Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.  (Przeczytany 456975 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Mariusz Kalbarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 11:13:59 wysłana przez Mariusz Kalbarczyk »

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2017, 10:19:16 »
Mariusz, ładny skubaniec, ale tak prawie wszystkie wyglądają na zdjęciach w ogłoszeniach, dodatkowo co mi się bardzo podoba to jest zawsze drugi plan na zdjęciach :) ŁOOŁ co za klimat :)

Ja zachorowałem na tego !

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-163km-exclusive-salonpl-1-wl-bi-xenon-masaze-navi-led-kamera-vat23-ID6yJDij.html#39aec53e18



VF7RWRHHADL523242


Piękny - może się zepnę i będę gryzł tynk ze ściany ale będzie mój :) :) :)




Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 07, 2017, 10:46:38 »
Paweł, a udało Ci się coś z VIN'u rozkodować? Dzwoniłem do komisu, samochód został odkupiony od Leasingodawcy, były malowane dwa elementy - przycierka - cena rzeczywiście taka dziwna i jeszcze do negocjacji :) Kurde podoba mi się bardzo i ma to wszystko co bym chciał... szukam też w Niemczech i jest cięźko...

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2017, 11:04:52 »
te co się w kolorze nie dało wymienić :) dach i tylne błotniki :) reszta dobrana pod kolor :)
Przetarł się o podpory wiaduktu :) :)
a to widzisz ze zdjęć ?

Offline Mariusz Kalbarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2017, 11:17:05 »
Mariusz, ładny skubaniec, ale tak prawie wszystkie wyglądają na zdjęciach w ogłoszeniach, dodatkowo co mi się bardzo podoba to jest zawsze drugi plan na zdjęciach :) ŁOOŁ co za klimat :)

Ja zachorowałem na tego !

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-163km-exclusive-salonpl-1-wl-bi-xenon-masaze-navi-led-kamera-vat23-ID6yJDij.html#39aec53e18



VF7RWRHHADL523242


Piękny - może się zepnę i będę gryzł tynk ze ściany ale będzie mój :) :) :)





Ładny ale automat, boję się by nie stał się skarbonką. Generalnie każdy z nich może być skarbonką, po prostu w automacie może dojść jeszcze automat.
Pawle, czy możesz pomóc rozkodować VIN z pierwszego postu? Mi service.citroen mówi, że to pojazd specjalny. Co to może znaczyć?

Offline Mariusz Kalbarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 244
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso 2.0 HDI
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2017, 11:43:08 »
Cześć,widział może ktoś tą sztukę: https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-nowy-model-duza-navi-bi-xenon-skretny-skora-super-stan-mozliwa-zamiana-ID4p8o2G.html
VIN: VF7RWRHF8CL533674 Pozdrawiam

rozmawiałem ze sprzedawcą. Jego zdaniem samochód bezwypadkowy, od pierwszego właściciela - osoby prywatnej, wystawia fakturę VAT marża
Pan wyjątkowo niemiły i wkurzony, że się do niego dzwoni z pytaniem o pojazd, skoro wszystko napisał. Tłumaczeń, że wszyscy piszą to samo, nie przyjmuje




z ostatnich informacji wiem, że właścicielem wpisanym w dowodzie jest coolworld rentals, z raportu https://www.autodna.pl/vin/VF7RWRHF8CL533674/citron-c5-x7-diesel/8397c7d7942c11c359d8d834b4c93cc4dacdb19e#vehicle_history wynika, że sprzedawała go firma zajmująca się wynajmem długoterminowym. Znów wałek na VAT?
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 12:09:17 wysłana przez Mariusz Kalbarczyk »

mati2642

  • Gość
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2017, 15:12:14 »
Słuchajcie ,kontynuujcie temat tutaj  http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=47284.6500 to wróci na swoje miejsce tylko parę kwesti Jeszce jest ustalane .

Offline Mariusz Jastrzębski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 424
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer, ekskluzywne 2.0 HDi, ASB, 163KM; SAAB 9-5, 2.0t, 190KM
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2017, 12:41:43 »
Cześć,widział może ktoś tą sztukę: https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-nowy-model-duza-navi-bi-xenon-skretny-skora-super-stan-mozliwa-zamiana-ID4p8o2G.html
VIN: VF7RWRHF8CL533674 Pozdrawiam

rozmawiałem ze sprzedawcą. Jego zdaniem samochód bezwypadkowy, od pierwszego właściciela - osoby prywatnej, wystawia fakturę VAT marża
Pan wyjątkowo niemiły i wkurzony, że się do niego dzwoni z pytaniem o pojazd, skoro wszystko napisał. Tłumaczeń, że wszyscy piszą to samo, nie przyjmuje




z ostatnich informacji wiem, że właścicielem wpisanym w dowodzie jest coolworld rentals, z raportu https://www.autodna.pl/vin/VF7RWRHF8CL533674/citron-c5-x7-diesel/8397c7d7942c11c359d8d834b4c93cc4dacdb19e#vehicle_history wynika, że sprzedawała go firma zajmująca się wynajmem długoterminowym. Znów wałek na VAT?
Sprzedający jest wyjątkowym prostakiem i chamem. Jeszcze w miarę odpowiada na pytania dla niego wygodne (tym razem kupił auto od handlarza, zgadza sie na wizyte w ASO w Wałbrzychu, sprzedaż na f-re vat marża), ale jak padają trudne (co z vatem, itp.), to zaczyna sie pyskówka i wyzwiska. A na koniec stwierdził, że auta w ogóle mi nie sprzeda. Łaskawca

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2017, 12:47:12 »
...to zaczyna sie pyskówka i wyzwiska. A na koniec stwierdził, że auta w ogóle mi nie sprzeda. Łaskawca
dobry ! :)

Offline Paweł Sieczkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 III Tourer 2.0HDi RHR
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2017, 15:17:54 »
Jaka cena, taki sprzedawca. Myślę, że za 4-letni wóz, który w takiej wersji kosztował niemało, cena na poziomie 41tys. po prostu musi kryć a) cofkę b) kolizję, c) wałek na VAT (faktura marża), ewentualnie pakiet a+b+c.

Offline Michał Nicer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4ix 2001
  • Miejscowość: Częstochowa

Offline Kamil Rygiel

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 37
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 III 1.8
  • Miejscowość: Kraków
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2017, 13:54:51 »
Witam serdecznie. Czy możecie sprawdzić ten nr VIN: VF7RD6FYC9L545008
kraj pochodzenia to Niemcy, głównie zależy mi na przebiegu

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2017, 21:51:12 »
Witam wszystkich czy ktoś może oglądał bądź wie coś więcej o którymś z tych aut?
http://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-163-ps-webasto-automat-hydroactive-ID6yHX51.html(...)
O tym to ja mogę powiedzieć, że cofnięto licznik pewnie o okrągłe 100.000 km. :) Polecam lekturę książki serwisowej, bo na rok miał przebiegu 80.000 km, a ostatni przegląd 24.11.2015 wykazuje stan licznika podchodzący pod  200.000 km.
A tak ładnie się firma prezentuje. ;)  Zresztą spytaj się Czesława, on pewnie ich zna. ;)
P.S.
Dodam jeszcze z pobieżnej lektury drugiej książki serwisowej, że ten poniższy:
http://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-hydroactive-zarejestrowany-ID6yGR3X.html#50e2c042a4
też pewnie przekroczył 200 tys. km, bo na rok jeździł ok 30.000 km.
I zauważ jeszcze, że ten wcale nie był serwisowany w ASO, podobnie jak pod koniec ten pierwszy. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2017, 22:19:56 wysłana przez Krzysztof J. Filipek »

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2017, 08:42:39 »
No i po co ta deklaracja przebiegów na fakturze od sprzedającego?

Wyklepane z urządzenia zdalnego nadawczego Xiaomi

znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Michał Nicer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.4ix 2001
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 12, 2017, 09:04:17 »
Witam wszystkich czy ktoś może oglądał bądź wie coś więcej o którymś z tych aut?
http://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-163-ps-webasto-automat-hydroactive-ID6yHX51.html(...)
O tym to ja mogę powiedzieć, że cofnięto licznik pewnie o okrągłe 100.000 km. :) Polecam lekturę książki serwisowej, bo na rok miał przebiegu 80.000 km, a ostatni przegląd 24.11.2015 wykazuje stan licznika podchodzący pod  200.000 km.
A tak ładnie się firma prezentuje. ;)  Zresztą spytaj się Czesława, on pewnie ich zna. ;)
P.S.
Dodam jeszcze z pobieżnej lektury drugiej książki serwisowej, że ten poniższy:
http://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-hydroactive-zarejestrowany-ID6yGR3X.html#50e2c042a4
też pewnie przekroczył 200 tys. km, bo na rok jeździł ok 30.000 km.
I zauważ jeszcze, że ten wcale nie był serwisowany w ASO, podobnie jak pod koniec ten pierwszy. :)
I wszystko jasne. Dzięki wielkie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 280
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2017, 18:41:42 »
Co do tych dwoch cytryn z linka to jasne jest to ze liczniki maja raczej nie skrecone i auta sa z danii a tutaj ich przebiegi Søgeresultater
Søgeresultater
 
 

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2017, 20:04:29 »
Co do tych dwoch cytryn z linka to jasne jest to ze liczniki maja raczej nie skrecone i auta sa z danii a tutaj ich przebiegi Søgeresultater
Søgeresultater
No to jeśli nie potrafi tego zrobić mieszkaniec Danii, to może ktoś z Kolegów spróbuje skomentować te sprzeczne zapisy.

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2017, 20:15:21 »
Mi też wyskakuje, że z Danii i poszły na export, na dole strony ostatni nr rejestracyjny z przebiegiem podczas przeglądów
Pierwszy http://www.nummerplade.net/soeg/?stelnr=vf7rwrhhaal570897
Drugi http://www.nummerplade.net/soeg/?stelnr=vf7rwrhf8al558079

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2017, 20:26:49 »
Detektywem nie jestem, ale hipoteza robocza dla tego z przebiegiem 170.000 km jest taka, że planując sprzedaż, właściciel skręcił już licznik w Danii. Zobaczcie, że poprzedni wpis w książce serwisowej w 2014 pasuje do tych na przeglądach obowiązkowych, ale następny wpis już nie! W takiej sytuacji sprzedawca pisze prawdę, choć dokumenty nie pasują. :D

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 280
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2017, 20:47:43 »
 Panowie litosci Dania to nie polska na szczescie i tutaj nikt licznikow nie skreca poniewaz sa zajebiste kary i nie ma raczej mozliwosci zeby przy przegladzie przebieg sie nie zgadzal,oba mialy pod koniec roku praktycznie takie same przebiegi co podane w ogloszeniu,ten czarny pochodzi z duzej sieci dilerskiej roznych marek i ja sam od nich kupilem swoja cytryne.Sprzedawca odzyskal podatek za te cytryny i poszly na eksport.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 12, 2017, 21:25:17 »
Panowie litosci Dania to nie polska na szczescie i tutaj nikt licznikow nie skreca poniewaz sa zajebiste kary i nie ma raczej mozliwosci zeby przy przegladzie przebieg sie nie zgadzal,oba mialy pod koniec roku praktycznie takie same przebiegi co podane w ogloszeniu,ten czarny pochodzi z duzej sieci dilerskiej roznych marek i ja sam od nich kupilem swoja cytryne.Sprzedawca odzyskal podatek za te cytryny i poszly na eksport.
No, lepiej sprawdź swój licznik, bo pewnie istnieje też "dania". A gdzie pracował gang Olsena?! ;)

Offline Maciej Brzozowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 733
  • Skąd: DK
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.0HDI RHR Tourer 09'
  • Miejscowość: DK
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 12, 2017, 21:36:54 »
Zgodzę się z Henrykiem. Każdy samochód przed exportem jest wyrejestrowywany na stacji przeglądów z przebiegiem i datą.  W Danii nawet sieci warsztatów są połączone systemem. Części najczęściej dobiera się nie po nr Vin ale po nr tablic.
Tutaj poprostu nie opłaca sie cofać liczników, a kary jak coś wyjdzid jak pisał Henryk zniechęcają :)
Dodam też że nie każdy duńczyk robi rocznie taką samą liczbę km. Zdarzają się przypadki że w jednym roku machnie 30kkm a w drugim np 5kkm i to nie jest nic dziwnego :) Wiem to po sobie i znajomych :)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2017, 21:59:32 wysłana przez Maciej Brzozowski »

Offline Arek Kowalczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: PL
  • Posiadany samochód: C5 III 2.0 HDI RHF Tourer 2012, C3 Picasso 1.6 HDI 2009 Excl.
  • Zainteresowania: Podróże, motoryzacja
  • Miejscowość: PL
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2017, 22:27:22 »
Nie wiem skąd wzięły wam się wpisy w książkach podchodzące po 200 tys.
Ja na zdjęciu widzę ostatni wpis w książce tego czarnego w listopadzie 2015 149 tys. co by się zgadzało z danymi z duńskiej bazy.
Ten srebrny ma w książce ostatni wpis na 148 tys.

Offline Krzysztof J. Filipek

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 172
  • Skąd: Zawadzkie
  • Posiadany samochód: C5 (X7) 2.0 HDi 163 FAP BVM 6 Exclusive sedan szary A. D. 2009
  • Miejscowość: Zawadzkie
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2017, 08:09:25 »
Nie wiem skąd wzięły wam się wpisy w książkach podchodzące po 200 tys.
Ja na zdjęciu widzę ostatni wpis w książce tego czarnego w listopadzie 2015 149 tys. co by się zgadzało z danymi z duńskiej bazy.
Ten srebrny ma w książce ostatni wpis na 148 tys.
Wreszcie spokojna ocena grafologiczna, z którą - w przeciwieństwie do TW "Bolka" :) - w pełni się zgadzam.  Jednak coś się na temat duńskich samochodów dowiedzieliśmy, za co dziękuję kolegom z Danii. 

Offline Olaf Tomczynski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 304
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Volvo S70, Citroen C5 X7
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: C5 - ktoś zna, oglądał, etc... - tutaj pytamy o auta.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2017, 10:44:54 »
Czy ktoś może widział/oglądał ten samochód? Nie ukrywam, że mnie on bardzo interesuje:

https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-hdi-163-km-exclusive-salon-polska-bezwypadkowy-1-wlasciciel-ID6yKRAT.html#7392ee43f4


pozd.