Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś  (Przeczytany 40122 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 11, 2018, 07:31:02 »

Trochę odkopię temat - od kilku dni poszukuję przegubu zewnętrznego. Niestety w przypadku automatów zakup samego przegubu chyba nie wchodzi w grę ponieważ jest inna średnica przegubu po stronie koła - być może mam ten niedemontowalny przegub o którym pisał Waldemar. W/g informacji z service.citroen numer OE półosi to 3273TP
Według wszelkich informacji które zebrałem to przegub który posiadam na pewno ma 28 zębów po stronie zewnętrznej i prawdopodobnie 39 po stronie wewnętrznej, jednak średnice po stronie koła się różnią - do manualnej skrzyni ma on 95 mm w automacie 92 mm.
Pisałem do wielu sprzedawców na all jak i sklepów internetowych i potwierdzają się moje przypuszczenia - większość z nich twierdzi że w grę wchodzi jedynie cała półoś - której notabene nikt nie ma - niektórzy twierdzą że powinien pasować przegub o numerze OE 3273NP - ale z naciskiem na "powinien" - jednak ten przegub ma właśnie średnicę 95 mm a ja 92mm.
Jeszcze wysłałem zapytanie do zagranicznych sprzedawców i czekam na odpowiedź.

Offline Andrzej Gidziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Szczytno
  • Posiadany samochód: citroen c5 tourer
  • Miejscowość: Szczytno
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 24, 2018, 16:08:19 »
Witam czy udało się tobie znaleźć przeguby u mnie ponoć też tylko całe półosie może ktoś na forum mógł pomóc w znalezieniu i dopasowaniu przegubu mój przegub wygląda i ma wymiary jak na zdjęciu z rysunku.

Offline Marek Bor

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 644
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Kombi 3.0 HDI 241KM 2012 rok Exclusive
  • Zainteresowania: Po za Citroen ujeżdżam jeszcze motocykl Honda Shadow vt750 ACE
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 24, 2018, 17:09:17 »
Witam czy udało się tobie znaleźć przeguby u mnie ponoć też tylko całe półosie może ktoś na forum mógł pomóc w znalezieniu i dopasowaniu przegubu mój przegub wygląda i ma wymiary jak na zdjęciu z rysunku.

Jak chcesz to mogę Twoje wypociny dać dla mojego znajomka, który handluje częściami tylko do francuzów. Do jednej C5 X7 znalazł mi sam przegub.

Prześlij mi na PW swój vin to ważne.
U mnie zmiana!!! To już szósta C5 tym razem 2012 rok 3.0HDI oczywiście też w kombi na full wypasie Exclusive.

Offline Andrzej Gidziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Szczytno
  • Posiadany samochód: citroen c5 tourer
  • Miejscowość: Szczytno
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 24, 2018, 17:44:22 »
A co z wymiarem 286 we wszystkich jest 586 to jest grubość półosi.

Offline Andrzej Gidziński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Szczytno
  • Posiadany samochód: citroen c5 tourer
  • Miejscowość: Szczytno
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 24, 2018, 18:06:49 »
Ja mam 1.8 benzyna a co z średnicą półośki u mnie jest 30.

Offline Tomasz Barczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III/X7 2010 2.0 HDI 163
  • Zainteresowania: Programowanie, strzelectwo rekreacyjne
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 16, 2019, 18:19:43 »
Panowie, niestety też mam problem. Dałem dziś samochód do kolejnego nowego mechanika, zadzwonił i powiedział, że obie półosie do wymiany, ponieważ nie da się zmienić osobno przegubów.
Efekty, szczególnie na autostradzie, od 130km/h w górę zaczyna telepać kierownicą, jeszcze bardziej na wzniesieniach.

Nie mam narzędzi i czasu, żeby to robić samemu i nie wiem co się zmieniło na dzień dzisiejszy od 2018 roku, jeżeli chodzi o zamienniki, bo jeśli istnieje jakiś polecony, bardzo dobry zamiennik, to chyba wymienię obie całe półosie, moja cytryna 2.0 HDI 163 jest z 2010 roku.
Mieszkam w Katowicach i mam tu problem z mechanikami, bo nie potrafią działać przy hydroactive, albo mają to po prostu w d*pie i nie chce im się sprawdzać instrukcji serwisowych, albo nie chce im się robić przy francuzach, tylko że mnie to nie interesuje, czy ktoś lubi naprawiać francuskie auta czy nie, płacę za usługę i wymagam poprawnego wykonania i też mam w d*pie, co oni lubią naprawiać a co nie, jakie piwo lubią a którego nie. Już jestem wściekły na tych głąbów i mam dość.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2019, 07:22:49 wysłana przez Tomasz Hudy »

Offline Michał Peszko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Brak
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #56 dnia: Listopad 20, 2019, 05:54:19 »
Witam.
Odgrzeję i ja. Czy udało się Wam odnaleźć pasujące półosie? Również, wg VIN, mam założone 3273TP i 3273SZ. Szukam od dawna i rozkładam ręce. Znacie może wymiary półosi o tych oznaczeniach?
Z góry dziękuję za pomoc.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #57 dnia: Listopad 20, 2019, 07:28:59 »
Witam.
Odgrzeję i ja. Czy udało się Wam odnaleźć pasujące półosie? Również, wg VIN, mam założone 3273TP i 3273SZ. Szukam od dawna i rozkładam ręce. Znacie może wymiary półosi o tych oznaczeniach?
Z góry dziękuję za pomoc.

odpowiednik 3273SZ to w intercars PNG72617-całą półoś(Półoś napędowa przód długość 881mm) cena 500zł-lecz czy to napewno jest w Twojej C5?

odpowiednik 3273TP to metelli 15-1648...jednak nie widzę dostępności musiałbyjm pytać.

Offline Michał Peszko

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Brak
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 20, 2019, 09:32:07 »

odpowiednik 3273SZ to w intercars PNG72617-całą półoś(Półoś napędowa przód długość 881mm) cena 500zł-lecz czy to napewno jest w Twojej C5?

odpowiednik 3273TP to metelli 15-1648...jednak nie widzę dostępności musiałbyjm pytać.
Racja - błąd z mojej strony. Chodziło mi o 3272SZ, czyli półoś lewą.

Offline Marcin Opyrchał

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 hdi 09
  • Zainteresowania: sport,motoryzacja
  • Miejscowość: Kraków
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 20, 2019, 10:56:52 »

odpowiednik 3273SZ to w intercars PNG72617-całą półoś(Półoś napędowa przód długość 881mm) cena 500zł-lecz czy to napewno jest w Twojej C5?

odpowiednik 3273TP to metelli 15-1648...jednak nie widzę dostępności musiałbyjm pytać.
Racja - błąd z mojej strony. Chodziło mi o 3272SZ, czyli półoś lewą.


3272SZ to odpowiednik meyle 40-14 498 0043 cena 410zł

lub
maxgear 49-1844-cena 340zł

Offline Maciej Dudziak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Międzybrodzie Żywieckie
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0HDI 163km 2009r.
  • Miejscowość: Międzybrodzie Żywieckie
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 13, 2020, 23:26:12 »
Mam problem z doborem półosi do swojej Cytryny. Wyciągnąłem starą, ma 968 długości, zęby wew 37, zew 28. Szukam całej nowej i znajduje tylko takie w których zgadzają się te trzy wymiary. Inne takie jak średnica pierścienia uszczelniającego(u mnie uszczelniacz 35x50x10) , średnice przegubu po stronie koła i skrzyni mają podane wymiary których ja nie mogę nigdzie dopasować do mojej starej półosi. Ktoś jest w stanie podpowiedzieć na jakie wymiary powinienem zwrócić uwagę żeby to dobrać?

https://allegro.pl/oferta/polos-prawa-citroen-c5-iii-rd-2-0-hdi-manual-8223045574?utm_medium=app_share&utm_source=facebook



Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [MK III]Przeguby citroen Nie trzeba całych półoś
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 14, 2020, 16:17:10 »
W innym wątku ktoś pisał że zwrotnica była zawsze taka sama i pasuje nawet od 1.6 HDI więc zostaje ci tylko dopasowanie długości i parametrów przy skrzyni.
Lexia, VCDS, MPPS