Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara bum :/  (Przeczytany 2833 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Xsara bum :/
« dnia: Luty 09, 2017, 13:36:59 »

Żona miała dzisiaj przygodę. Puszczana na skrzyżowaniu przez samochody nadjeżdżające z prawej wymusiła pierwszeństwo na Kii nadjeżdżającej z lewej strony (facet nie puszczał, nie zorientował się).


Wina oczywista. Xsara po pobieżnych oględzinach ma do wymiany zderzak, nadkole, błotnik, rury od puszki filtra powietrza i niestety mam wrażenie, że kolumna McPhersona cofnęła się lekko wraz z kołem w stronę kabiny.


Oszacujemy potencjalne koszty naprawy i zdecydujemy czy złomować czy naprawiać. Skłaniam się ku temu drugiemu, ale jeszcze nie wiem.


Nie piszę o ludziach, bo oczywiście nic nikomu się nie stało. Na szczęście.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2017, 13:52:56 »
Ło panie lekka stłuczka, a takie szkody. No ale mnie też straszyli, że nawet delikatnego puknięcia nie będzie opłacało się naprawiać.
Kółko widać, że jest lekko do tyłu. Albo to efekt odstającego zderzaka i fotki.
Oby w środku nie było bigosu. Bo zderzak i blacharkę da się tanio kupić w używkach.
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2017, 15:06:57 »
Nawet nam się po wszystkim trochę żal chłopa zrobiło. Emeryt. Kupili sobie z żoną nówkę "Pikaczento" i już bite. Moja 17-latka to tam pal licho.

Chłodnica rozwalona, zderzak rozpruty. Nie wiadomo co jeszcze, bo w komorze silnika nie ma tyle miejsca co w Xsarze. Wszystko ciasno poupychane.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2017, 15:25:16 »
Taki lajf, jak mawiają co niektórzy. Szkoda Cytryny bo zadbana i w fajnym stanie ale szkoda też nowej Kiły. Najważniejsze, że "nic nikomu". Kiłę naprawki się z ubezpieczenia, a Cytryna okaże się... Może do odratowania jakimś umiarkowanym kosztem (bo niskim kosztem to tylko drut).
Przypomniała mi się akcja z Xantią. Miałem toto lepić ale w środku był duży bigos i taka skórka za wyprawkę. Finansowy bezsens.
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Parzęcki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 189
  • Posiadany samochód: CITROËN XM 3.0 V6 1991 Exclusive
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2017, 20:02:08 »
Do wymiany na pewno będzie wahacz, drążek kierowniczy, może McPherson ze zwrotnicą. Ale jak to wymienisz powinno być OK. Nie są to tak duże koszty, żeby auto złomować, bo na pewno jeszcze pojeździ ;)

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2017, 20:12:02 »
Wiesz tak liczę jakby to miało kosztować 2 tysiące (nie wiem co jeszcze w środku, tam jest blisko pompa ABS) to wolę sprzedać Xsarę za półtora tysiaka w takim stanie jak stoi, dołożyć te 2 tysiące i jeszcze ze cztery i kupić np. Puga 1007, który nam się podoba ;)

No ale tak siedzimy przy winku i dochodzimy do wniosku, że raczej będziemy naprawiali.


Edit: patrzę na ceny na Allegro... wahacz 19zł (używka), końcówka drążka 24zł (nowy), mcpherson ze zwrotnicą może będą do uratowania. Jest nadzieja ;)
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2017, 20:46:27 wysłana przez Michał Majewski »
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Mainek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 595
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Renault Mégane III
  • Miejscowość: Lublin
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 10, 2017, 08:51:50 »
Xsara była doinwestowana i w jakim jest ogólnym stanie? Jak niedawno miała robione tłuste rzeczy typu rozrząd, wydech czy inne dość ważne kawałki i nie wpiernicza jej ruda to szkoda się jej pozbywać. Nikt Ci za to kasy nie zwróci, a może sama naprawa nie będzie kosztowna i da się jeszcze trochę pojeździć Cytryną.
Gdyby to był dzwon centralny jak mojej Xantii, gdzie pół ryja było do wymiany plus michałki typu chłodnica, przewody i masa rzeczy, które są pod blacharką to wtedy trzeba zastanowić się czy warto rzeźbić. Tyle, że u mnie poszła podłużnica i nie było sensu tego reanimować, a u Ciebie może nie jest źle.
Moja Xsarka jest obecnie silnie doinwestowana (rozrząd, amortyzatory, uszczelnienie silnika, nowe płyny i oleje i parę innych drobiazgów) to w sytuacji jak u Ciebie brałbym się za klepanie tego. Blacharkę kupisz na Allegro. Błotników i zderzaków jest dużo :)
Pożara 1007 zapragnęliście? Fajny, ciekawy i zaskakująco wygodny. Ale jak już to wolałbym nabyć C2 niż jeździć taką wieżą ;)
Moja ex-Xsara
Citroën Xantia 2.0 HDi  2012 - 2015
Citroën Xsara 1.6 16V  2015 - 2018
Renault Mégane III 1.6 16V  2018 -


Kiedyś wrócę do Cytryny

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara bum :/
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2017, 08:56:52 »
Jest ogólnie w super stanie. Cała historia na stronie w moim podpisie. W dziale serwisowym jest link do tabeli, w której wpisuję wszystkie naprawy i wymiany.

Części tanie. Robimy to auto i jeszcze pojeździ :)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso