Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą  (Przeczytany 2332 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kamil Sowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 160 MT Selection (2013r)
  • Miejscowość: Katowice
[Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą
« dnia: Luty 27, 2017, 17:34:00 »
Cześć!
Niecałe dwa tygodnie temu (przebieg ok 88kkm) pojawiło się w mojej C5 lekkie postukiwanie przy kręceniu kierownicą. Na początku myślałem że to te skutki (trzaski?) związane z odbijaniem kierunkowskazów, ale po kilku dniach stukanie zaczęło nabierać na sile oraz częstotliwości.

Problem jest widoczny na dwóch filmikach które nagrałem dzisiaj na parkingu: https://goo.gl/photos/jwRXHqdJ5CcN74Di8

Jak widać, stukanie pojawia się przy silniejszym kręceniu kierownicą (tzn. przy manewrowaniu), jadąc trasą i lekko odbijając lewo prawo nic nie słychać. Stuki brzmią dosyć "plastikowo". Jadąc autem nie czuję żadnych niepokojących objawów ani jadąc na wprost ani pokonując szybciej zakręty. Jak Żona kręciła kierownicą siedząc w aucie, ja na zewnątrz nic nie słyszałem.

Czy ktoś spotkał się może z takim problemem? Co może być przyczyną? Z góry dzięki za pomoc.
~~
Pozdrawiam,
Kamil

Offline Tomasz Stoszko

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 070
  • Skąd: Dżwirzyno
  • Posiadany samochód: renault kadjar 1,3 Tce był C5 x7 2,0 blue hdi crosstourer
  • Miejscowość: Dżwirzyno
Odp: [Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2017, 20:43:38 »
Sprawdz czy nie pod nogami pod ta osłana nie wypadł jakiś kabel ,wygląda jakby coś w środku obijało się o kiere

Offline Kamil Sowa

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 160 MT Selection (2013r)
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2017, 18:20:54 »
Cześć, dzięki za odpowiedź. Rozebrałem tą skorupę dookoła kierownicy oraz element zaraz nad pedałami (nie ściągałem tego bloku z poduszką kolanową): https://goo.gl/photos/Mq9AyFSBLRFL28hd6. Chyba z pół godziny przyglądałem się czy tam coś nie ociera, nie stuka. Niczego nie zauważyłem. Potem jeszcze odpaliłem silnik i wsłuchiwałem się skąd dobiegają stuki. Wyszło mi że strzela w miejscu gdzie jest osadzony wieniec kierownicy, jakoś ze środka :( widziałem że na tutorialach że ściąganie kierownicy nie jest jakieś strasznie ciężkie - pewnie zabiorę się za to w weekend. Tymczasem: Ktoś ma może jakąś inną teorię?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: [Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2017, 18:50:25 »

Offline Wojciech Kulbaka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0Hdi 163KM 2009r
  • Zainteresowania: motoryzacja, it
  • Miejscowość: Lublin
Odp: [Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 23, 2017, 21:14:42 »
Udało się znaleźć przyczynę stukania ?

Offline Krzysztof Przywara

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010 X7 103kw hdi
  • Miejscowość: Opole
Odp: [Mk III] Stuki przy kręceniu kierownicą
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2017, 12:16:48 »
Prawdopodobnie kierownica do wymiany, gdzieś był temat z tym problemem okazało się że jest jakiś feler w kierownicach MARC WALDEMAR wysłał nawet zrzut z serwisów-ki gdzie jest to napisane.
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=106555.0
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2017, 12:30:05 wysłana przez Krzysztof Przywara »