Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: problem ze sprzęgłem w C1 półautomat  (Przeczytany 1609 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Regosz

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C4P 1,6 e-HDI MCP 2012
problem ze sprzęgłem w C1 półautomat
« dnia: Luty 18, 2017, 19:54:22 »
C1 mojej żony, zwana potocznie pchełką, ostatnio zaczęła miewać przypadłość, która objawiała się długim czasem zmiany przełożeń 1-2 2-3 przy utrzymywaniu obrotów powyżej 3tyś. Efekt wciśnięcia gazu nie dawał oczekiwanej szybkiej reakcji w ruchu, tylko kilkusekundowe ociężałe zmiany biegów. Ponieważ to półautomat, przeszukałem fora i znalazłem 2 wątki z których wynikało, że to sprzęgło do wymiany albo wystarczy kalibracja skrzyni, ponieważ pełzanie przy ruszaniu pozostało, żadnych szarpnięć przy niskich obrotach. Odwiedziłem 3 warsztaty (w tym 2 ASO w Wwie) chcąc kalibrować skrzynie, ponieważ przebieg 38tyś dla 2012 wskazywał taki kierunek naprawy w mojej ocenie. Niestety 3/3 opinie po jeździe próbnej wskazały na wyrok - sprzęgło / ślizgające się tarcze. W Aso na oryginałach 3,8tyś z robocizną, na zamienniku ok 2tyś. W nieautoryzowanym 1,8tyś z robocizną.
Jeżeli macie, lub mieliście podobne sytuacje proszę o komentarz 

Offline Tomasz Regosz

• Byle do przodu
  • *
  • Posiadany samochód: C4P 1,6 e-HDI MCP 2012
Odp: problem ze sprzęgłem w C1 półautomat
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2017, 17:14:14 »
jednak zdecydowałem żeby ASO się zajęło problemem ale na zamienniku. Była próba z Valeo ale cos nie grało więc wybrałem Aisin KT 322B zestaw do półautomatycznych skrzyń. Teraz C1 idzie jak pchła bez zająknięcia przy zmianie przełożeń. ASO godne polecenia, właściciel podszedł do tematu profesjonalnie w cenie jak z serwisu garażowego.

Offline Jan Kamyk

• Nowy Użytkownik
  • Posiadany samochód: C1 Equilibre
  • Zainteresowania: Lteratura, muzyka
Odp: problem ze sprzęgłem w C1 półautomat
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2018, 10:54:08 »
Po wymianie sprzęgła, na czym polega kalibracja i jak się ona odbywa.