niedomaga i mogą mi wymienić, egr za 710zł heh podziękowałem i kazałem poskładać jak było.
A co to znaczy że nie domaga? Przycina się czy jak?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Marcin Połomski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 181
  • Skąd: Walbrzych
  • Posiadany samochód: C5 (X7)'08 Exclusive, 2.0 Hdi, BVA AM6
  • Zainteresowania: Elektronika, góry, historia dolnego śląska :)
  • Miejscowość: Walbrzych
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 14, 2018, 09:18:04 »
Świece wymienione, poszło ok, z rana tel miałem i przy okazji info ze Egr niedomaga i mogą mi wymienić, egr za 710zł heh podziękowałem i kazałem poskładać jak było.
Niech zaslepią jak masz rhr
Paweł a swój EGR masz zaślepiony?

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka

Floating on ;)

Offline Tomasz Warowny

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 158
  • Skąd: Ryki
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 X7 2.0 HDI
  • Miejscowość: Ryki
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 19, 2018, 21:46:29 »
Podepnę się pod temat mianowicie w którym miejscu zaślepić EGR i czym? nic nie trzeba zmieniać w oprogramowaniu jak zaślepię?

Offline Marcin Ciemny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: włocławek
  • Posiadany samochód: Xsara2 2,0HDI 2001r / C4 Grand Picasso 1,6hdi 2007r / C4 Grand Picasso 2,0hdi 150KM2010r
  • Miejscowość: włocławek
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 12, 2019, 18:16:35 »
Gdzie jest ten przekaźnik od świec? bo nikt na to pytanie jeszcze nie odpowiedział:(
Pozdrawiam,
Korsarz50

Offline Marcin Ciemny

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: włocławek
  • Posiadany samochód: Xsara2 2,0HDI 2001r / C4 Grand Picasso 1,6hdi 2007r / C4 Grand Picasso 2,0hdi 150KM2010r
  • Miejscowość: włocławek
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 12, 2019, 19:10:36 »
C5X7 2010 kombi 2.0 hdi 140km
Witam mam błąd świec:
obwód przekaźnika wstępnego-przedłuzonego grzania . świece nigdy nie zasilane.
doszedłem  do tego że świeca na cylindrze nr:4 jest spalona
A zrobiłem to tak wyjąłem przekaźnik świec i styki numer 1,2 6 i 7 połączyłem z kabelkiem i przykładałem do + okazuje się że styk numer 6 z białym kabelkiem nie  iskrzy tak jak pozostałe świece, wiem że jest to świeca na 4 cylindrze i tu pytanie jak są numerowane cylindry w citroenie który to 1 a który 4 i jeszcze jedno, chętnie bym wymienił wszystkie świece ale wiem że to nie lada wyzwanie, i tu pytanie czy ktoś to już robił w ASO ewentualnie u jakiegoś majstra, i z jakimi wiąże się to kosztami??
Jeszcze odnośnie świec to które wybrać??
producent BOSCHBERUHIDRIA AET
Oznaczenie 0 250 202 0480 100 276 004 A0 11 721 708
PołączenieJednobiegunoweJednobiegunoweJednobiegunowe
Napięcie znamionowe11 woltów11 woltów11 woltów
Natężenie6,6 A (Po 20 sekundach)18,5 ± 2 A (Po 4 sekundach)6,5 ± 1 A (Po 30 sekundach)

Czy ten przekaźnik świec żarowych powinien wydawać jakiś dzwięk przy włącz/wyłącz? np. puknięcie, czy jest po prostu cicho przez cały czas?
Pozdrawiam,
Korsarz50

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 13, 2019, 19:43:53 »
C5X7 2010 kombi 2.0 hdi 140km
Witam mam błąd świec:
obwód przekaźnika wstępnego-przedłuzonego grzania . świece nigdy nie zasilane.
doszedłem  do tego że świeca na cylindrze nr:4 jest spalona
A zrobiłem to tak wyjąłem przekaźnik świec i styki numer 1,2 6 i 7 połączyłem z kabelkiem i przykładałem do + okazuje się że styk numer 6 z białym kabelkiem nie  iskrzy tak jak pozostałe świece, wiem że jest to świeca na 4 cylindrze i tu pytanie jak są numerowane cylindry w citroenie który to 1 a który 4 i jeszcze jedno, chętnie bym wymienił wszystkie świece ale wiem że to nie lada wyzwanie, i tu pytanie czy ktoś to już robił w ASO ewentualnie u jakiegoś majstra, i z jakimi wiąże się to kosztami??
Jeszcze odnośnie świec to które wybrać??
producent BOSCHBERUHIDRIA AET
Oznaczenie 0 250 202 0480 100 276 004 A0 11 721 708
PołączenieJednobiegunoweJednobiegunoweJednobiegunowe
Napięcie znamionowe11 woltów11 woltów11 woltów
Natężenie6,6 A (Po 20 sekundach)18,5 ± 2 A (Po 4 sekundach)6,5 ± 1 A (Po 30 sekundach)

Czy ten przekaźnik świec żarowych powinien wydawać jakiś dzwięk przy włącz/wyłącz? np. puknięcie, czy jest po prostu cicho przez cały czas?
przekaźnik "cyka" jak się załącza. Najłatwiej jest wywołać test przekaźnika lexią. Wówczas przekaźnik działa przez kilkanaście sekund

Offline Sebastian Wykrętowicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 355
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 Break Exclusive 2.0HDI 136KM FAP+ AM6 2006 C5 X7 Exclusive 2.0HDI 163KM +AM6 2010
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 13, 2019, 19:45:32 »
Gdzie jest ten przekaźnik od świec? bo nikt na to pytanie jeszcze nie odpowiedział:(
Sądzę że w MkIII jest tak samo jak w MKII więc przekaźnik znajdziesz pod pokrywą z bezpiecznikami w komorze silnika. Trzeba odkręcić BSM i pod spodem będzie przekaźnik.

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 14, 2019, 20:12:09 »
Tak, w mk3 jest pod BSM, a w zasadzie pod sterownikiem silnika.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2021, 10:36:59 wysłana przez Andrzej Makowski »
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Online Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Wymiana świec żarowych 2.0 HDI 140km
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 10, 2021, 10:37:18 »
Dla chcących sprawdzić świece lub zasilanie przekaźnika, załączyłem wcześniej opis i widok pinów przekaźnika oraz wtyczki.
Załączam też schemat instalacji elektrycznej świec żarowych. Co prawda jest z Peugeota 407, ale przynajmniej daje pojęcie jak to jest połączone.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie