Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Skrzynka bezpieczników wewnątrz auta i niedziałające podgrzewanie tylnej szyby  (Przeczytany 5147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
Witam, parę dni temu zakupiłem Xsare Picasso 2000r 2.0 HDI i dziś podczas przymrozków próbowałem włączyć ogrzewanie tylnej szyby, po wciśnięciu kontrolka ogrzewania się zapaliła i zaraz zgasła po czym było słychać cyknięcie w okolicach bezpieczników wewnątrz. Posiada ktoś schemat tych bezpieczników ?? ewentualnie czy wie ktoś co może być przyczyną ? (podczas kupowania kontrolka ogrzewania działała normalnie - nie wyłączała się ). Z góry dziękuję za odpowiedź ;) poniżej wstawiam zdjęcie wewnętrznej skrzynki bezpieczników
@EDIT: zapraszam do innych tematów założonych przeze mnie bo mam sporo pytań apropo tego autka ;)

Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
http://service.citroen.com/ddb/index.html?mode=pdf&vehicule=xsarapicasso&lang=pl_pl&silouette=xsarapicasso_xsarapicasso&oldmode=ed
Niestety jest tam możliwość obejrzenia instrukcji tylko dla xsary powyżej 2005 roku, pewnie stąd też wygląd skrzynki bezpieczników jest inny ( chyba że tylko mi się tak wydaje?)

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
Nie mogę Edytować posta :( swoją droga według wskazanej instrukcji (która nie jest do tego rocznika) bezpiecznik powinien wytrzymać natężenie 40 A, u mnie z tego co widzę na zdjęciu jest max 30

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
Na prawde nie ma nikt schematu bezpieczników nawiazujacego do mojego zdjęcia? :(

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Bezpiecznik C. W rzędzie na samym dole masz dwie grupy po 3 bezpieczniki. One są w instrukcji oznaczone literami od prawej do lewej od A do F.


Czyli u Ciebie żółty to A, biały to B i pierwszy zielony przy zaraz za białym to C i to jest bezpiecznik ogrzewania tylnej szyby i lusterek. Na zdjęciu wygląda na dobry.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
Bezpiecznik C. W rzędzie na samym dole masz dwie grupy po 3 bezpieczniki. One są w instrukcji oznaczone literami od prawej do lewej od A do F.


Czyli u Ciebie żółty to A, biały to B i pierwszy zielony przy zaraz za białym to C i to jest bezpiecznik ogrzewania tylnej szyby i lusterek. Na zdjęciu wygląda na dobry.
Ok, w takim razie za godzinkę jakoś sprawdzę czy jest tam napięcie ;) po wciśnięciu słychać taki trzask / cykniecie z tej okolicy. Masz może pomysł co mogłoby być ewentualną przyczyną? Oraz czy masz może jakiś schemat tych bezpieczników? Widziałem taka sama skrzynkę w peugocie 406 lecz tam ogrzewanie szyby było trzecie od lewej a nie od prawej jak u mnie

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Całej instrukcji Ci nie załączę, bo ma ponad 12MB, a na forum jeden załącznik może mieć max 4,5MB.


Schematów niestety nie mam. Jeśli bezpiecznik masz dobry, to może przekaźnik walnięty?


"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
Po wyciągnięciu bezpiecznika, nie ma tego cykniecia, podmianka bezpieczników nic nie dała. O którym przekaźniku mówisz? Jak się do niego dobrać?

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Jak nie cyka po wyjęciu bezpiecznika to masz już pewność, że to ten :)


Co do przekaźników to nie pomogę. Tego tematu jeszcze nie zgłębiałem. Walczę teraz z BSI, który prawdopodobnie ma swoje ostatnie podrygi w moim samochodzie. W poniedziałek idzie do warsztatu. Zostawiam to fachowcom.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Marcin Bednarek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso
  • Zainteresowania: Jazda na rowerze
  • Miejscowość: Gdańsk
Kurcze szkoda, jakbym wiedział gdzie jest zlokalizowany to bym się skontaktował z znajomym który prowadzi zlomowiec i ma teraz taka cytrynkę na części ;) na szybko bym wymienił i zobaczył czy to jest to

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka


Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Skrzynka bezpieczników wewnątrz auta i niedziałające podgrzewanie tylnej szyby
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 02, 2017, 23:34:47 »
Przekaźnik może być wlutowany w plyte główna BSI.