Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] Roleta bagażnika naprawa  (Przeczytany 2003 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Pierzgalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2HDi Exclusive 2002
  • Miejscowość: Łódź
[MK1] Roleta bagażnika naprawa
« dnia: Luty 26, 2017, 20:33:08 »
Cześć, przeglądam już od kilku godzin różne fora, wpisy i niestety nie znalazłem nigdzie sensownej procedury naprawy nie zwijającej się rolety bagażnika. Rozłożyłem roletę bez uszkodzenia elementów i w moim przypadku spadła długa sprężyna z wewnętrznego plastikowego elementu kombinuję no i niestety nie wychodzi nic z tego. Czy ktoś może mi pomóc i podjąć się naprawy mojej rolety?

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Sebastian Pierzgalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.2HDi Exclusive 2002
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [MK1] Roleta bagażnika naprawa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 20:54:10 »
Poradziłem sobie z tym. Potwierdzam kluczem jest wyjęcie patrząc z tyłu bagażnika lewego plastikowego korka białego po uprzednim odkreceniu trzech czarnych wkrętów mocujacych mechanizm do półki. Wyjmujac biały korek z aluminiowej rury należy robić to z wyczuciem aby nie połamać zabezpieczeń korka. Po wyjęciu całej sprężyny należy zwinąć roletę do końca. Następnie trzymając koniec sprężyny przez grube rękawiczki należy kręcić czarnym końcem tyle obrotów ile należy zrobić zwijając rolete na wałek. Zakładamy biały koniec i blokujemy sprężynę w stanie nawiniętym. Wkładamy całość w rurkę aluminiową i przykręcamy czarnymi wkrętami do półki. Jest moc.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka