Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 475347 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Damian Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDI, był Opel Vectra GTS 2.0t
  • Zainteresowania: Rowery, bieganie, paralotnie itd...
  • Miejscowość: Katowice
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1650 dnia: Kwiecień 06, 2019, 09:48:29 »
Witajcie.
Czy ktoś może oglądał ten egzemplarz:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-cross-tourer-2-0hdi-163km-bardzo-bogata-wersja-zadbany-ID6BMIhe.html
Kolega myśli o nim i ma zamiar się wybrać oglądać.
Przebieg trochę niski jak na ten rocznik, ale bywają takie. Gość niby robił 25tkm rocznie.
Weź Vin i sprawdź
Tak kolega zrobi.
Kiedy kupowałem moją C5 przebieg był podobny, a i ja teraz robię 20-25 rocznie.

Offline Kuba Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 198
  • Skąd: Zielona góra
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2.0 hdi 163km Aut.
  • Miejscowość: Krosno Odrz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1651 dnia: Kwiecień 06, 2019, 10:46:17 »
Dokładnie, nie ma w tym przebiegu niczego niezwykłego, sam nie przekraczam rocznie 20k.

Offline Roman Kłosiński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 382
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manu; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan; BX 1,6, ....... użytkownik marki od 89r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, Elektronika
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1652 dnia: Kwiecień 07, 2019, 02:53:53 »
Dokładnie, nie ma w tym przebiegu niczego niezwykłego, sam nie przekraczam rocznie 20k.
W Polsce to jest możliwe. Ja też nie robię dużo km rocznie, bo są dwa auta, ale jeżeli auto było sprowadzone to już jest mało prawdopodobne. Tam raczej nie kupuje się diesla do "kulania wokół kościoła".
Wystarczy u sąsiadów w ogłoszeniach wpisać np. od rocznika 2014 i określić max przebieg to pokażą się ceny dla aut z tym przebiegiem. Niskie przebiegi mają tam swoją cenę. Chyba że są bez hydrauliki - te są tańsze.
Gość sprzedaje w przeliczeniu za 11 170eur z zarobkiem.
Oczywiście nie skreślałbym go ale podchodziłbym z ograniczonym zaufaniem.
Trzeba sprawdzić w jakich odstępach czasu robił serwisy i czy ich okresy były w miarę takie same. No i zgodność książki z serwisem.
-----------------------------------------------------------------
C5 X7 2,0 HDI 163KM Tourer manual; C5 X7 2,0 HDI 163KM Sedan aut;   BX 1,6 ....były C5 2,0 HDI mkII; Xantia 2,0 16V mkII; Xantia 1,6 mkI; BX 1,4e, TGE .... z citroenem od 89r

Offline tomasz kurowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: ford focus
  • Zainteresowania: sport
  • Miejscowość: bydgoszcz

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1654 dnia: Kwiecień 07, 2019, 11:22:58 »
To pierwsze ogłoszenie z silnikiem 2.0 wydaje się być warte obejrzenia. Jeżeli jest faktycznie od pierwszego właściciela i kupiona w salonie w PL, to pewnie ma udokumentowaną historię. Przebieg jak na średnią w PL też wydaje się być normalny, bo sam nie robię więcej jak 10 tys rocznie. Wyposażenie czy kolorystyka to już kwestia gustu. Cena adekwatna do stanu i dobre egzemplarze mogą tak chodzić. Ja dwa lata temu za ten sam rocznik, tylko trochę lepsze wyposażenie dawałem 32 tys, ale z komisu więc też musieli coś zarobić. Do drugiego auta z silnikiem 1.8 już bym podchodził ostrożniej, ponieważ po samym opisie widać że to handlarz. Motor 1.8 trochę za słaby do tej budy. Nasuwa się również pytanie, po co ktoś montuje instalację gazową żeby za 1,5 roku sprzedawać auto? Przebieg jak na auto z Niemiec również delikatnie podejrzany. Słabe wyposażenie, brak hydropneumatyki, klimatyzacja jednostrefowa. Zauważ że nawet był zalewany olej półsyntetyczny 10W40 zamiast zalecanego 5W40, więc nie wiadomo w jakim stanie jest silnik.

Offline tomasz kurowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: ford focus
  • Zainteresowania: sport
  • Miejscowość: bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1655 dnia: Kwiecień 07, 2019, 12:07:38 »
no właśnie też zauważyłem olej 10W40. Dzięki za opinię.
A jak silnik 2.0 podchodzi do konsumpcji PB?


Znalazłem też taki egzemplarz
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-benzyna-salon-polska-zawieszenie-hydropneumatyczne-ID6BOKnz.html#ec5cec438c

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1656 dnia: Kwiecień 07, 2019, 12:38:39 »
Z tym spalaniem to jest różnie. Zależy to od wielu czynników takich jak: sam użytkownik i jak lubi jeździć, opony, włączona/wyłączona klima, ogólny stan techniczny auta ( łożyska, silnik, filtry a nawet lepkośc oleju). Napiszę może jak to u mnie wygląda. Jeżdżę przeważnie z żoną i 7 letnim dzieckiem, 90% tras to po kilka km, po czym gaszenie silnika, opalanie i znowu kilka km do pracy, czyli takie kręcenie się wokół komina. Klimę załączam tylko jak potrzebuję i raczej staram się nie przekraczać 3 tys obr. Zima - średnio 10,5L, latem - nie sprawdzałem, autostrada 110-120 km/h - 6,7 - 7L (zależy od opon zima/lato). Moja średnia z 9 tys km to 8,8 L. Uważam że jak na auto ważące 1600 kg to normalny wynik, bo w poprzedniej Maździe 6 miałem podobnie. Wiadomo, jak będziesz cisnął to spalanie ostro wzrośnie.


Co do oferty, to każda z prywatnych rąk, gdzie możesz sprawdzić historię pojazdu jest warta zainteresowania. Szukaj jak będziesz miał możliwość wersji Exclusive. Najważniejsze jednak poza wyposażeniem jest stan techniczny i pewna przeszłość. Ja też chciałem z navigacją i podgrzewanymi siedzeniami, ale trafiło mi się autko bez tego w dobrym stanie, więc nie ma co na siłę kombinować. W dieslach szybciej o pełne wyposażenie, a w PB to jak się trafi, jak ma jedno to nieraz brak czegoś innego...

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1657 dnia: Kwiecień 08, 2019, 07:11:53 »
Miałem 2.0pb w C5 mk2, dobry wynik to 11l/100km, ale zwykle około 12 wychodziło.
Zaskoczeniem nie było 13,5l/100km, bo też często tak się zdarzało.
Benzyny pokazywał 10,1l, gazu spalał około 12.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1658 dnia: Kwiecień 08, 2019, 09:53:12 »
Gość niby robił 25tkm rocznie.
To i tak umiarkowanie a nie mało, ja robię 15tkm rocznie
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Mateusz Zadykowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0HDi
  • Zainteresowania: kolarstwo górskie, nowe technologie
  • Miejscowość: Białystok
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1659 dnia: Kwiecień 30, 2019, 19:36:51 »
Cześć. Oglądał ktoś może ten konkretny egzemplarz?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-exclusive-hydractive-skora-ID6BPFpk.html

Może tutaj ktoś znajdzie w niej coś nie tak. Generalnie po rozmowie z właścicielem dowiedziałem się, że wcześniej miał poprzednią generację C5, a ten samochód kupił sobie, ale nie podoba mu się charakterystyka pracy zawieszenia i szuka czegoś innego (o ile można w to uwierzyć). Do auta mam 140 km więc w sumie nie jakoś strasznie daleko.
Na co ewentualnie zwrócić uwagę? :)

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1660 dnia: Kwiecień 30, 2019, 20:18:26 »
Mam przeczucie że to handlarz, ponieważ opis auta taki typowy jak od sprzedawcy, cena też kończąca się na 9. Część zdjęć z PL blachami, część na Francuskich. Czyli co, kupił i od razu bez okresu eksploatacji stwierdził że mu nie leży? Przecież na francuskich blachach nie jeździł, a skoro ma zdjęcia to już pojazd był szykowany do wystawienia na sprzedaż. Trochę dziwne że gośc miał wczesniej C5 ( fakt, że poprzednia miała bardziej komfortowy zawias), czyli w temacie tych aut siedzi i powienien wiedzieć że X7 już jest sztywniejsza, a mimo tego ją kupił? Co w tej kwocie chce kupić bardziej komfortowe, bo chyba nic lepszego nie kupi? Może się czepiam, ale reasumując albo auto na handel, albo gość się naciął na stan techniczny i chce szybko się pozbyć, ale obym się mylił. Daleko nie masz, możesz podjechać i samemu zweryfikować.

Offline Mateusz Zadykowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0HDi
  • Zainteresowania: kolarstwo górskie, nowe technologie
  • Miejscowość: Białystok
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1661 dnia: Kwiecień 30, 2019, 20:30:15 »
Z tego co mówił to chce coś sztywniejszego. Mówił, że takim pontonem to na starość będzie jeździć. Też odniosłem takie wrażenie, że może to być jakiś handlarzyna. Najbardziej martwi mnie fakt, że w jego miejscowości jest mało warsztatów (najlepiej byłoby ASO), które mogą wiedzieć co nieco o tym aucie.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1662 dnia: Maj 01, 2019, 11:50:35 »
Powiem Wam jedno po co wogóle słuchacie co ma facet do powiedzenia w temacie dlaczego sprzedaje auto. Kupujecie samochód czy też kupujecie opowieści i bajki. Ja w swoim życiu już troszkę aut miałem, od niecałego tygodnia kolejna cytryna zakupiona tym razem 3.0 V6 i powiem, ze pojechałem sprawdzić auto , nie interesowało mnie wogóle dlaczego gość sprzedaje , nie zadwałem głupich pytań czy bierze olej, jak pali na zimnym i innych bo niby który sprzedawca przyzna się do tego że coś jest nie tak. Sprawdzam sam, potem w warsztacie , wykonuję jazdę ok 100 km  a nie krótką przejażdzkę i podejmuję decyzję. Dodatkowo odpowiednio skonstruowana umowa, gdzie sprzedawca ma także rubrykę gdzie może wpisać usterki samochodu typu branie oleju itp. Który sprzedawca powie Wam o brzydkiej historii auta, o jego wadach. Kiedyś też słuchałem tych łzawych historyjek, opowiadanych bajeczek - teraz liczą się dla mnie fakty. Jesli jestem poważnie zainteresowany autem i jest daleko pierwsze co sprawdzam to co można uzyskać w automo, autodna itp i jesli coś jest to kupuję raport. Potem to już patrze czy wszystko ma logiczną i chronologiczną prawidłowość. Nie słucham sprzedającego o jakis tam wymianach czegokolwiek jak nie ma faktur, dla mnie to tak jakby nie było- mówić można wszystko.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1663 dnia: Maj 01, 2019, 12:36:47 »
od niecałego tygodnia kolejna cytryna zakupiona tym razem 3.0 V6

Czarna kombi? Widziałem taką na przylesiu. Nie bałeś się 3.0 HDI bo niektórzy tutaj zaklinają że to padlina. Też taką chciałem ale upolowałem 2.2.
Pochwal się jakie wyposażenie

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1664 dnia: Maj 01, 2019, 13:00:33 »
Powiem Wam jedno po co wogóle słuchacie co ma facet do powiedzenia w temacie dlaczego sprzedaje auto. Kupujecie samochód czy też kupujecie opowieści i bajki. Ja w swoim życiu już troszkę aut miałem, od niecałego tygodnia kolejna cytryna zakupiona tym razem 3.0 V6 i powiem, ze pojechałem sprawdzić auto , nie interesowało mnie wogóle dlaczego gość sprzedaje , nie zadwałem głupich pytań czy bierze olej, jak pali na zimnym i innych bo niby który sprzedawca przyzna się do tego że coś jest nie tak. Sprawdzam sam, potem w warsztacie , wykonuję jazdę ok 100 km  a nie krótką przejażdzkę i podejmuję decyzję. Dodatkowo odpowiednio skonstruowana umowa, gdzie sprzedawca ma także rubrykę gdzie może wpisać usterki samochodu typu branie oleju itp. Który sprzedawca powie Wam o brzydkiej historii auta, o jego wadach. Kiedyś też słuchałem tych łzawych historyjek, opowiadanych bajeczek - teraz liczą się dla mnie fakty. Jesli jestem poważnie zainteresowany autem i jest daleko pierwsze co sprawdzam to co można uzyskać w automo, autodna itp i jesli coś jest to kupuję raport. Potem to już patrze czy wszystko ma logiczną i chronologiczną prawidłowość. Nie słucham sprzedającego o jakis tam wymianach czegokolwiek jak nie ma faktur, dla mnie to tak jakby nie było- mówić można wszystko.


Ja też kupowałem kilka aut i nigdy tak pięknie nie było jak to opisałeś. Po pierwsze zadając pytania sprzedającemu już możemy wyczuć czy to handlarz i o aucie nic nie wie lub coś ukrywa, czy faktycznie prywatny sprzedawca. Po drugie, który handlarz da Nam auto i pozwoli nim jeździć po 100 km? ;D  Osobiście, to bym nawet jako prywaciarz na takie coś nie pozwolił. Jeżeli mamy odłożoną kasę i drugie auto w rodzinie, to mamy ten komfort na powolne szukanie i sprawdzanie danego egzemplarza, ale często jest tak że sprzedaliśmy jedyne auto, dokładamy kasy i na szybko musimy coś nowego zakupic, więc tego czasu na sprawdzanie historii nie mamy. Przeważnie to wybieram kilka aut z okolicy, wolne w pracy i jadę oglądać. Następna sprawa, to jak sprawdzisz w jakiej kondycji jest silnik i czy bierze olej? Na parkingu będziesz mierzyć stopień sprężania i wykonywał próby olejowe? Na dodatek może tak być, że sprężanie będzie ok. bo pierścienie kompresyjne będą dobre, a olejowe wywalone lub zapieczone. Już nie mowiąc że może być dolany jakiś doktorek :D  To nie jest tak super jak się wydaje i pisze, bo gdyby to było takie proste to wszyscy byśmy jeździli pewniakami z udokumentowanymi przebiegami i historią. Ja już pisałem, że po swoje jechałem ponad 300 km i to w niedzielę, więc gdzie sprawdzę takie auto? Stacje diagnostyczne to kpina, bo w moim starym aucie miałem stuki w zawiasie, to nic nie znaleźli, a mechanik wziął breszkę i od razu powiedział co do wymiany. Wątpię żeby jakikolwiek sprzedawca wpisał w umowie wady samochodu typu: branie oleju, co do wymiany itp.


Mateusz Zadykowicz trochę to naciągane, bo X7 jest dla Niego za miękka, pomimo że miał wcześniej starszą C5 która była bardziej pontonowata i Mu nie przeszkadzało? To po jakie licho kupować auto na hydro, które słynie z komfortu jak szuka się czegoś sztywnego?

« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2019, 13:11:41 wysłana przez Krzysztof Walc »

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1665 dnia: Maj 01, 2019, 14:59:10 »
Każdy ma swoje zdanie, ja nie słucham tego co mówi sprzedający tylko dla mnie liczą się fakty. Czy to handlarz? Przede wszystkim chyba jest dowód rejestracyjny i tam jest właściciel wpisany i jeśli ktoś ma auto 2 lub 3 lata to raczej nim nie jest. No chyba , że ktoś lubi pisać umowę z kimś kogo wogóle w historii auta nie ma. Fakturę lub fakturę Vat marża tez tylko od handlarza dostaniemy nikt prywatny nam nie wystawi. Wiadomo, że jak ktoś próbuje wcisąć nam umowę na niemca czy też francuza też raczej jest handlarzem i na dodatek w szarej strefie i takich unikamy bezwzględnie. Wystarczy kilka prostych zasad. Znam przypadki osób, które po kupnie czuły się oszukane , gdyż np auto brało olej w ilości 1 litra na 1000 km (BMW) i sprawa do sądu - wada ukryta - tego nie można sprawdzić przecież przy kupnie - auto zwrócone jeszcze w formie wezwania przedsądowego - prywatny właściciel - można? Ano można. Więc to nie jest tak, że każdemu można wcisnąć byle g...o. Wiadomo, że nie ma podstaw gdy coś jest widoczne gołym okiem lub można to sprawdzić w prosty sposób.
Jeśli nie zgodziłbyś się na taką jazdę tzn że jednak nie kupiłbym auta od Ciebie - Ja nie mam nic przeciwko temu aby pojechać w trasę i sprawdzić jak auto zachowuje się w trasie, na mieście, po nagrzaniu itd. Nie mam nic do ukrycia i jak najbardziej rozumiałbym taką potrzebę kupującego.Jazdą wokół komina to można sobie sprawdzić co najwyżej wrotki. Oczywiście jako kupujący pokrywam koszty paliwa a prowadzi właściciel auta. Zakup to zawsze loteria , ale powinna też być świadomość , ze nie można tak oszukiwać i za wady ukryte zawsze odpowiada sprzedający i znam kilka osób, które albo zwróciły auto albo uzyskały rekompensatę na usnunięcie usterki (zawarta pisemna ugoda). Sprzedający zawsze będzie udzielał odpowiedzi takich aby sprzedawany towar przedstawić w jak najlepszym świetle i powie to co chcemy usłyszeć. Ciekawe kto z Was na pytaie jak pali w zimie usłyszał - Panie chyba wszystkie świece spalone, bo kurcze przy minus 10 to muszę 10 minut kręcić - więc czy takie pytania mają sens? Wg mnie nie. Ja generalnie dzwonię i oczywiście pytam o historię auta, którą mogę zweryfikować czyli przebieg, sprowadzana czy nie, jak długo w kraju, który właściciel, nr VIN  itp - zapytam też czy był uszkodzony czy nie i to wszystko - reszta łzawych histori mnie nie interesuje, a że to dla żony, ale okazało się , ze jest za duży i nie umie parkować albo, że tak jak w tym wypadku. Unikam handlarzy, choć też są uczciwi i czasami też ogladnę takie autko.
Prawdą jest to, że cięzko coś kupić i trzeba mieć dużo czasu.
Co mi się rzuca w oczy? Ktoś zainwestował parę złotych w nowe chińskie opony sunfull. Ponadto mam też z tego samego roku z tym samym motorem, przebieg podobny i fotel kierowcy w dużo lepszym stanie.
Poproś o VIN i zobacz co można się dowiedzieć o tym autku jeśli jesteś zainteresowany.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Krzysztof Walc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 330
  • Skąd: Ozorków
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V X7 2008r. Exclusive
  • Zainteresowania: Film, siłownia, muzyka, podróże, audio
  • Miejscowość: Ozorków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1666 dnia: Maj 01, 2019, 20:20:32 »
Mariusz, chyba żyjemy w innych światach :)  Jeżeli miałbym z każdym kupującym wsiadać w auto i tracić 2 godz na jazdy po 100 km to chyba bym sobie darował. To co mozna sprawdzić podczas jazdy, to można przeprowadzić na odcinku 10 km np. przyspieszenie, płynność, hamowanie, odgłosy zawieszenia itp. Jest tego sporo w necie, że nie tak prosto odzyskać pieniądze od takiego nieuczciwego sprzedawcy, bo zawsze mogą twierdzić że o ukrytych wadach nie wiedzieli ( handlarz) lub ujawniły się podczas jazdy próbnej ( stuki w zawieszeniu itp). Trzeba by brać rzeczoznawcę i się sądzić. Piszesz że można wyegzekwować pieniądze od sprzedawcy jeżeli np. auto przepala olej w ilości 1L/1000 km, tylko nie zapominajmy że producenci asekurują się w ten sposób podając taką ilośc jako normę, więc co wywalczysz w sądzie?

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1667 dnia: Maj 01, 2019, 20:35:49 »
3.0 HDI bo niektórzy tutaj zaklinają że to padlina.
Padliną jest 2.7 HDi, 3.0 to już inna bajka choć koszty eksploatacji mogą niektórych przerażać, poza tym trudniej o dobrego mechanika do tych silników w porównaniu do popularnego 2.0 HDi
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1668 dnia: Maj 01, 2019, 20:45:59 »
Panowie, przypominam, że w wątku pytamy o samochody, a nie dyskutujemy
o szkole kupowania, bądź nie kupowania...
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1669 dnia: Maj 03, 2019, 22:12:58 »
Witam ,panowie miał ktoś do czynienia z tym komisem ? https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-508-2-0-bluehdi-180-km-allure-head-up-navi-pl-panorama-dach-ledy-gwarancja-ID6BRVrm.html
Wiem że marka nie ta ,ale te same silniki :)

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1670 dnia: Maj 05, 2019, 19:42:52 »
Nie miałem z nimi do czynienia, ale nie podoba mi się, że nie podają VIN i robią tajemnicę z kraju pochodzenia. Poza tym "Tablice + OC na drogę do domu – GRATIS" to raczej prośba o mandat, o ile się przepisy nie zmieniły. ;)
Jednak autko nieźle się prezentuje, choć styl C5 bardziej mi odpowiada. :)
 

Offline Damian Krzykacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 / Peugeot 406 / Peugeot 206
  • Zainteresowania: Francuska Motoryzacja
  • Miejscowość: Oświęcim
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1671 dnia: Maj 05, 2019, 20:13:30 »
,,- Tablice + OC na drogę do domu – GRATIS. " ;D
Jestem w miarę na świeżo, kilka miesięcy temu kupowałem C5 X7 z Francji. Nie ma czegoś takiego jak tablice na drogę, przy zakupie sprawdź czy auto ma tablice wyjazdowe z danego kraju. Ewentualnie czy jest jeszcze w nim zarejestrowane. Jeżeli nie to nie możesz się poruszać takim autem ponieważ nie jest zarejestrowane w żadnym kraju UE. W przypadku kontroli policji, auto zostaje odholowane na koszt właściciela. Co do OC to nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie komisowe. Musisz mieć umowę OC zawartą przez komisanta na auto a potem zrobią Ci przeliczenie. Ewentualnie OC na siebie albo laweta. Sprawdź sobie też ile auto już jest w kraju. Z ustawy Prawo o ruchu drogowym wynika, że samochód osobowy sprowadzony z zagranicy może jeździć po polskich drogach nie dłużej niż 30 dni, pod warunkiem że posiada ważny przegląd techniczny oraz aktualne tablice rejestracyjne.

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1672 dnia: Maj 05, 2019, 21:05:33 »
A ja powiem tak, może to i krzywdzące dla uczciwych handlarzy z tamtych stron ale ja nigdy więcej nawet nie spojrzę na auta z tamtego regionu. 3 krotny wyjazd w tamte strony i miesiąc temu był właśnie ten trzeci i ostatni. Miałem okazję być w miejscu gdzie przygotowane są auta do sprzedaży i takiej rzeźby to moje oczy w życiu nie widziały - nawet mi sie nie sniło że w autach można robić takie wstawki. Byłem zainteresowany autem lekko uszkodzonym , tak aby samemu sobie je przygotować , auto stało już w kolejce do blacharza na placu - więc dlatego trafiłem w to miejsce. Okazało się , że to lekko to jest już po mocnym podszykowaniu i oczywiście byle jak, byle tanio. Dzisiaj widzę na jednym z portali ogłoszeniowych to auto jako bezwypadkowe i opisane jako stan idealny - malowane pół auta, rzeźba z przodu i rzeźba z tyłu, oczywiście rozmowa z handlarzem, że na fakturę to on by co innego chciał wpisać co do wartości itd. Troszke czasu tam spedziłem oglądajac autko i facet jasno mi powiedział, że im nowsze autko to aby się opłacało to przygodę musi mieć większą. Że oni nie mają czasu jeździć i szukać aut tylko kupują na licytacjach z ubezpieczalni czy tez auta poleasingowe. Co do tego komisu nie wypowiem się bo akurat tam nie dane mi było, ale Gniezno to można powiedzieć jeden wielki komis - zrobiło to a mnie wrażenie. Po tym co widziałem i to jakie autko chcesz oglądać sprawdz wpierw ile takie autko kosztuje w Francji i odpowiedz sobie na pytanie czy jest szansa przytargać go tutaj , sprzedać z zyskiem. Jeśli się tam wybierasz to weź z sobą dobry miernik warstwy lakieru,choć widziałem autka dosłownie rozebrane do szkieletu i powszczepiane elementy. Nie sprawdzaj elemetów tylko szukaj miejsc wstawek - widziałem nawet autko co na dachu miało wstawkę . Plusem jest że jest tam masa komisów i można coś poogladać - ale czy kupić?
Jest dokładnie tak jak piszą koledzy - tablice + rzekome OC to proszenie się o kłopoty. W Polsce można poruszać się autem dopuszczonym do ruchu - ale nie jest to niestety przegląd z SKP tylko pojazd z ważnymi tablicami rejestracyjnymi czyli reasumując zarejestrowany. Ubezpieczyciel w razie czego wypnie się i w drodze regresu będzie dochodził zwrotu wypłaconego ubezpieczenia gdyż auto nie było dopuszczone do ruchu, czyli nie powinieneś się nim poruszać - wiekszość aut jest po prostu wyrejestrowana na zachodzie.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer


Offline Piotr Antoszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 1 698
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Obecnie Cytryny brak, ale to przejściowe :)
  • Zainteresowania: fotografia, turystyka górska, sport
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1674 dnia: Maj 25, 2019, 13:29:36 »

Witam,
planuję w najbliższym czasie zakup C5. Najważniejsze kryterium to skrzynia automatyczna, silnik najchętniej 2 litrowy diesel, rodzaj nadwozia bez znaczenia.
Co możecie powiedzieć o tych egzemplarzach, może ktoś widział, zna?

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-iii-ID6BWSeX.html?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-ID6BOG5a.html?
https://www.olx.pl/oferta/piekna-c5-okazja-CID5-IDzFw3N.html#d3e44fb7d8
Lepiej mieć Parkinsona i połowę rozlać, niż Alzheimera i zapomnieć wypić ;-)