Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?  (Przeczytany 11047 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« dnia: Kwiecień 01, 2017, 17:56:00 »
Witam.jak w temacie potrzebuje poduszki silnika :
-pierwsza to ta znajdujaca sie przy podporze półosi(wprasowywana tulejka fi 70,NR OE 180916)
-druga to znajdujacy sie od strony rozrzadu łącznik(OE 180674)
Moze ktos ma sprawdzona firme?znalazlem tylko info ze SASIC jest nie polecany.ASO niestety odpada bo jedna kosztuje 160 a druga 230zł(chyba ze zalatwie jakis super rabat)Niestety zakup z 25% rabatem jest uwzgledniany jesli wymiana poduszek nwstepuje w aso a to kolejne 320zł.pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2017, 11:06:29 wysłana przez Daniel Dzienisowicz »
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Tomasz Borys

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 mk1 2.0 hdi 109 km
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2017, 20:13:12 »
Nie chce cię martwić ale... jakiej firmy byś nie kupił to będą za twarde i bedziesz czuł  wibracje na kierownicy czy ogólnie na karoseri auta ja już przerabiałem sasic febi hutchison czy jak to sie pisze i co jeden pies  - poduszka uzywana lecz oryginalna zalatwila sprawę - i była za psie pieniądze.

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 08, 2017, 19:54:47 »
Jak używana poduszka może być lepsza od nowej. PSA robi je z magicznej gumy a reszta ze zwykłej?
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 08, 2017, 20:56:54 »
Te dolna odpuść sobie bo szkoda pracy na zamienniki. Też to przerabialem i musiałem i tak na końcu założyć oryginalną bo chodził jak traktor. Najpierw sasic potem chyba lemforder był dramat. Kupiłem nową oryginalną i problem zniknął. Pozostałe nie są takie ważne ale i tak gdybym teraz je wymieniał to tylko na oryginał. Najmniejsze znaczenie ma ta długa. Pod nią jest taka większa okrągła i ta już bardziej przenosi drgania. Co prawda pisze o mk3 ale ten sam silnik

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2017, 21:11:55 »
Jaki numer ma ta dolna? Na rysunku jest numer 1827 29 ale nigdzie nie mogę znaleźć sprzedawcy z taką częścią. Te górne są wszędzie od tanich do droższych, ale ta dolna to jakaś mało chodliwa.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Michał Nowakowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 444
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Kiedyś C5 (X7) Tourer 2.0 hdi AM6, teraz Mondek Mk5 Titanium PowerShift 2.0 tdci 180PS
  • Zainteresowania: podróże, dobra kuchnia, dobre wina...
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2017, 22:11:19 »
1809.21  ja płaciłem 140zł a Sasic kosztował 18zł...
FAP out, EGR off, POWER up :)

Offline Daniel Dzienisowicz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 401
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: była X1 kombi 2.0 16v lpg bez HA 1996,była C5 BREAK 2.0HDI 136KM SX 2005.jest c5 2.0hdi 163
  • Miejscowość: Białystok
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2017, 19:39:52 »
1809.21  ja płaciłem 140zł a Sasic kosztował 18zł...

w aso citroena 160zł, w aso peugeota 140zł a w aso fiata...ok 70zł.(fiat montował 2.0 hdi do scudo)
miałem lekkie pukniecie przy zmianie z 1 na 2 bieg,ale po wymianie tulejek,sworzni i łacznika i końcówek drązków kierowniczych ,ustało.narazie poduszki silnika zostawiam w spokoju.
Ciekawe czy poduszka z aso fiata robiona jest w tej samej firmie co poduszki PSA.?
przez 100tkm była xantia break 2,0 16v 1996r,przez 50tkm c5 2.0 hdi 2005

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 17, 2017, 11:57:28 »
Dziś wymieniam te poduszki na oryginalne zobaczymy czy coś się zmieni w temacie drgań...

Edycja.
REWELACJA mam nowy samochód. Wymiana poduszek silnika wycięła 90% nieprzyjemnych drgań. Napisałbym może i więcej procent, ale nie mam porównania z nowym samochodem.
Wymieniłem hydrauliczną, okrągłą jak silentblock i tą od skrzyni. Górna "ósemka" wymieniona w styczniu.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2017, 23:57:23 wysłana przez Marek Brzeziński »
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 19, 2017, 09:35:20 »
Napiszę nowy post aby info podskoczyło na górę. Dziś po nabiciu kilkuset kilometrów od wymiany poduszek silnika - mam w sumie 4 nowe w tym 3 oryginalne (silnik 2.0 hdi 100KW, ASB) - mogę śmiało stwierdzić, że samochód jedzie jak nowy. Nie ma drgań, buczeń, mrówek na pedałach i fotelach. Cisza, płynie po drodze jak nowy. Różnica jest ogromna.


Po wymianie oglądałem swoje stare poduszki i nie wyglądały na zużyte. Mechanicy po wymianie byli bardzo ciekawi czy będzie różnica i jak duża. Górna, hydrauliczna poduszka była od spodu cała popękana, ale szczelna, choć pęknięcia były bardzo głębokie. Poduszka skrzyni wyglądała na całkowicie sprawną. Widocznie guma była po prostu bardzo twarda.


Nie wiem, która poduszka najbardziej poprawiła komfort, ale teraz jest bajecznie.


Co ciekawe automat lepiej zmienia biegi, całkowicie płynnie i miękko, tak jakby bez oporów. Nie wiem dlaczego tak jest, ale któraś z poduch jakoś usztywniła mechanizmy tak, że skrzynia zaczęła lepiej pracować. Raczej to zaleta silnika, który płynniej pracuje. Nie wiem dlaczego, ale tak jest. Różnica jest odczuwalna, bo samochodem jeżdżę codziennie po tych samych trasach i korkach i różnica jest bardzo, bardzo odczuwalna.


Może Wam się to przyda. Nie kombinujcie tylko wymieniajcie komplet poduszek na oryginały, nowe, cholernie drogie, ale warto.


PZDR!
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Mariusz Popkowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: wwa
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 09r 136 BVA
  • Miejscowość: wwa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2018, 16:13:43 »
Witam, chciał bym podbić wątek, pisałem do kolegi wyżej PW ale chciałbym również wrzucić do tematu, tak dla potomności ...

Pisałeś że wymieniałeś poduszki na oryginały - sam kupiłeś w ASO ? chciałbym wymienić poduszki (co prawda X7 ale pewnie są te same albo chociaż zbliżony koszt) i na dobrą sprawę nie wiem jak się za to wziąć ... chciałbym wymienić na oryginały, ale w serwisie powiedzieli mi że komplet 4szt kosztuje 1400zł + wymiana ... jest ich tam w ogóle 4szt ?Patrząc od strony maski (stojąc przed maską) są poduszki:
- po lewej (poduszka + łapa silnika)
- po prawej na dole/ boku silnika
- pod silnikiem okrągła
jest jeszcze poduszka skrzyni ?

Jaki był koszt całej operacji ? mam już dość drgań mrowień i szarpań ...

Offline Piotr Morawiec

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 x7 RHH BVM6
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 15, 2018, 20:04:51 »
Są 4 szt, tak jak piszesz, pasażer x2, kierowca to poduszka skrzyni i na środku przechodząca przez długą półoś.

Co do kosztów to najdroższa jest ta po stronie pasażera, montowana na podłużnicy. W przeciwieństwie do zamienników jest olejowa, stąd cena ok 400 PLN. Ja miałem urwaną tą pasażera górną, kupiłem używkę z 508, wyglądała jak nowa, a kosztowała 1/3 nowej. Działa do dziś.
Przymierzałem jeszcze czy będzie pasować poduszka z RHH i imo będzie, ale z mocowaniem od RHH. Rozstaw śrub w podłużnicy jest ok.
Dolną wymieniałem oryginalną, sporo roboty, bo półoś trzeba wyciągnąć (spuścić olej i mieć w zapasie simering półosi).

Offline Mariusz Popkowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: wwa
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 09r 136 BVA
  • Miejscowość: wwa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 15, 2018, 23:58:06 »
Możecie mi powiedzieć czym różni się poduszka po stronie pasażera (ta montowana do podłużnicy) okrągła od prostokątnej ?
Czy okrągła (1844 93) była do 136KM a prostokątna (1839 J9) do 140-163KM ?
Kolega wyżej napisał że najdroższa jest właśnie ta, a z serwisówki wychodzi że do RHR kosztuje niecałe 350 zł natomiast ta prostokątna prawie 2x tyle ... czy ona została jakoś ulepszona ? Czy pasuje również do starszego modelu jeśli jest lepsza ?

Offline Marek Brzeziński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5II, 2.0 Hdi, 2006, ASB, exclusive <=250 kkm
  • Zainteresowania: fotografia, wideo
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2018, 12:48:51 »
Koledzy sprawdzajcie swoje części tu:


http://service.citroen.com/pages/index.jsp


Przecież to najprostsze rozwiązanie. Wpisujecie VIN i macie dokładnie to co w Waszych autach jest zamontowane. Zero gdybania!


PS
Ja kupiłem wszystkie poduszki w ASO i zapomniałem o wibracjach.
youtube.com/wedkarskiedylematy

Offline Adam Wyrzykowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HDI 2.2 Break Exclusive 2005r
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2019, 23:06:13 »
Ja dziś również po wymianie prawej poduchy olejowej i tego łącznika elastycznego przy okazji. Cena w ASO za obie części 600 zł. Ale potwierdzam, wibracje ustąpiły, a poprzedni właściciel wymieniał te czesci na sasica i pomimo ze ta 4letnia poduszka trzymała olej i wyglądała OK, to była przyczyną niskiej kultury pracy tego silnika.

Offline Nathan Podkański

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 759
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: C5 mk2 2.0 hdi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2019, 23:11:01 »
Pisałem, że tylko te poduchy z ASO dają święty spokój. Ile osób jeszcze to musi napisać.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Adam Wyrzykowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Citroen C5 HDI 2.2 Break Exclusive 2005r
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 10, 2019, 23:23:41 »
Nathan, napisałem to w podziękowaniu za podpowiedzi kolegów tu w tym wątku-oszczędziliscie mi kasy i roboty, bo juz kupiłem jakiegoś Sasica ale na szczęście, anim go zamontowałem trafiłem tutaj.
Również dla innych użytkowników forum informacja, że czasem niestety ale tylko oryginalne części dadzą spokój.

Offline Tadeusz Garbacik

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 687
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: C5 X7 2.2 HDI 204, P308 2.0 HDI RHR,
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Lubin
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 02, 2020, 12:01:29 »
A poleci ktoś jakiś sklep wysyłkowy z częściami ori? Potrzebuję dolną poduszkę lub tulejke do P308 z RHR.
Znalazłem tylko salko.pl jak na razie.

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2020, 14:10:10 »
ja też szukałem ale tylko salko znalazłem, zamówiłem org. poduszki wszystkie oprócz tej od skrzyni biegów, wszystko było ok, już pół roku jestem po wymianie, spora różnica,polecam

Offline Bartłomiej Drużbiak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 029
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 163KM FAP, C4 1.6 HDi 3D
  • Zainteresowania: HYDRO :D
  • Miejscowość: Kalisz
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 06, 2020, 12:07:57 »
ja zamontowałem olejową sasic, "kość" hart a dolną Febi, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 10, 2021, 17:20:24 »
Odkopuję...czy ktoś sam wymieniał tą poduszkę przy półosi i może coś podpowiedzieć/doradzić? Ja zamówiłem w ASO oryginał, robię przymiarki ze znajomym do wymiany bo szykuje się dalsza trasa i mam nadzieję pozbyć się tego poszarpywania.

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 11, 2021, 15:08:11 »
Odkopuję...czy ktoś sam wymieniał tą poduszkę przy półosi i może coś podpowiedzieć/doradzić? Ja zamówiłem w ASO oryginał, robię przymiarki ze znajomym do wymiany bo szykuje się dalsza trasa i mam nadzieję pozbyć się tego poszarpywania.

Możesz kupić zestaw do wyprasowania i wprasowania tej poduszki, są gotowe zestawy tylko musisz znać srednicę, albo mieć znajomego tokarz co dotoczy takie tulejki.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 041
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 11, 2021, 16:48:21 »
Odkopuję...czy ktoś sam wymieniał tą poduszkę przy półosi i może coś podpowiedzieć/doradzić? Ja zamówiłem w ASO oryginał, robię przymiarki ze znajomym do wymiany bo szykuje się dalsza trasa i mam nadzieję pozbyć się tego poszarpywania.

Możesz kupić zestaw do wyprasowania i wprasowania tej poduszki, są gotowe zestawy tylko musisz znać srednicę, albo mieć znajomego tokarz co dotoczy takie tulejki.
Klucze nasadowe w słusznym rozmiarze załatwiają temat takich tulejek do wprasowania.  ;)

Offline Andrzej Makowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 5 067
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5A 1.6PT/EAT8, C4 Picasso II 2.0 BlueHDi/EAT6
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 18, 2021, 18:30:10 »
Dolna poduszka ma taką średnicę tulej, że w normalnym garażu takiej nasadki nie znajdziesz żeby je wprasować.
To jest moja opinia w dniu dzisiejszym dlatego zastrzegam sobie prawo do jej zmiany w dowolnym i dogodnym dla mnie terminie

Offline Piotr Puścian

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 8 041
  • Skąd: Sokołów Podlaski
  • Posiadany samochód: C5 FL 2.0 16V (RFJ) LPG + skrzynia 20MB06 + C-Nomade V2
  • Miejscowość: Sokołów Podlaski
Odp: Jakiej firmy poduszki silnika 2.0hdi rhr 136koni ?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 18, 2021, 22:12:08 »
Dolna poduszka ma taką średnicę tulej, że w normalnym garażu takiej nasadki nie znajdziesz żeby je wprasować.
To mam nienormalny garaż.  :D