Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth  (Przeczytany 2865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Osiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 2.0hdi '2007
  • Miejscowość: Kraków
C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« dnia: Październik 17, 2016, 18:19:00 »
Hej,


tak wożę się od lat z tym samym problemem: moduł bluetooth niby działa, ale... nie do końca. :(
Na niektórych telefonach (które idealnie współpracują zarówno z parrotami, nokiami czy wbudowanym BT Kia) mam tak, że gdy ktoś dzwoni to cytrynka wyświetla "zastrzeżony numer".
Książka adresowa (pomińmy jej średnią użyteczność) i ostatnie rozmowy - rzadko kiedy się pojawiają, a jak już się pojawią to bywa że są tam jakieś śmieci a nie lista kontaktów.
Czasami jest tak, że jak do kogoś dzwonię to nic nie słychać i muszę przełączać ręcznie telefon na głośnomówiący - radio na czas rozmowy pozostaje wyciszone.
Gdy ktoś do mnie dzwoni - sytuacje jak wyżej są jeszcze częstsze.
Do tego często przy takim nieudanym połączeniu C5 w ogóle rozłącza BT - tylko po to by w pewnym momencie znowu zestawić połączenie i przejąć na nowo rozmowę z telefonu/słuchawek :)
Ostatnio zdarza się, że w ogóle mi samochód telefonu nie wykryje i muszę w telefonie wyłączyć BT, włączyć i wymusić połączenie z C5 to wtedy się udaje.


A raz na ruski rok zdarzy mi się zobaczyć na wyświetlaczu kto dzwoni - normalnie kosmos i loteria :)
Znajomy ma C4 picasso - wcześniej model 2008, teraz kupił najnowszy model. Na obu samochodach testowałem swój telefon i BT działał po prostu idealnie.
Jak jeszcze miałem rozszerzoną 5-letnią gwarancję to nawet zleciłem by zweryfikowali czy coś jest nie tak z tym modułem ale stwierdzili że wszystko OK i oprogramowanie ma takie jak trzeba. Ale to było u Wanickiego w Krakowie, więc nigdy nie wiadomo czy ci partacze nie kłamali.


Tak rzuciłem okiem na allegro i widzę, że moduły BT do C4/C5 są w niskiej cenie (50-100zł). Czy po zakupie takiego wystarczyłoby po prostu podmienić kostkę, czy też trzeba u jakichś magików załatwić by ta konkretna kostka została przez samochód zaakceptowana?


No i czy ktoś z Was miał tego typu problemy z firmowym modułem BT?


Z góry dzięki za sugestie,
--
Jacek

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 597
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2016, 19:03:29 »
Ja mam C5 mk2 z dołożonym przez siebie fabrycznym bluetoothem KML Siemens. Jedyny mankament jaki miałem z poprzednim telefonem, to po odebraniu rozmowy kilkusekundowa cisza, po której następowała właściwa rozmowa. Z innymi telefonami oraz aktualnym wszystko działało prawidłowo, więc to wina tego jednego telefonu. Książka telefoniczna działa, lista ostatnich połączeń działa, wyświetlanie kontaktu działa.


Przy wymianie modułu, choć nie pamiętam już na 100%, pewnie trzeba będzie wpisać mu nr VIN. I tylko tyle.


Czytałem kiedyś, że te moduły potrafiły padać lub sprawiać problemy. Może masz właśnie taki model

Offline Patryk Stalski

  • KC Emeryt
  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 7 933
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: B8 1.8 TSI
  • Zainteresowania: komputery, motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2016, 21:22:24 »
Moduł z roku 2007 można zaktualizować w ASO (najnowszy soft 4.8 (KC21) z przełomu 2010/11 bodajże) - powinien wtedy działać całkiem sprawnie (o ile problemy nie wynikają z jego naturalnego "zużycia" ).
Pozdrawiam

Klubowa Emerytura...

Offline Jacek Osiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 2.0hdi '2007
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2016, 21:29:15 »
Dzięki za odpowiedzi. Mam obok siebie firmę w której serwisuję swoją cytrynkę, dowiem się czy przypadkiem i takimi rzeczami się nie zajmują... Teoretycznie w ASO mi sprawdzali to oprogramowanie, ale biorąc pod uwagę jacy byli z nich partacze to w sumie wszystko jest możliwe, nie zdziwiłbym się nawet gdyby mi zamiast modułu wsadzili rozrusznik od kamaza.

Offline Dawid Michalski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: k/Radom
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Exclusive 2.0 16V
  • Miejscowość: k/Radom
Odp: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2018, 18:46:39 »
Witam,
Jacek Osielski jak dokladaleś moduł to czy posiadasz jakieś schematy? Mam moduł który zakupiłem do C5 MK2 i RD4 N2. Niestety szukałem wtyki pod moduł pod zegarami i za schowkiem pasażera ale brak. Chciałbym podłączyć ale niestety nigdzie nie ma schematu do modułu bluetooth Siemensa pod citroena. Pod co podłączyć moduł? Byłbym wdzięczny za pomoc.

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 032
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2018, 20:35:20 »
  • Pin 1 modułu KML połączyć z Pinem 1 wyświetlacza w daszku. (Zasilanie tzw. CAN+)Kostka radia część B
  • Pin 4 modułu KML połączyć z pinem 13 w kostce radia (CAN High)
  • Pin 6 modułu KML połączyć z pinem 10 w kostce radia (CAN Low)
  • Kostka radia część C
  • Pin 8 modułu KML połączyć z pinem 11 w kostce radia (- audio)
  • Pin 9 modułu KML połączyć z pinem 10 w kostce radia (+ audio)
  • Pin  w KML to 17 to - dla mikrofonu
  • Pin w KML 18 to + mikrofonu
Co do CAN Low i CAN High sprawdź czy się nie pomyliłem.
Bo ja montowałem C-Nomade-V2 ze zmodyfikowanym do C5 radiem. Niedługo może pochwalę się tym jak przerobiłem radio.

Offline Jacek Osiecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 2.0hdi '2007
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 FL (2007) - problem z modułem bluetooth
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2018, 14:53:35 »
Witam,
Jacek Osielski jak dokladaleś moduł to czy posiadasz jakieś schematy? Mam moduł który zakupiłem do C5 MK2 i RD4 N2. Niestety szukałem wtyki pod moduł pod zegarami i za schowkiem pasażera ale brak. Chciałbym podłączyć ale niestety nigdzie nie ma schematu do modułu bluetooth Siemensa pod citroena. Pod co podłączyć moduł? Byłbym wdzięczny za pomoc.


Nie dokładałem, kupiłem już jako wyposażenie. Od początku sprawiał problemy... podejrzewam że po prostu jakiś wadliwy mi się trafił. Już w sumie powoli będę się tej C5 pozbywał więc raczej to oleję i mam nadzieję że w nowej cytrynce moduł BT będzie taki jak należy :)