Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Moduł bluetooth citroen C5 mk III  (Przeczytany 38957 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Patryk Król

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Miejscowość: Toruń
Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« dnia: Wrzesień 20, 2016, 12:23:01 »
Witam.
Niestety moja cytrynka nie jest wyposażona w moduł Bluetooth i chciał bym go sobie dołożyć.
I moje pytanie jest takie gdzie jest miejsce na fabryczny moduł przeszukalem juz wszystkie mozliwe tematy i nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi.
Z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2016, 13:05:04 »
Zgaduj Zgadula jakie Patryk ma radio.........
......
.....Nie wiem.

Offline Patryk Król

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Miejscowość: Toruń
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2016, 13:15:18 »
Fakt przepraszam radio w mojej cytrynce to rd4 nie mam navi

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2016, 14:15:34 »
Miałem ten sam problem i takie same radio. Nie każdy moduł bluetooth będzie pasował i podobno ciężko go dobrać. W dodatku nie znalazłem żadnego złącza w instalacji. Kupiłem radio RD45, które ma wbudowane BT, wymieniłem wyświetlacz na jakiś z nowszym softem, mikrofon i kabel USB kupiłem na Aliexpress.
Radio i wyświetlacz kupiłem u jednego sprzedawcy, który wpisał VIN i za 80 PLN wymienił mój wyświetlacz na taki z nowszym softem.
Wszystko śmiga super, książka telefoniczna jest obsługiwana z kierownicy i dodatkowo mam port USB. Gdybym chciał dokładać emulator zmieniarki z USB, to kosztowało by to kilka stów.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 20, 2016, 14:39:30 »
Jestem na etapie podłączania modułu do mojej cytrynki. Radio RD4 Blaupunkt.
Kupiłem moduł siemens i mikrofon. Poskładałem do kupy ale niestety działa tylko przez kilka rozmów. Potem nie słyszę rozmówcy w głośnikach. Pomaga tylko odcięcie prądu od modułu i ponowne podłączenie. Wykluczyłem uszkodzenie modułu ponieważ kupiłem drugi :)
Sytuacja identyczna. Sprawdziłem już chyba wszystko. Pozostało tylko zmienić miejsce poboru zasilania. Skorzystałem z 12V z radia a powinno być z BSI. Z braku czasu chwilowo przerwałem eksperymenty....
 

Offline Patryk Król

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Miejscowość: Toruń
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2016, 20:57:28 »
Tak ale w ktorym miejscu jest przeznaczone dla niego miejsce mam caly komplet z innego c5 radio rd4 plus moduł i wyswietlacz plus cale okablowanie i chcial bym sie dowiedziec gdzie jest miejsce przystosowane do montażu modułu. gdzieś kiedys wyczytalem ze za schowkiem pasażera ale rozebralem go i nigdzie nie widziałem miejsca przeznaczenia

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2016, 21:23:51 »
Ja też za schowkiem nie widziałem dla niego miejsca i nie wiem gdzie jest umieszczony w oryginale. Natomiast idealnie pasuje w wolną przestrzeń pod radiem. Prawdopodobnie kabel do mikrofonu masz w aucie. Kończy się przy BSI. Jakiej produkcji masz moduł?

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 20, 2016, 22:44:15 »
Miałem ten sam problem i takie same radio. Nie każdy moduł bluetooth będzie pasował i podobno ciężko go dobrać. W dodatku nie znalazłem żadnego złącza w instalacji. Kupiłem radio RD45, które ma wbudowane BT, wymieniłem wyświetlacz na jakiś z nowszym softem, mikrofon i kabel USB kupiłem na Aliexpress.
Radio i wyświetlacz kupiłem u jednego sprzedawcy, który wpisał VIN i za 80 PLN wymienił mój wyświetlacz na taki z nowszym softem.
Wszystko śmiga super, książka telefoniczna jest obsługiwana z kierownicy i dodatkowo mam port USB. Gdybym chciał dokładać emulator zmieniarki z USB, to kosztowało by to kilka stów.
Paweł a ile dałes za rd 45 ,

Offline Patryk Król

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Toruń
  • Posiadany samochód: Citroen c5 III
  • Miejscowość: Toruń
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 20, 2016, 22:54:59 »
Ja też za schowkiem nie widziałem dla niego miejsca i nie wiem gdzie jest umieszczony w oryginale. Natomiast idealnie pasuje w wolną przestrzeń pod radiem. Prawdopodobnie kabel do mikrofonu masz w aucie. Kończy się przy BSI. Jakiej produkcji masz moduł?


Mam kabel do mikrofonu bo sprawdzalem
A moduł mam siemensa

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2016, 23:07:54 »
Paweł a ile dałes za rd 45 ,


Nie pamiętam już dokładnie, ale coś ponad 300 PLN. Do tego wymiana wyświetlacza (odesłałem mój i dostałem inny) chyba 80 PLN. Kabel USB i mikrofon na Aliexpress kosztowały razem około 30€. Z mikrofonem był także kabelek AUX.


Wiem, że to dużo więcej niż instalacja samego modułu BT, ale dodatkowo mam USB, na którym także bardzo mi zależało. Nie znalazłem złączki do modułu BT, a także żadnych informacji jak to podłączyć.

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2016, 23:17:38 »
Paweł a ile dałes za rd 45 ,


Nie pamiętam już dokładnie, ale coś ponad 300 PLN. Do tego wymiana wyświetlacza (odesłałem mój i dostałem inny) chyba 80 PLN. Kabel USB i mikrofon na Aliexpress kosztowały razem około 30€. Z mikrofonem był także kabelek AUX.


Wiem, że to dużo więcej niż instalacja samego modułu BT, ale dodatkowo mam USB, na którym także bardzo mi zależało. Nie znalazłem złączki do modułu BT, a także żadnych informacji jak to podłączyć.
A nie lepiej było zamontować coś takiego http://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/2989-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-citroena-rd4-12-pin-fakra.html#idTab5

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2016, 23:22:06 »
A nie lepiej było zamontować coś takiego http://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/2989-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-citroena-rd4-12-pin-fakra.html#idTab5


Nie, bo to samo USB za cenę radia, które ma USB i BT. Dodatkowo nie wyświetla tagów pm-trójek i trzeba jakoś specjalnie nagrywać na pendrive aby sterownik mógł emulować zmieniarkę CD.


Teraz zauważyłem, że ma jakiś bluetooth, ale głośnomówiący działa tylko gdy w radiu mam wybrany tryb zmieniarki i nie można obsługiwać telefonu z kierownicy. Nie wyświetla także na wyświetlaczu książki telefonicznej i tego kto dzwoni. Ma jakiś mikrofon, który będzie gdzieś sterczał i dodatkowe pudełeczko z przyciskiem. Nie lubię takich rzeczy dyndających w samochodzie. Jak dla mnie BT ma działać automatycznie, czyli wsiadam do samochodu, telefon automatycznie wykrywany jest przez radio i niczego nie muszę włączać, przełączać. Wszystko mam na wyświetlaczu i wszystkie funkcje obsługuję z kierownicy. Jest jeszcze jedna funkcja, której używam, czyli obsługa playera w telefonie, przyciskami na kierownicy. Funkcje i nazwy utworów wyświetlane są na wyświetlaczu, a telefonu nawet nie trzeba wyciągać z kieszeni.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2016, 23:41:02 wysłana przez Paweł Cynamon »

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 20, 2016, 23:40:16 »
A nie lepiej było zamontować coś takiego http://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/2989-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-citroena-rd4-12-pin-fakra.html#idTab5


Nie, bo to samo USB za cenę radia, które ma USB i BT. Dodatkowo nie wyświetla tagów pm-trójek i trzeba jakoś specjalnie nagrywać na pendrive aby sterownik mógł emulować zmieniarkę CD.
Nie do końca ,bt tez posiada ten sprzęcik.

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 20, 2016, 23:42:59 »
Nie do końca ,bt tez posiada ten sprzęcik.


Teraz zauważyłem, że ma jakiś bluetooth, ale głośnomówiący działa tylko gdy w radiu mam wybrany tryb zmieniarki i nie można obsługiwać telefonu z kierownicy. Nie wyświetla także na wyświetlaczu książki telefonicznej i tego kto dzwoni. Ma jakiś mikrofon, który będzie gdzieś sterczał i dodatkowe pudełeczko z przyciskiem. Nie lubię takich rzeczy dyndających w samochodzie. Jak dla mnie BT ma działać automatycznie, czyli wsiadam do samochodu, telefon automatycznie wykrywany jest przez radio i niczego nie muszę włączać, przełączać. Wszystko mam na wyświetlaczu i wszystkie funkcje obsługuję z kierownicy. Jest jeszcze jedna funkcja, której używam, czyli obsługa playera w telefonie, przyciskami na kierownicy. Funkcje i nazwy utworów wyświetlane są na wyświetlaczu, a telefonu nawet nie trzeba wyciągać z kieszeni. Trzeba tylko wybrać źródło w radiu, gdzie player telefonu pojawia się obok AUX, USB i Tunera.

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 21, 2016, 14:03:10 »
A ja mam pytanko. W X7 mam radyjko z dużym ekranem typu RT3 (zdjęcie poniżej). Jest navi, dysk twardy. Nie ma slotu na kartę, nie ma USB, nie ma BT.



Czy w miarę bezboleśnie można zamienić je na RNEG (zdjęcie poniżej)?



 Zależy mi na oryginalnym BT i navi. Czy ekran może zostać z RT4?
Jak to wygląda technicznie? Czy w ogóle taka zamiana będzie miała sens? Czy RNEG ma wbudowany BT czy jest to jeszcze jakaś dodatkowa przystawka? Czy trzeba mieć do tego jakiś dodatkowy program (mirascript, lexia) żeby to zadziałało? Czy są różne wersje RNEG czy tylko 1?
A może w złym kierunku idę i jest prostsza opcja, może jakiś inny model radia, który zadziała z moim ekranem od RT3? Może RT4? Podpowiedzcie coś proszę, dzięki!
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 21, 2016, 14:58:40 »
Masz rację, mam RT4. Pomylały mi się cyferki. Na pewno nie mam RT5 bo już to kedyś ktoś mi sprawdzał po VINie.
Wersja 8.31.1.R1


Slot na kartę by się przydał, bo rozumiem że wtedy dysku twardego brak? A jakoś muszę mu podać muzykę. Dla mnie najlepiej właśnie na karcie SD.
Jeżeli możesz napisz mi jakiego dokładnie radia mam szukać, aby miało BT (najważniejsze), miało slot na kartę SD, miało navi i współpracowało bez problemu z moim ekranem od RT4. Dziękuję!
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Maciej Szcząchor

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 966
  • Skąd: Kosakowo k/Gdyni
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 HDi 163 KM BVM 2013r. & DS3 1.6 e-HDi
  • Zainteresowania: el-bzdury
  • Miejscowość: Kosakowo k/Gdyni
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 21, 2016, 15:38:42 »
Hejka.
Ja jestem już po upgrade BT w swoim bolidzie C5 X7 z radiem RD4 i bursztynowym wyświetlaczem.
Mogę się podzielić wiedzą w tym temacie.
Od początku:
Potrzebne elementy
- moduł BT, ja kupiłem na aledrogo moduł Continentala nr ref. 9666419080 z fabryczna wtyczką z obciętymi przewodami.
- mikrofon, ja nabyłem oryginał w ASO (między moimi cenami w ASO a aledrogo była znikoma różnica)
- przewód AUX z wtyczką do radia RD4 i podobnych
Na początek montujemy mikrofon i obudowie lampki nad lusterkiem wstecznym. Przed złożeniem przedzwaniamy przewody od mikrofonu. Przewody te znajdziemy w zielonym złączu pod BSI. Piny 11 i 12. Będą puste w drugiej wtyczce. Zapisujemy który jest który i składamy obudowę lampki.
Demontujemy radio używając wyjmaków nabytych lub własnej produkcji np. z drucianego wieszaka do ubrań. Dość prosto wykonać.
Teraz musimy wykonać wiązkę pomiędzy radiem, a BSI. Konkretnie między zieloną wtyczką pod BSI i niebieskim przewodem w czarnej wtyczce w BSI nad bezpiecznikami. Ja zrobiłem z trzech przewodów, gdzie mikrofonowe skręciłem między sobą, a zasilający przy nich. Całość okręciłem izolacją co by się nie uszkodziły i nie plątały. Naszą nową wiązkę przeciągamy od radia do BSI. Wlutowujemy się w istniejące przewody, czyli mikrofon i zasilanie +12 CAN. Drugie końce łączymy z modułem BT. +12V na pin 1, + mikrofonu na 18, a - mikrofonu na pin 17. Polaryzacja jest ważna, gdyż mamy mikrofon pojemnościowy i jest on zasilany z modułu BT. Sterowanie z magistrali CAN i masę bierzemy ze złącza radia. Czyli CAN high i CAN low. Pin 4 BT na pin 10 radia, pin 6 BT na pin 13 radia i masa czyli pin 10 BT na pin 16 radia. Na koniec podpinamy audio z modułu BT na złącze AUX 1 w radiu. Czyli pin 9 z BT na pin 4 i 10 i pin 8 BT na pin 11 w radiu.
Pamiętamy o tzw. kulturze technicznej. Staramy się wszystko lutować lub porządnie zaciskać. Nie zapominamy o dobrej izolacji połączeń. Moduł idealnie pasuje pod radiem. Fabrycznie jest po prawej stronie schowka pasażera. Ja wybrałem miejsce po radiem ze względu na przeciąganie przewodów.
Na koniec odpalamy DB minimum w wersji 7.14 i bierzemy się za programowanie.
- w BSI w kalkulatorach obecnych uaktywniamy zestaw głośnomówiący
- w zestawie głośnomówiącym (KML) w zakładce "konfiguracja BT" ustawiamy: Nazwa zestawu głośnomówiącego CITROEN,
Marka producenta CITROEN, Wybieranie głosowe Niedozwolone
w zakładce parametry audio: Anulowanie echa poziom 3, Redukcja szumów poziom 3, Wzmocnienie mikrofonu +4 dB.
W kalkulatorze radioodbiornika ustawiamy AUX 1 jako zarezerwowane dla zestawu BT.
w kalkulatorze wyświetlacza ustawiamy obecność zestawu BT na TAK.
Pomocna instrukcja w załączniku. Co prawda po francusku ale czytelna.
POWODZENIA :)
Mieć interfejs diagnostyczny, a umieć się nim posługiwać to dwie skrajne rzeczy;-)

BX, 2x Xantia, C3, C2, 3x C5

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 21, 2016, 20:49:41 »
A czy do radia rd45 będzie pasował wyświetlacz od rd4 ? i będzie wyświetlał wszystkie funkcje?

Offline Łukasz Bakalarczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 423
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika, Fotografia, Informatyka
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:02:26 »
A czy do radia rd45 będzie pasował wyświetlacz od rd4 ? i będzie wyświetlał wszystkie funkcje?
Zalezy od firmware.
Będzie wyświetlał większość.

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:04:21 »
Jeśli chodzi Ci o wersję wyświetlacza z auta rocznik 2008 to nie da się sparować telefonu z RD45 - ekran nie obsługuje wirtualnej klawiatury, niezbędnej w procesie sprzęgania sprzętów.
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:44:29 »
Jeśli chodzi Ci o wersję wyświetlacza z auta rocznik 2008 to nie da się sparować telefonu z RD45 - ekran nie obsługuje wirtualnej klawiatury, niezbędnej w procesie sprzęgania sprzętów.
Czyli jak wymieniać to z wyświetlaczem?

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 21, 2016, 21:59:15 »
W rzeczy samej, przynajmniej na ekran z softem 70.xx, a najlepiej dedykowanym 72.xx
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Paweł Cynamon

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 447
  • Skąd: Krosno
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Mk III Tourer 2.0 16V LPG HA3+
  • Miejscowość: Krosno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 21, 2016, 22:56:46 »
W rzeczy samej, przynajmniej na ekran z softem 70.xx, a najlepiej dedykowanym 72.xx


Ja tak właśnie zrobiłem, tylko że oddałem swój wyświetlacz, a od sprzedawcy otrzymałem taki sam, tylko z nowym softem.
Tak dość obiektywnie mogę zapewnić, że takie rozwiązanie jest najlepsze. Oczywiście pod warunkiem, gdy ktoś nie potrzebuje nawigacji fabrycznej, często korzysta z telefonu i odtwarzacza mp3 (z pendrive lub telefonu po BT). Nic dodatkowego poza portem USB nie sterczy w okolicy kokpitu, obsługa telefonu jest bardzo praktyczna, podobnie z muzyką mp3. Z telefonu można słuchać z formatów bezstratnych, np FLAC. Wszystko sterowane z kierownicy, a telefonu nawet nie trzeba wyciągać z kieszeni.

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 22, 2016, 21:58:28 »
Własnie ,mi zalezy na usb ,bt ma już chyba pod schowkiem ,mylslałem nad navi ng4 ale ,za dużo kasy wołaja ,wiec chyba zakupie rd45z wyświetlaczem.
Jakby ktoś chciał moduł bt to będzie do wzięcia.

Offline Leszek komenda

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 311
  • Posiadany samochód: maxima V6
Odp: Moduł bluetooth citroen C5 mk III
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 12, 2016, 16:27:13 »
Własnie ,mi zalezy na usb ,bt ma już chyba pod schowkiem ,mylslałem nad navi ng4 ale ,za dużo kasy wołaja ,wiec chyba zakupie rd45z wyświetlaczem.
Jakby ktoś chciał moduł bt to będzie do wzięcia.
A czy wyświetlacz do radia RD4 bedzie działał przy zmianie na radio RD45? Chciałbym dołożyć navi do swojej c5 ale się dość mocno cenią a dodatkowo mam jasne wnętrze, więc wybór prawie żaden ......