Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: (C5 MKI) Dobry mechanik/elektryk w okolicach Poznania potrzebny  (Przeczytany 858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karol Tyma

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 52
  • Skąd: Konarzewo
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MK2 2.0 PB 16V (2007), Citroen C5 MK1 Break 2.0 16V PB+LPG (2003)
  • Miejscowość: Konarzewo
Dzień dobry. Mam dwie C5 MKI, jedną jeżdżę ja, a drugą żona. Niestety w każdym z nich mam drobne kłopoty, którymi powinien zająć się ktoś kompetentny. Wolałbym, żeby to był ktoś kto "rozumie" C5 :) Poszukuję kogoś takiego w Poznaniu lub okolicach. Główne usterki to:


C5 nr 1: prawdopodobnie obie sondy do wymiany (błąd antipollution i catalyst), do wymiany czujnik temperatury (ten w lusterku) - aktualnie pokazuje gdzieś w okolicach (-35) stopni, zimą bardzo wolno się samochód nagrzewa, rozgrzany jest gdzieś tak dopiero po 20 minutach, drugi nagrzewał się znacznie szybciej - nie wiem czy to termostat, czy sterowanie nadmuchem.


C5 nr 2: przestał działać nadmuch, wcześniej czasami przerywał, teraz się zatrzymał zupełnie, wskaźnik nic nie pokazuje, nie działa też tryb ECO. Dodatkowo przestała działać tylna wycieraczka i spryskiwacz - najprawdopodobniej poszedł przełącznik zespolony. Kolejna przypadłość to nie zamykająca się tylna szyba (kombi). Otwierała się samoistnie przy każdym otwarciu samochodu z centralnego - teraz jest to odcięte i mi nie przeszkadza. Czasami też pojawia się anitpollution.


W obu cytrynkach zamontowany jest gaz. Poza tymi wkurzającymi człowieka usterkami samochodów bym nie zamienił na żadne inne :)






Offline Bartek Brzoza

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 v6 exclisive
  • Miejscowość: Poznań
Odp: (C5 MKI) Dobry mechanik/elektryk w okolicach Poznania potrzebny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2017, 06:31:42 »
Podjedz sobie na browarną 40 w poznanui. Gosciu zajmuje sie cytrynami i powinien cos poradzic