Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzypienie / piszczenie zawieszenia hydro  (Przeczytany 1596 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiek Milczarek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Grodzisk Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0HDI 163KM, kC 2.4 R5
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Skrzypienie / piszczenie zawieszenia hydro
« dnia: Wrzesień 14, 2018, 12:27:06 »
Witam,
od mniej więcej miesiąca mam problem z C5 x7 2.0 HDI hydro. Coś dziwnego skrzypi czy piszczy w lewym przednim kole, skrzypienie pojawia się po przejechaniu kilku, kilkunastu a czasem i kilkudziesięciu kilometrów raczej w suche dni i przy temperaturze powyżej 20*C chociaż przy niższej nie sprawdzałem bo odkąd zaczęło skrzypieć nie miałem okazji jeździć w niższej temp. Skrzypienie słychać na postoju podczas bujania autem (po tym jak zacznie w skrzypieć w trasie) oraz w czasie jazdy na wprost, jego intensywność nie zwiększa się wraz ze wzrostem prędkości czy jazdy po nierównościach. Auto było u mechanika, w zawieszeniu wszystko sztywne i nie ma żadnych luzów jednak po chwyceniu i bujaniu kołem zaczyna skrzypieć. Dźwięk jest słyszalny w kabinie, na zewnątrz auta oraz po otwarciu maski, o dziwo jest praktycznie niesłyszalny pod autem.
Mechanik rozkłada ręce, nie chce wymieniać niepotrzebnie wszystkiego po kolei żeby wykluczyć poszczególne elementy. Może macie jakiś pomysł co to może być żebym mógł mu zasugerować co zrobić. Jest to naprawdę irytujące bo mocno słychać w kabinie nawet podczas zwykłej jazdy po prostych drogach.


Załączam linki do nagrania w czasie jazdy oraz filmu po wyjściu i bujaniu autem.


video: https://drive.google.com/open?id=17eBtSJ6dChjWGmUFrad5IyJsqiD6derv
audio: [size=78%]https://drive.google.com/open?id=10mssUr7a6qAvDS6xSu7Qypr8Sw7S3_UA[/size]

Offline Sebastian Barski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 51
  • Skąd: Skrzeszew
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK III (X7) 2.0 HDI Exclusive Tourer
  • Miejscowość: Skrzeszew
Odp: Skrzypienie / piszczenie zawieszenia hydro
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 14, 2018, 13:00:27 »
faktycznie dziwne to skrzypienie, na gumy zawieszenia mi to nie wygląda, położenie kół na wprost, po skręceniu w obie strony ma jakiś wpływ?
pozdrawiam,
Sebastian

Offline Krzysiek Milczarek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Grodzisk Mazowiecki
  • Posiadany samochód: C5 x7 2.0HDI 163KM, kC 2.4 R5
  • Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Odp: Skrzypienie / piszczenie zawieszenia hydro
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2018, 13:40:21 »
Skręcenie kół w obojętnie którą stronę nic nie zmienia, piszczy nadal.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka


Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Skrzypienie / piszczenie zawieszenia hydro
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2018, 01:12:57 »
nic tylko pod auto i jeden buja a drugi słucha i przykłada rękę (palce) po koleji do elementów podwozia. może wyczuje na palcach tarcie powodujące piszczenie.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline Karol Machnik

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 464
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: c5 2005 2hdi c6 2006 2.7hdi
  • Zainteresowania: cytrynki oczywiscie
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: Skrzypienie / piszczenie zawieszenia hydro
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2018, 12:47:44 »
Wymień gumy stabilizatora tylniego. Same gumy ciężko dostać musisz dobrze poszukać