Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara II problem z centralnym zamkiem.  (Przeczytany 2218 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Xsara II problem z centralnym zamkiem.
« dnia: Styczeń 08, 2017, 17:43:03 »
Witam
Od dwóch dni mam problem z centralnym zamkiem w mojej xsarze II. A mianowicie problem objawia się tym że nie mogę zamknąć auta. Auto mam garażowane (co prawda garaż zewnętrzny i nie ogrzewany).
Pewnego dnia rano auto normalnie się otwarło, pojechałem do pracy droga raptem 8 minut, po czym próbuję zamknąć auto i pojawia się problem. Ponieważ zamek zamyka i otwiera z powrotem auto. Do tego brak sygnalizacji kierunkowskazami (bo zawsze przy zamknięciu zaświeci na chwilę kierunkowskazy). Zamknięcie ryglami od wewnątrz daje ten sam efekt.
Czym to może być spowodowane? Wiadomo jest przymrozek ale gdyby przymarzło to bym raczej też nie otworzył drzwi rano bo zamki byłyby zamarznięte. Gdzie szukać przyczyny? Uszkodzony zamek czy coś innego?
Obstawiałem też słaby akumulator, bo po sprawdzeniu multimetrem miał zaledwie 12,29V, lecz jego podładowanie nie rozwiązało problemu.
Nie za bardzo widzi mi się rozbierać drzwi w taką temperaturę ale jeśli będzie taka konieczność to nie będę miał wyjścia.

Będę wdzięczny za sugestie.
Pozdrawiam

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara II problem z centralnym zamkiem.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2017, 20:04:06 »
Mróz + ciepłe powietrze z kabiny = wilgoć w drzwiach i zamkach, a zamki tego nie lubią. Mam ten problem każdej zimy, aktualnie również. Zawsze to po prostu przeczekuję i wszystko wraca do normy zazwyczaj po 2-3 dniach i solidnym wygrzaniu wnętrza samochodu.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marek Ogrodowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 546
  • Posiadany samochód: xsara II 2.0 138 KM exclusive
Odp: Xsara II problem z centralnym zamkiem.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2017, 18:52:32 »
Suszarka 2kW i dmuchasz na zamek do oporu. Oczywiście tam gdzie zamyka się na słupku, a nie na drzwi i lakier. Powinno pomóc.

Offline Mateusz Zamojski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 281
  • Skąd: CK
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2001r
  • Miejscowość: CK
Odp: Xsara II problem z centralnym zamkiem.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 10, 2017, 19:27:37 »
Dzisiaj zauważyłem że jak od środka zamykam drzwi od strony kierowcy ryglem to zamek zamyka i odbija, przy czym rygiel od strony pasażera ani drgnie. A w przypadku gdy zamykam od wewnątrz ryglem od strony pasażera to auto się zamyka. Tym samym jeśli zamykam kluczykiem od strony pasażera,  zamykają mi się wszystkie drzwi bez problemu. A z pilota nie da rady zamknąć, zamyka i odbija, ale otworzyć z pilota się da.

Wysłane z Sony Xperia Z1 Compact przy użyciu Tapatalka ^_^


Offline Andrzej Wilk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: c4 Picasso 1600 hdi eco, 2011 rok
  • Miejscowość: tarnobrzeg
Odp: Xsara II problem z centralnym zamkiem.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2017, 19:33:51 »
przerwał się przewód w wiązce łączącej drzwi  z autem