Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 474490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 02, 2018, 08:58:08 »
Teraz na mniebkolej, powoli rozglądam się za czymś co zastąpi moja C4 GP, żonie nie bardzo pasuje do jazdy a i ja zawsze miałem smaka na C5, rozglądam się za czymś co mogę obejrzeć stosunkowo niedaleko od Krakowa lub za kimś zaufanym wprowadzającym na zamowienie. Jak zwykle rozrzut cenowy jest mocno zastanwiajacy, czy ktoś z Was oglądał może ponizsze lub czy ma coś do powiedzenia? Ten poniżej 25k jest wyjątkowo zastanawiający= podejrzany

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-po-oplatach-CID5-IDpy0L7.html

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-po-oplatach-CID5-IDpy0L7.html

Ten akurat ma do zrobienia klape,ale gdyby to było tylko to...

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-2-0-16v-czujniki-climatronic-serwis-pneumatyka-oplacony-CID5-IDryivh.html

Dzięki

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Szukasz akurat takiej wersji wyposażenia? bo to słabo wygląda mimo że ma hydro.  Rozumiem że chcesz założyć instalację gazową?
Szcerze, wyposażenie dla mnie jest wystarczające gdy ma: hydro, pełna elektrykę sztb, klimatyzacja automatyczna i tempomat. Wszytko ponad to to miły dodate i tak LPG to jest mus u mnie.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 02, 2018, 09:09:17 »
Na pewno exclusive będzie ciężko znaleźć w tych pieniądzach,  ale jak doliczyć gaz to może lepiej popatrzeć za czymś zarejestrowanym z gazem.
Zdecydowanie wolę sam zalozyc, w sensie gdzieś gdzie wiem jak to będzie wykonane itd.

Czy takie ceny sa w ogóle realne za sensowny egzemplarz?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 02, 2018, 09:21:47 »
Pawel,


Wiem, że mając cytrynę pytanie o exclusive może być śmieszne,ale co daje w przypadku c5 skoro hydro juz jest, poza tym, że często fotele są skórzane i ksenony ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 02, 2018, 09:39:34 »
Pawel,


Wiem, że mając cytrynę pytanie o exclusive może być śmieszne,ale co daje w przypadku c5 skoro hydro juz jest, poza tym, że często fotele są skórzane i ksenony ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Z tego co doczytałem to oprócz wyposażenia jest lepiej wyciszona, czy to prawda trzeba by ocenić.  U mnie potwierdzam że jest bardzo cicho np w porównaniu z oplem insignią, nie mówię już o skodzie i nic nie trzeszczy, skrzypi. Jest parę rzeczy w wyposażeniu exclusive bez których bym nie kupił,i są takie  które są dla mnie zbędne, ale to wiem dopiero po pewnym czasie eksploatacji
Z tym wyciszeniem to ciekawe ,akurat ta kwestia jest dla mnie istotna. Jakie rzeczy dla Ciebie z exclusive da istotne?

Tutaj jszcze jeden,

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-2-0pb140psbissnes-linenavigwarancja-CID5-IDiZf2b.html

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 02, 2018, 10:19:04 »
Pawel,


Wiem, że mając cytrynę pytanie o exclusive może być śmieszne,ale co daje w przypadku c5 skoro hydro juz jest, poza tym, że często fotele są skórzane i ksenony ?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Z tego co doczytałem to oprócz wyposażenia jest lepiej wyciszona, czy to prawda trzeba by ocenić.  U mnie potwierdzam że jest bardzo cicho np w porównaniu z oplem insignią, nie mówię już o skodzie i nic nie trzeszczy, skrzypi. Jest parę rzeczy w wyposażeniu exclusive bez których bym nie kupił,i są takie  które są dla mnie zbędne, ale to wiem dopiero po pewnym czasie eksploatacji
Z tym wyciszeniem to ciekawe ,akurat ta kwestia jest dla mnie istotna. Jakie rzeczy dla Ciebie z exclusive da istotne?

Tutaj jszcze jeden,

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-2-0pb140psbissnes-linenavigwarancja-CID5-IDiZf2b.html

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ten ma gaz przynajmniej więc odpada to 2 tyś na start i jest tanio
Jechałem kiedyś c 5 iii z 1.6 hdi. Auto było mega zadbane, ale golas i wydaje mi się że tam było głośno. W c 5  hydro, hifisystem koniecznie, ksenony skrętne z doświetlaniem zakrętów również, elektryczna klapa bardzo pomocna jak masz zajęte ręce i na deser grzanie fotela i masaż na prawdę całkiem fajnie to czasem odpalić a  jak masz małe dzieci to panorama.
Faktycznie jest parę przydatnych dodatkow, docenia się je dopiero po tym jak się zacznie uzywac.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 02, 2018, 10:19:59 »
nie słyszałem aby ktoś miał dobre opinie o Cieszynie
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 02, 2018, 10:20:43 »
nie słyszałem aby ktoś miał dobre opinie o Cieszynie
Też mi coś świtało po poszukiwaniach obecnego C4, dzięki

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 02, 2018, 10:34:02 »
Mam tam gościa w Bielsku-Białej, ma nawet swój plac w Niemczech z autami.  Też nie słyszałem od niego żadnej dobrej oferty  :) wszystko było bardzo drogie i większość po przygodach,  ale ładnie zrobione.  Szukaj zarejestrowane taka moja dobra rada  :)
Ok, mam czas na szczęście, chociaz jak większość fazy poszukiwań szczerze nienawidzę.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka



Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 02, 2018, 10:50:51 »
aaaa sorki , zobaczę co jest w benzynie
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.



Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 02, 2018, 11:35:37 »
przykro to czytać o tym zaufaniu :) a już myślałem...;)
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

borkowski

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 02, 2018, 11:38:13 »
przykro to czytać o tym zaufaniu :) a już myślałem...;)
Chyba grypa mi myślenie zaburza, bo chyba nie skojarzylem, jak coś to priv co by tutaj nie odchodzić od głównego wątku.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 02, 2018, 11:44:03 »
no to poszło
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #840 dnia: Luty 02, 2018, 19:09:37 »
Teraz na mniebkolej, powoli rozglądam się za czymś co zastąpi moja C4 GP, żonie nie bardzo pasuje do jazdy a i ja zawsze miałem smaka na C5, rozglądam się za czymś co mogę obejrzeć stosunkowo niedaleko od Krakowa lub za kimś zaufanym wprowadzającym na zamowienie. Jak zwykle rozrzut cenowy jest mocno zastanwiajacy, czy ktoś z Was oglądał może ponizsze lub czy ma coś do powiedzenia? Ten poniżej 25k jest wyjątkowo zastanawiający= podejrzany

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-po-oplatach-CID5-IDpy0L7.html

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-po-oplatach-CID5-IDpy0L7.html

Ten akurat ma do zrobienia klape,ale gdyby to było tylko to...

https://www.olx.pl/oferta/citroen-c5-2-0-16v-czujniki-climatronic-serwis-pneumatyka-oplacony-CID5-IDryivh.html

Dzięki

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
Szukasz akurat takiej wersji wyposażenia? bo to słabo wygląda mimo że ma hydro.  Rozumiem że chcesz założyć instalację gazową?
Ten srebrny ma słabo spakowany zderzak przedni i tylni w innym odcieniu. Klapa tył wydaje mi się że jest alu i dlatego jest zostawiają z tą wgniotką
Ten srebrny z Myszkowa miał ostatni przegląd w Danii w 2016roku, na jednym z przeglądów miał chyba problem z belką/wzmocnieniem przedniego zderzaka, może miał coś robione. Na szwedzkim blockecie stoi bardzo ładny egzemplarz, udokumentowany przebieg, 2009 rok, benzyna 2.0. tylko że to Szwecja, więc grubsza wycieczka.

Offline Łukasz Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 25
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: volvo v70 II
  • Miejscowość: Łódź
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #841 dnia: Luty 02, 2018, 19:23:07 »

Niby racja, ale jak się ogląda te perełki, które są w PL, to się można zniechęcić. W SE przynajmniej masz pewność przebiegu i udokumentowaną historię, bo tablice są na całe "życie" auta.
Na pewno nie chciałbym kupić c5 z gazem zamontowanym w Niemczech. Tam często montują instalacje, które mało kto chce serwisować w Polsce. Jeśli już to BRC, które już jest na rynku niemieckim.


Offline Wojciech Dudziak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Skąd: Lodz
  • Posiadany samochód: vw 5
  • Zainteresowania: c5
  • Miejscowość: Lodz
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #842 dnia: Luty 02, 2018, 21:14:51 »

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #843 dnia: Luty 02, 2018, 21:21:20 »
hmmm , może miał jakąś stłuczkę przodem, może... zaślepki spryskiwaczy mają inny odcień. Nie wiem ale mam takie wrażenie, może mylne że kierownica jest obszyta. Pomagałem tam kupić koleżance z innego forum auto i tamto było OK
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #844 dnia: Luty 02, 2018, 21:33:18 »
Ale masz oko, ja tam nic nie widzę na tak małych zdjęciach. Może inaczej cień padać.
Kierownica jest obszyta, a jaka ma być? Mam taką samą.
Wygląda ładnie, jest wypasiony i nie kosztuje 25tys. Warto go sprawdzić.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #845 dnia: Luty 02, 2018, 21:35:27 »
cień raczej nie. Kierownica.. to z lewej strony przy ramieniu też masz tak dziwnie ? ja nie miałem tak w swojej
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #846 dnia: Luty 02, 2018, 22:16:25 »
Dla mnie to są za słabe zdjęcia z otomoto żebym oceniał jakość szwu na kierownicy i kolor spryskiwacza.
Na kierownicy też mam szwy wewnątrz.

Offline Czesław Stachowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 589
  • Posiadany samochód: Była Xsara Picasso 2.0 HDi, był C5 III 2.0 HDi 140km 2009r.Hydro, jest Peugeot 508 2.0 HDi 2014
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #847 dnia: Luty 02, 2018, 22:19:09 »
może więcej widziałem zdjęć i aut w realu, nie wiem ale tak to widzę, tak mi się wydaje
Inspekcje. Pomoc przy zakupie auta.

Offline Andrzej Mikulski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 288
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Fiesta 1.5tdci, Tesla M3 LR, Audi Q5 3.0TDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #848 dnia: Luty 02, 2018, 22:22:18 »
To na pewno, widzę po awatarze.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #849 dnia: Luty 02, 2018, 22:24:52 »
Jak myślicie ?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-140-km-exclusive-szyberdach-kolor-navi-niski-przegieg-ID6zyvlq.html#f54cc674c8
Warto ?
Może czegoś się doszukacie ,albo ktoś jest z okolic ;)
1.   Coś komunikaty dotyczące paliwa mi nie pasują. Do tankowania ma 95 km, a nie świeci się „rezerwa” (u mnie to dobrze powyżej 110 km już się zapala), no a wskazówka poziomu paliwa jeszcze powyżej rezerwy. Pali jak smok?
2.   Samochody sprowadzają z Niemiec, a książka serwisowa pokreślona i po francusku. Jedynie wydruk zlecenia naprawy wydaje się wiarygodny, ale zbyt niewyraźne zdjęcie. Warto mu się przyjrzeć do analizy przebiegu.
3.   Samochód „perfekcyjnie zadbany”, a przegląd nie zrobiony. :)