Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855  (Przeczytany 5076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
"Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« dnia: Wrzesień 22, 2016, 21:20:19 »
Nie wiem jak to się nazywa po naszemu, ale chodzi mi o ten gumowy krążek łączący kolumnę kierowniczą z przekładnią. Na service.citroen.com nazywa się to "sprzęgło układu kierowniczego", część nr 96103855.


Czy ktoś z Was orientuje się, czy można to jeszcze kupić nowe, czy pozostają tylko używki?
Dzisiaj zauważyłem, że w moim kombiku mam to pęknięte...





Zdjęcie znalezione w Google grafika, pochodzi ze strony drive2.ru -> https://www.drive2.ru/l/3832918/

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2016, 19:01:43 »
O mamo, widzę że w XM-ie udało im się połączyć rozwiązania z BX-a i Xantii. Tak że może ci się zacinać kierownica (jak w przypadku Xantii, gdy zatrze się krzyżak), a może też stracić całkowicie kontakt z resztą samochodu (jak w BX-ie, gdy pęknie guma). :D

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2016, 22:12:42 »
No, fajny patent wymyślili. Jak pęknie podczas szybkiej jazdy, to mogą nastąpić bardzo ciekawe efekty specjalne na drodze. Z drugiej strony, tyle lat wytrzymało... :)  Zacierające się krzyżaki w XMach, to też znany temat. Mam taki objaw jakby przycięcia układu kierowniczego, jak skręcę na maksa i potem chcę wrócić. Zaraz na początku lekko jakby przyblokowany jest, ale w dalszym zakresie chodzi normalnie.


Ogólnie fałka zaczyna sprawiać coraz więcej problemów. Jeszcze nie zdążyłem naprawić tej gumy, dziurawego wydechu i układu jezdnego z przodu, to zaś silnik zaczyna marudzić. Kurde  :'(

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2016, 11:27:31 »
Kup sobie cewkę zapłonową z allegro za 230zł i świece (ja kupiłem irydowe), rozwiążesz w ten sposób problem silnika. Sprzęgło gumowe kupiłem nowe około roku temu, ponoć ostatnie jak zapewniał mnie sprzedawca. Zostają używki, których są zyliony. Wystarczy zadzwonić do kogoś kto np. sprzedaje 2.5td na części.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2016, 21:05:52 »
Problem sprzęgła rozwiązany.

Odnośnie silnika, to prócz kabli zapłonowych i świec i być może cewek, to powstał też inny problem. Lexia wyrzuca błąd czujnika ciśnienia. Niestety nie podaje kodu błędu ani o jaki czujnik chodzi. Czyżby mapsensor? Silnik ogólnie chodzi w miarę poprawnie, ale po dodaniu gazu spadają obroty i po sekundzie dostaje kopa. Strasznie to wkurza, bo bardzo szarpie skrzynią.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 10:02:57 wysłana przez Przemysław Wyderka »

Offline Tomasz Strzelczak

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 749
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: BXy, C5 2.0 hdi bva am6, Xantia v6 do pracy Transit. Były Xantie, Bxy, AXy...
  • Miejscowość: Poznań, Sady
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2016, 07:26:58 »
Można skrzynie rozwalić tak jeżdżąc. 
Jeden z czujników ciśnienia jest w obudowie filtra powietrza w rurze z dołu.  Odlacz go pokapujesz się który to jest tylko jeden.  Może jakieś podcisnienie sparcialo.
Posiadaczy i miłośników BX'a zapraszam na grupę Facebookową pod tytułem "Citroen BX klub Polska" :-)

Offline Krzesimir Dębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 469
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen CX 25 TRD 2, XM 2.0 TCT
  • Miejscowość: Lublin
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2016, 10:44:02 »
Sprawdź koniecznie wtyczkę MAP sensora. Miałem raz taki przypadek, że styki nie łączyły i co chwila wywalało błąd (rozwarcie +) i szarpało silnikiem. Wystarczyło dogiąć styki we wtyczce. Zauważyłem również, że gumowe kolanko silnika od obrotów jałowych z biegiem lat parcieje i pęka. Więc jest to potencjalne miejsce, w którym silnik może ssać lewe powietrze. Rozwiązaniem okazała się taśma samowulkanizująca.

Offline Przemysław Wyderka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 472
  • Skąd: Siemianowice Śląskie
  • Posiadany samochód: XM 2.1TD Aut. 92' + XM 2.9 Aut. 99' + XM 2.0i 92'; Były: BX 1.4 92'; XM 2.1TD Man. 91;
  • Miejscowość: Siemianowice Śląskie
Odp: "Sprzęgło układu kierowniczego" - łącznik gumowy 96103855
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2016, 18:54:03 »

Problem był tak banalnie prosty, że... sam się śmiałem z własnej głupoty.

Otóż kilka dni temu ściągałem kolektor ssący i po jego ponownym montażu... zapomniałem podłączyć wtyczki do mapsensora...  :-[ 


Chyba trzeba w końcu wziąć sobie urlop, bo jeszcze nie miałem w tym roku :P
Dzięki za wskazówki ;)

Temat uważam za zamknięty.