Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 475767 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Piotr Bałecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Skąd: Piotrków
  • Posiadany samochód: C5[MkI] 2004 2.0 HDi / C5[MkIII] 2010 1.6HDi
  • Miejscowość: Piotrków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1926 dnia: Listopad 14, 2020, 17:04:51 »
W pierwszym ktoś kombinował z nawigacją. Obcina ramka obraz. Wątpię żeby Niemiec. Raczej turas na palcu albo nasi już tam byli.
Bla bla bla pierwszy właściciel w Niemczech, 2009 r. diesel i 166kkm?
Świeci się przegląd olejowy. Ciekawe jak długo. Niemiec nie wymienił?
Nie widzę z boku zderzaka czujników pomiaru miejsca parkowania, a klawisz na desce jest.
Poprawka , chyba widać.
Paliwo spuszczone prawie do komornika.
Mucha nie siada.
Wyjeździłem się trochę za autami po kraju.

Volvo nigdy nie przypadło mi do gustu
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2020, 17:31:22 wysłana przez Piotr Bałecki »

Offline Marcin Drozdowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI Tourer Exclusive 08 automat
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1927 dnia: Listopad 17, 2020, 13:41:41 »


Bla bla bla pierwszy właściciel w Niemczech, 2009 r. diesel i 166kkm?




Jest to mozliwe mam teraz Mondeo 2008r 2,0 TDCI z Niemiec z przebiegiem 170 tyś. Z serwisem. Kupiłem go z salonu Forda z Niemiec. 


Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1928 dnia: Listopad 17, 2020, 21:21:53 »
Taka ksiäżka i zawieszka pod maską .
Niby wszystko się zgadza.
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1929 dnia: Listopad 17, 2020, 21:25:24 »
Auto stoi od kwietnia.
Kto ma taką komore silnika?
U mnie 2005 rok 2.0 hdi i o niebo lepiej pomimo iż nie mam osłony od spodu.
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Piotr Bałecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Skąd: Piotrków
  • Posiadany samochód: C5[MkI] 2004 2.0 HDi / C5[MkIII] 2010 1.6HDi
  • Miejscowość: Piotrków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1930 dnia: Listopad 17, 2020, 22:12:00 »
Ok. Pewnie, że zdążają się takie przypadki.
Panowie, wiecie, że książki (ę) można sobie kupić.
Jeśli auto jest z serwisu i ma potwierdzone dane to czemu nie. Tylko ten olej i ekran navi.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1931 dnia: Listopad 18, 2020, 07:18:36 »
Auto stoi od kwietnia.
Kto ma taką komore silnika?
U mnie 2005 rok 2.0 hdi i o niebo lepiej pomimo iż nie mam osłony od spodu.
To auto albo po powodzi albo gdzieś jeżdziło w klimacie nadmorskim. Kiedyś byłem oglądać C4 z Danii. Cały spód był nadwrężony korozyjnie. Wnęka silnika jak na zdjęciu. Blok silnika też cały rudy. Na placu handlarz miał inne auta też z Danii, niekoniecznie PSA. Większość miala też takie problemy z korozją.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1932 dnia: Listopad 18, 2020, 21:01:27 »
Co do aut z Danii to Duńczycy dużo aut konserwują bo strasznie je zżera korozją.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1933 dnia: Listopad 19, 2020, 07:14:03 »
Wynika to z ich klimatu? Nigdy nie widziałem auta PSA w stanie jak ten z Danii. Tarcze, piasty wachacze wyglądały jakby były po powodzi. A C4 jest dobrze zabezpieczona przed rudą.

Offline Mateusz Szuter

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 163KM AM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1934 dnia: Listopad 27, 2020, 20:17:50 »
Mam prośbę o zobaczenie 3 samochodów :)
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-2-0-hdi-ID6DmPdj.html - cena niska i wynika zapewne z opisanego problemu ze skrzynią biegów. To jakiś znany problem, albo ew. narażający na wymianę całej skrzyni? Bo nawet, jakby trzeba było tam wsadzić 3-4k, to cenowo nadal jest bardzo ok.

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-podgrzewane-fotele-pneumatyka-alusy-klimatronik-gwarancja-przebiegu-ID6Dt5Ch.html - duńskie auto może być narażone na większą korozję, prawda?

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-c5-2-0-hdi-163-km-exclusive-automat-nawigacja-salon-polska-ID6D5DJ5.html - wersja od dealera, najnowszy rocznik ale i też duży przebieg... którego może nie warto się bać?


Offline Piotr Bałecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Skąd: Piotrków
  • Posiadany samochód: C5[MkI] 2004 2.0 HDi / C5[MkIII] 2010 1.6HDi
  • Miejscowość: Piotrków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1935 dnia: Listopad 27, 2020, 21:20:41 »
3. Dlaczego logo Citroen powędrowało pod szewrona?

Offline Mateusz Szuter

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 163KM AM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1936 dnia: Listopad 27, 2020, 22:24:08 »
3. Dlaczego logo Citroen powędrowało pod szewrona?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-millenium-2xpdc-navi-klimatronic-oplacony-ID6Ds4Yd.html#83067aa316 tutaj np. tez tak jest, a to ten sam rocznik. W pozniejszych rocznikach, zaleznie od auta, tez citoren jest pod choinka. Przegladajac inne oferty, to chyba zdecydowana wiekszosc ma na klapie bagaznika choinka+citroen :)

Offline Mariusz Chobot

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 639
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 MK3 3.0 HDI 2013, Renault Kadjar 1.2, Opel Meriva
  • Zainteresowania: Elektronika, Informatyka, Klimatyzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1937 dnia: Listopad 28, 2020, 22:49:16 »
3. Dlaczego logo Citroen powędrowało pod szewrona?
Bo od 2013 r tak jest. Natomiast znaczek Exclusive wylądował na przednich błotnikach.
Diagnostyka CDIF 3, Elektronika, Hydraulika pomoc i naprawa, uzupełnianie azotu, sprawdzanie sfer

Offline Piotr Bałecki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 350
  • Skąd: Piotrków
  • Posiadany samochód: C5[MkI] 2004 2.0 HDi / C5[MkIII] 2010 1.6HDi
  • Miejscowość: Piotrków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1938 dnia: Listopad 28, 2020, 23:34:55 »
Jakoś tak dziwnie i łyso po lewej na dole....

Offline Mateusz Szuter

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0 HDi 163KM AM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1939 dnia: Grudzień 01, 2020, 17:29:40 »
Mam prośbę o zobaczenie 3 samochodów :)
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-citroen-c5-2-0-hdi-ID6DmPdj.html


Samego siebie skomentuje :D Oddalem auto w rece fachowca - pomierzyl wszystko i niestety auto musialo mocno dostac w bok i tył, wstawiony nowy próg i słupek z lewej stronie, pas tylny wgięty.
Najbardziej to mi sprzedającego szkoda, bo facet ponoc autentycznie byl zdziwiony, że takie cuda tam sie wyprawiaja :D

Offline Damian Guźliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 2 1.8 LPG
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Wołomin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1940 dnia: Grudzień 01, 2020, 18:02:20 »
Cześć


Dziś byłem w Płocku z zamiarem kupna pierwszego C5 w życiu oglądałem ofertę z linku:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-diesel-exclusive-masaze-led-bixenon-skorzanadeska-panorama-dvd-ID6DueQv.html?


Nie kupiłem... :( nie, że coś źle i nie polecam tak po prostu jako pierwszy to szukam czegoś żeby się nie narobić. Tu mechanicznie nie zauważyłem nic niepokojącego (ale znawcą też nie jestem) Musiał bym pojeździć troszkę żeby widzieć różnicę w prowadzeniu sprawnego a nie sprawnego jeśli chodzi o zawieszenie.
Auto przyjechało w całości z zagranicy (tak mówi właściciel komisu) lakierniczo nie widać różnic w odcieniach, a stan lakieru jest jak samochodu używanego czyli jakieś mikro ryski są, ogólnie lakier mi odpowiadał.


Na pewno ogumienie do wymiany, nie spojrzałem DOTu ale wytarte więc tu inwestycja w gumy i moim zdaniem też felgi, ładny samochód powinien mieć ładne felgi :)
Środek skóra CRIOLLO, której troszkę szukam, po obejrzeniu tego auta myślę, że mogę sobie ją darować bo niby jest fajna, fajnie ją mieć ale można się obejść, deska, podłokietnik w dobrym stanie.
Fotel kierowcy troszkę wysiedziany na rancie, wiadomo, że fotel może mieć 300kkm i wyglądać jak ten co ma 100kkm...kwestia wagi użytkownika. Tu chyba troszkę większy kierowca był. Fotel pasażera dobry.
Alcantara...bo to też fajny gadżet widać, że była prana i jej stan na słupkach, okolicach "słoneczek" dość zużyty w porównaniu ze stanem pod słoneczkiem gdzie jest idealnie mięciutka. Jej troszkę jak wykładzina w sypialni w porównaniu ciągu komunikacyjnego a strefy pod łóżkiem :) Ogólnie widać, że w aucie były wożone zwierzęta mimo prania i sprzątania trzeba się przyłożyć żeby pozbyć się całej sierści i kurzu po zwierzętach i...ZAPACHU, to mi chyba najbardziej przeszkadzało (wiem, wiem, że można się go pozbyć) ale pierwsze wrażenie mówi - palone i zwierzęta.
HydroActiv podnosi, opuszcza tak jak powinno (to już widziałem w innych egzemplarzach), hamulec trzyma, pod maską sucho, szyby działają, lusterka, światła, radio, navi z polskim menu, wszystko działa. Aby kupić auto trzeba niestety specjalisty a z tym miałem problem bo brak ASO Citroena w Płocku najbliższe 46km okolice Torunia. Ale dzwoniłem do ASO Peugeota, które jest na przeciwko komisu (jak to zobaczyłem po przyjeździe pomyślałem, że mogą być nie rzetelni bo sąsiedzi) zadzwoniłem powiedzieli że dadzą radę zrobić taki serwis przed zakupowy auta używanego ale termin zapisu około 2dni i koszt ok 300zł. Jak bym był zdecydowany to bym skorzystał. Bo...ciężko określić stan auta bez dokumentacji (wiem, że są przypadki podrobionej) ale lepiej podrobiona niż brak ;) czyli dochodzą koszty rozrządu. Nie chcę pisać, że cena auta mi nie odpowiadała bo nawet się nie targowałem, po prostu szukam dalej ale trochę przy drogo przy tym w co trzeba zainwestować. Moim zdaniem 30kpln jako przygotowany do sezonu to dobra cena. Trochę się rozpisałem, nie chciałem wrzucać tu wcześniej zapytania o auto bo mówię (aaaa jeszcze ktoś mnie podkupi:) ) ale droga wolna, jak ktoś ją też oglądał i może trochę bardziej się zna to proszę o informację co wykryliście zawsze jakiś punkt zaczepienia przy następnych oględzinach.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1941 dnia: Grudzień 01, 2020, 19:58:22 »
Criollo polecam bo też mam. Pamiętaj że to prawdziwa skóra a nie jakiś pękający ekosyf. Moja ma ponad 260 tyś i jest niemal jak nowa.
W 2.0 HDI to będzię rzadkość. Zresztą ta wersja z manualem to jakiś ewenement. Ktoś dopłacił do skóry a nie ma automatu. Cena jak to cena za ten rok wysoka. Pytanie jaki faktyczny stan auta.

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 068
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1942 dnia: Grudzień 01, 2020, 20:31:07 »
Dlaczego logo Citroen powędrowało pod szewrona?
Nie logo tylko napis, logo to szewrony. A napis powędrował z tego samego powodu co w Peugeotach, bo tak sobie wymyślili projektanci czyli dla odświeżenia logotypów obu marek. Z resztą same szewrony wtedy też się zmieniły.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Damian Guźliński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 2 1.8 LPG
  • Zainteresowania: motocykle
  • Miejscowość: Wołomin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1943 dnia: Grudzień 01, 2020, 23:23:57 »
Czy ktoś oglądał auta w okolicy Ostrołęki? Interesuje mnie egzemplarz z linku

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-163-km-dvd-exclusive-bi-xenon-super-stan-ID6DsxJI.html?


Wystawiony jest dość długo, wychodzę z założenia, że jak długo to nic specjalnego. Może ktoś już robił mu serwis?


Powiedzcie czy jak wstawiacie/wstawialiście auto do ASO przy zakupie to w momencie wykrycia wad za usługę dalej płacicie Wy czy komisy się godzą na pokrycie kosztów w chwili wykrycia kosztownych wad, lub wypadkowości?

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1944 dnia: Grudzień 02, 2020, 01:33:35 »
Nie "klep" posta pod postem. Chcesz coś dodać/zmienić, użyj opcji modyfikuj.
Na większość swoich pytań znajdziesz odpowiedź na forum, wystarczy użyć "szukajki" na górze
strony głównej. Powielane wątki będą lądować w koszu.
Odnoszę wrażenie, że usiłujesz jak najszybciej uzyskać dostęp do klubowego działu ogłoszeń...
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline Przemek Lipiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 87
  • Posiadany samochód: Citroen xsara II break. Citroen c5 x7 tourer
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1945 dnia: Grudzień 02, 2020, 14:02:30 »
Witam, oglądał może ktoś ten egzemplarz? Albo ewentualnie ktoś podpowie na co zwrócić uwagę podczas oględzin?

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi163km-lift-serwis-pelen-bogata-wersja-automat-ID6Du8Tb.html
Pozdrawiam

Offline Marcin Bagniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1946 dnia: Grudzień 02, 2020, 16:24:33 »
Witam, oglądał może ktoś ten egzemplarz? Albo ewentualnie ktoś podpowie na co zwrócić uwagę podczas oględzin?

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi163km-lift-serwis-pelen-bogata-wersja-automat-ID6Du8Tb.html
Pozdrawiam


podobna wersja jak u mnie tyle ,ze ja mam przed liftem i skóry pełne. Zwróć uwagę na skrzynię biegów czy nie szarpie gł przy wrzucaniu wstecznego , hydro zawieszenie ... zrzuc go w pozycję najniższą odkręć korek od pompy zobacz czy jest poziom oleju (dopiero w tej pozycji zobaczysz czy jest olej) .. posprawdzaj zarówno siłowniki czy sa suche jak i same gruchy. Ustaw tez zawieszenie w górną pozycję i zobacz czy podnosi , klimy za badzo nie sprawdzisz , przez co niestety nie sprawdzisz wentylatora.. posprawdzaj czy silnik nie był myty ew. wycieki , popatrz na pasek klinowy czy jest ustawiony w osi i ew jak pracuje napinacz - czy nie stoi... posprawdzaj elektrykę szyby lusterka ( powinien miec fotochromy) posprawdzaj czy działa masażer i podgrzewanie foteli i oczywiście pełna elektryka foteli włacznie z pamiecią ... nie bardzo widzę czy ma asystenta wykrywania niezamierzonego przekroczenia pasa ruchu - jeśli ma sprawdz czy działa (przy predkosci około 60 km/h przekrocz pas ruchu z jednej i drugiej strony - oczywiście nie jednoczesnie ;) powinieneś poczuć wibowanie w fotelu w zalezności od strony  .....  to tak myślę z grubsza jesli chodzi o te wersję a oprócz tego wszystkie normalnie sprawdzane elementy podczas kupna auta . Najlepiej podpiać go pod Diagbox-a i porobić testy jesli masz taką możliwośc ...w sumie to ten sprzedający dobrze opisał wyposażenie także sprawdzaj wg.tego co opisał... Powodzenia i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2020, 16:43:18 wysłana przez Marcin Bagniewski »

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1947 dnia: Grudzień 02, 2020, 19:49:17 »

 hydro zawieszenie ... zrzuc go w pozycję najniższą odkręć korek od pompy zobacz czy jest poziom oleju (dopiero w tej pozycji zobaczysz czy jest olej) .. 

Wprowadzasz kolegę w błąd. Po opuszczeniu zawieszenia w pozycję dolną nie ma prawa być widocznego oleju powyżej sitka. Jeżeli tak jest to znaczy że ktoś dolał przynajmniej 0,5 litra za dużo. Twój opis dotyczy MK1 i MK2 a nie X7.

Offline Marcin Bagniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 104
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI Exclusive
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1948 dnia: Grudzień 02, 2020, 21:02:06 »

 hydro zawieszenie ... zrzuc go w pozycję najniższą odkręć korek od pompy zobacz czy jest poziom oleju (dopiero w tej pozycji zobaczysz czy jest olej) .. 

Wprowadzasz kolegę w błąd. Po opuszczeniu zawieszenia w pozycję dolną nie ma prawa być widocznego oleju powyżej sitka. Jeżeli tak jest to znaczy że ktoś dolał przynajmniej 0,5 litra za dużo. Twój opis dotyczy MK1 i MK2 a nie X7.


powyżej sitka nie ale delikatnie pojawia się na sitku...

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1949 dnia: Grudzień 02, 2020, 21:19:12 »
Jak się pojawia na sitku to już jest za dużo.
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP