Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stukanie przy hamowaniu.  (Przeczytany 2209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Stukanie przy hamowaniu.
« dnia: Kwiecień 30, 2017, 19:58:24 »
Witam. C5, 2003 r., 1,8PB 115KM. Mam mały problemik, w czasie hamowanie choć nie zawsze przy lekkim hamowaniu czuje lekkie pukanie na pedale. ( nie od abs-u) Wymieniłem z przodu tarcze, klocki i prawy zacisk i  w dalszym ciągu problem nie zniknął.
I drugi problem to miękki hamulec. Czy to tak ma być? Dodam że to nie moje pierwsze auto z ABS-em więc nie jest to działanie ABS-u.

Offline Mirosław Kirol

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 342
  • Skąd: Pruszcz Gdański
  • Posiadany samochód: ;Citroen C5 2,0HDI 2002r; C5(X7) 2,0HDI(136KM;AM6) 2008r; C6 3,0HDI(241KM;AM6)
  • Miejscowość: Pruszcz Gdański
Odp: Stukanie przy hamowaniu.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2017, 22:02:37 »
Cześć
Mam to samo w 2,0 HDI 2002r. Stukanie występuje, przeważnie przy hamowaniu z większych prędkości. Przy tym jest jakby zgrzytanie. Tarcze i klocki(przód i tył) nowe. Na pewno nie jest to od ABS-u. Miałem tak już przed wymianą tarcz i klocków. Pedał hamulca nie jest miękki. Wydaje mi się, że czasami jak pomału wciskam hamulec to pedał głębiej wchodzi i wtedy nie ma tego efektu. Może to ma coś wspólnego z serwem. Gdybyś coś wynalazł to przekaż. Może innym też się przyda ta wiedza.

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Stukanie przy hamowaniu.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2017, 22:21:34 »
Mam dokładnie takie samo. Może to pompa hamulcowa już przepuszcza, albo ABS jest zapowietrzony. Będę jeszcze walczył z tym objawem. Pojadę odpowietrzyć układ podciśnieniowo, tylko muszę znaleść dobry warsztat w łodzi który to zrobi.Oczywiście za rozsądne pieniądze. Dam znać.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Stukanie przy hamowaniu.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 01, 2017, 09:46:13 »
...albo ABS jest zapowietrzony...

Do odpowietrzenia bloku ABS potrzebna lexia....

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Stukanie przy hamowaniu.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 01, 2017, 12:13:23 »
Nie przypuszczałem że do odpowietrzenia ABS-u potrzebna Lexia. Napisz coś bliżej.


Offline Bartek Brzoza

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 222
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 v6 exclisive
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Stukanie przy hamowaniu.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2017, 15:03:59 »
W lexi masz specjalny tryb odpowietrzania, uruchamia on pompę abs/esp co powinno z założenia umożliwić odpowietrzenie. Co do hamulcato jak puka Ci w pedał to hamuje tył? Bo u siebie mam tak że pedał jest dość miękki (jak porównać np ze służbowym berlingo), i czasami nie hamuje tył i właśnie wtedy czuć lekkie cykliczne pukanie w pedał. A i odpowietrzanie lexią nic nie dało w tym wypadku. Za to zmiana klocków z tyłu poskutkowała prawie półrocznym ustąpieniem tego efektu.

Offline Dariusz Rybicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 I 2003r 1,8 PB 115KM
  • Zainteresowania: SF
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Stukanie przy hamowaniu.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 01, 2017, 17:59:01 »
Dzięki bardzo. Ale zbieg okoliczności ja też jeżdżę berlinko służbowym. Dzisiaj trochę pojeździłem i hamulec jest bardziej twardy. ( Fakt dopiero w sobotę wymieniłem tarcze i klocki ). Nie goniłem go więc stukania nie zauważyłem, ale i tak nie jest tak jak w służbówce ( hamulce ostre jak brzytwa ). Mam go od nie dawna więc czeka mnie jeszcze trochę dłubaniny. Mam jeszcze falujące lekko obroty na biegu jałowym, ale może jutro kupię płyn do gaźników i wyczyszczę. Mam nadzieje że pomoże. Będę pisał jak będą postępy.   I najgorsze co może być wymiana prowadnic linki ręcznego. Przerąbane hi hi