Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Kto z was dokonał dynamicznej wymiany oleju w skrzyni AM6 - citroen c5 III 2.0  (Przeczytany 3950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alwid Niewulis

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Puńsk/k Suwałk
  • Posiadany samochód: citroen c5 2.0 hdi
  • Miejscowość: Puńsk/k Suwałk
Witam


Pytam o doświadczenia związane z dynamiczną wymianą oleju w automatycznej skrzyni AM6 w citroenie c5 III 2.0.hdi - rocznik 2009. Mam 180 tys przebiegu i pewnie olej nie był nigdy wymieniany. Kupiłem go z przebiegiem 150tys. Znalazłem jeden warsztat, który robi taką wymianę. Gdy zacząłem pytać, czy jest to bezpieczne, mechanik zaczął wątpić, twierdząc, że przy takim przebiegu coś się może zatkać i zaleca statyczną. Czytałem na forum o tej sprawie, ale nie pisał nikt, kto taką wymianę dokonał. Proszę o porady tych klubowiczów, którzy dokonali już wymiany dynamicznej. Czy po niej wszystko było w porządku?. Na razie moja skrzynia działa perfekcyjnie.
Alwid

tomekkaz

  • Gość
Odp: Kto z was dokonał dynamicznej wymiany oleju w skrzyni AM6 - citroen c5 III 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2016, 14:22:04 »
Jest cały wątek na forum pt. "skrzynia am6 czasami szarpie" Ja też wymieniłem olej dynamicznie w kwietniu i jest OK. Przebieg w mojej cytrynie to 200000 o ile nie więcej. Pozdrawiam.

Offline Łukasz Lesiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: Włoszczowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2.0Hdi aut. 138KM 2008r exclusive
  • Zainteresowania: Obróbka drewna
  • Miejscowość: Włoszczowa
Kto z was dokonał dynamicznej wymiany oleju w skrzyni AM6 - citroen c5 III 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 08, 2016, 14:32:34 »
Ja wymieniłem statycznie bo jeden warsztat twierdził ze w mojej skrzyni nie da się dynamicznie. Okazało się ze się da i miesiąc pózniej wymieniłem dynamicznie w Kielcach. Tyle ze nie robili płukania tylko Sama wymiana dynamiczna. Poszło ok 10 litrów oleju wyszło mnie to ok 800zl. Przebieg 205 000 + to co skręcili w Belgii Aczkolwiek myśle ze może nie tak dużo bo się w miarę trzyma. Po wymianie nic się nie dzieje, myśle ze warto pamietać o wykasowaniu licznika zużycia oleju w lexi. Przy wymianie jeśli ma się hydro warto poczytać cały wątek o którym kolega Tomasz pisał, jest tam o bezpieczniku który trzeba wyjąc aby hydro nie wariowały. Akurat u mnie to było zbędne bo bez płukania wymiana odbyła się na biegu bez gazu, ale dla bezpieczeństwa lepiej wyjąc.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 15:40:15 wysłana przez Łukasz Lesiak »

Offline TOMASZ KOZIOŁ

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 812
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: CITROEN C5 TOURER (X7) 2,0HDI 2008r
  • Miejscowość: warszawa
Odp: Kto z was dokonał dynamicznej wymiany oleju w skrzyni AM6 - citroen c5 III 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 08, 2016, 18:13:41 »
Ja też przygotowuję się do wymiany. Pewne 217000km i skrzynia prawidłowo zmienia biegi. Przy tym przebiegu już pewnie bez płukanki będzie.

Offline Łukasz Kaczmarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3,0 V6 Exlusive automat, 2005r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, akwarystyka, ogrodnictwo, wędkarstwo
  • Miejscowość: Rumia
Odp: Kto z was dokonał dynamicznej wymiany oleju w skrzyni AM6 - citroen c5 III 2.0
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 06, 2017, 20:40:20 »
Odświeżę trochę.  Dziś wywaliło  mi "automatic gearbox faulty" skrzynia przeszła w awaryjny i nie przerzuca na wyższe biegi.  Umówiłem się do Gdańska na poniedziałek w celu sprawdzenia błędu.  Nastawiam się na wymianę statyczną ale chyba zaryzykuję i zrobię dynamiczną. .. leją Ravenola.  Przystań na to czy kupić swój? Mam złe przeczucia ze na wymianie oleju się nie skończy. .. C5 2005r, 229 tys km (pewne)  ale olej na 90% nigdy nie zmieniany. ..

Offline Łukasz Kaczmarek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 153
  • Skąd: Rumia
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3,0 V6 Exlusive automat, 2005r
  • Zainteresowania: Motoryzacja, akwarystyka, ogrodnictwo, wędkarstwo
  • Miejscowość: Rumia
Odp: Kto z was dokonał dynamicznej wymiany oleju w skrzyni AM6 - citroen c5 III 2.0
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 06, 2017, 20:41:03 »
Dodam że po tym błędzie wyskoczył abs/esp