Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty  (Przeczytany 3127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
[C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« dnia: Kwiecień 15, 2017, 12:10:14 »
Zrobiłem diagnostykę wtryskiwaczy i zauważyłem, że jeden wtryskiwacz odstaje lekko od pozostałych, właściwie on jedyny ma inną wartość bo wszystkie 3 trzymają ten sam poziom. Zrzuty ekranu prezentują wartości od prawie zimnego silnika do nagrzanego:









Czy ten 3 wtryskiwacz mieści się w tolerancji? Niezależnie czy mieści się czy nie wymieniać go / czyścić / dolać jakieś środka do paliwa? Jak stoję na światłach (skrzynia na D i noga na hamulcu), to czuć takie lekkie drżenie na ręce opartej o fotel pasażera. Kierownica minimalnie sobie drży (ale to takie naprawdę minimum), ale czasem czuć to na głowie opartej o zagłówek i to nie jest fajne. Czy to ten wtryskiwacz powoduje te drżenia? Da się to jakoś wyeliminować?

Offline blazej pruski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkII 2.0 hdi 136
  • Miejscowość: konin
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2017, 09:55:13 »
tez tak mam tylko ze na 1 wtrysku ,na razie dolałem mixtury do czyszczenia wtrysków  zakupionej na stacji shell ,pojeżdżę tak ze 2 zbiorniki i zobacze co sie stanie ,dolewam tez orlena semi syntetyka 2t(50ml na zbiornik) i wibracje mi zanikły  ,jak nie pomoże to pewnie wymiana czeka pozdrawiam
Linux Mint power

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2017, 17:14:26 »
Jeśli chodzi o korekcję wtryskiwaczy to niekoniecznie wskazuje ona na stan wtryskiwacza tylko np.stan/pracę danego cylindra i ta właśnie korekcja ma spowodowac by ów cylinder nie odstawał parametrami od reszty.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 16, 2017, 18:15:42 »
Jeśli chodzi o korekcję wtryskiwaczy to niekoniecznie wskazuje ona na stan wtryskiwacza tylko np.stan/pracę danego cylindra i ta właśnie korekcja ma spowodowac by ów cylinder nie odstawał parametrami od reszty.

Patrzcie, podziwiajcie i uczcie się.....brawo Ta Pani.

Offline blazej pruski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkII 2.0 hdi 136
  • Miejscowość: konin
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 16, 2017, 19:39:27 »
bravo ,tak to prawda jeżeli chodzi o korekcje , poza tym u mnie na wyższych obrotach wszystkie  sie wyrównują,
 ale szuwax ze shella za 15pln  do  wtrysków  nie zaszkodzi  :) 8) a nawet możne pomóc .
Linux Mint power

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 16, 2017, 21:14:04 »
Może trochę ogólnikowo napisałem. Zgadza się, to nie musi być wtryskiwacz sam w sobie - w końcu za pomocą wtryskiwaczy komputer stara się uzyskać równą pracę wszystkich cylindrów, a więc całego silnika. Może faktycznie zaleję jakimś środkiem cały bak i zobaczymy za 2 tygodnie rezultat...

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 16, 2017, 21:23:39 »
...w końcu za pomocą wtryskiwaczy komputer stara się uzyskać równą pracę wszystkich cylindrów...

Mnie to kłóci się z

Może faktycznie zaleję jakimś środkiem cały bak i zobaczymy za 2 tygodnie rezultat...

Który "działa na " wtryski a nie na cylindry.

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 16, 2017, 21:35:05 »
Co w tym niezrozumiałego? Dawki paliwa są indywidualnie dobierane w każdym wtryskiwaczu aby OGÓLNIE MÓWIĄC silnik pracował równo nawet jak ma pewne niedomagania z równych powodów w którymś cylindrze, tak? Więc wiem, że nie musi to być wina wtryskiwacza a równie dobrze słabszej kompresji. Natomiast zalanie baku specyfikiem zrobię po to, aby sprawdzić czy coś się z tą korektą zmieniło, czy to wpływie na korektę (a więc coś było z tym konkretnym wtryskiem, był przybrudzony, przytkany, itp.) czy nic nie zmieni bo niedomaga cylinder / tłok / uszczelniacz / itd.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 16, 2017, 22:00:27 »
bravo ,tak to prawda jeżeli chodzi o korekcje , poza tym u mnie na wyższych obrotach wszystkie  sie wyrównują,
 ale szuwax ze shella za 15pln  do  wtrysków  nie zaszkodzi  :) 8) a nawet możne pomóc .
Wyrównują się bo korekty już nie ma :-)

Offline Piotr Osiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 182
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MKI 2002 2.0HDI
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 17, 2017, 02:04:45 »
bravo ,tak to prawda jeżeli chodzi o korekcje , poza tym u mnie na wyższych obrotach wszystkie  sie wyrównują,
 ale szuwax ze shella za 15pln  do  wtrysków  nie zaszkodzi  :) 8) a nawet możne pomóc .
Wyrównują się bo korekty już nie ma :-)

No dokładnie komputer powyżej 2000 obr/min leci z map.
Lexia, VCDS, MPPS

Offline blazej pruski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: konin
  • Posiadany samochód: citroen c5 mkII 2.0 hdi 136
  • Miejscowość: konin
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 17, 2017, 12:11:47 »
powiem prawdę ,najlepiej nic nie ruszać puki działa ,bo można sobie kosztów narobić ,pojazd malo pali fajnie jedzie, jak padnie to dopiero wtedy naprawiac moj ma przejechane 360 k km i działa bezbłędnie, fap wypala sie średnio co 690 km
uwazam ze  nadgorliwosc gorsza od faszyzmu  :P

miałem lancie lybre 1.9 jtd 110hp miała przelatane 490 kkm i miała oryginalna turbinę i  oryginalne wtryski nie wyciągane i nigdy sie nie zepsuła  ,sprzedałem ja 2 lata temu  i kupiec zadowolony jezdzi do dzis , a wiekszosc mechaników nalegała na wymiane  wtryskow ,regeneracje turba itp

jak ma korekcje to taka jego  uroda  nie ruszac jak działa,jedzie  i nie trzesie ,wtryski  simensa to tez nie  mistrzostwo swiata ,i jeden ma odchyły to kwestia jego wykonania

byłem tez posiadadaczem laguny 1.9dci i  tam jak pojawiało sie  cos takiego to kodowało sie  wtryskiwacz i  przeprowadzało adaptacje wtrysku
i moc powracala nie wiem jak to działa w citroenie czy tez jest jakas  adaptacja  itp ? jak ktos wie to niech napisze

Linux Mint power

Offline Krzysztof Kaźmierczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 600
  • Skąd: Brzeg
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 RXH 2.0 BlueHDI 180 KM EAT6
  • Miejscowość: Brzeg
Odp: [C5 mk2] Stan wtryskiwaczy - jeden odstaje lekko od reszty
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 17, 2017, 21:56:20 »
Heh, ja miałem Lybrę 2.4 JTD...  ;)