Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)  (Przeczytany 3262 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuba Ciągło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V '01
  • Miejscowość: Kleszczów
Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)
« dnia: Maj 04, 2017, 17:40:18 »
Witam,
ostatnio pojawił mi się w głowie plan modernizacji komputera pokładowego/radia w mojej Xsarze. Możliwe, że uda mi się zdobyć cały panel środkowy (radio+komputer) oraz manetkę. Dodatkowo pewnie trzeba będzie zamontować czujnik temperatury. Znalazłem taką instrukcję: http://www.aureus.com.pl/citroen/komputer_pokladowy_xsara_II.pdf ale nie mam talentu do takich rzeczy więc pewnie zlecę to komuś innemu. Przeprowadzał ktoś taką modyfikację i mógłby powiedzieć jakie są koszta robocizny?

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2017, 21:59:09 »
Kosz "robocizny" jeśli nie masz lexii to będzie jakieś 40-80 zł czyli przypisanie nowego radia do samochodu i aktywacja funkcji komputera. Pozostałe rzeczy powinny być (choć nie muszą) plug & play. Jeśli masz wszystkie wiązki fabrycznie poprowadzone to nie dawaj tego nikomu, zrób sam! i jedź tylko na lexie :)

Czujnik temp. - Zajrzyj pod prawe lusterko, jeśli będzie od spodu taki bąbelek, coś jak wisząca kropla wody to znaczy, że czujnik temp masz.


Wyświetlacz MFC B - jak zdejmiesz panel z zegarkiem i odepniesz od niego wtyczkę to jest duża szansa, że ta wiązka będzie zakończona dwoma wtyczkami, jedna 6 pinowa do zegarka/datownika, a druga kilkunasto pinowa - właśnie od MFC B



Manetka - kwestia wykręcenia 5 śrubek i przepięcia złącza

Radio - 2 śrubki i 3 wtyczki - łatwizna


EDIT: Jeszcze się upewnię, masz zwykły zegarek z guzikiem do przełączania na datownik ? i manetki za kierownicą osobne, nie zespolone ?


Offline Kuba Ciągło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V '01
  • Miejscowość: Kleszczów
Odp: Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 16, 2017, 11:51:41 »
Cześć,
przepraszam, że odpisuję po długim czasie ale sprzedający nie odpisywał a mi temat jakoś wypadł z głowy.
Tak, mam zwykły zegarek z guzikiem do przełączania i nie mam pod lusterkiem żadnego wybrzuszenia więc pewnie czujnika nie ma. Przełączniki są chyba zespolone, rodzice mają identyczne w PUGu 307 tylko z guzikiem do komputera, u mnie jest zaślepka. Czy to stanowi problem?
PS. Wszystkie ewentualnie potrzebne podzespoły mógłbym kupić bo sprzedający rozbił swoją Xsarę i sprzedaje na części. Rozmawiałem z nim i ma komputer, radio, manetki (inne niż moje). Lusterko z czujnikiem też pewnie sprzeda, tylko klosz przełożyć bo kolor inny :)
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2017, 12:46:43 wysłana przez Kuba Ciągło »

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 17, 2017, 12:39:00 »
Cześć,
 rodzice mają identyczne w PUGu 307 tylko z guzikiem do komputera, u mnie jest zaślepka. Czy to stanowi problem?


Problem? i tak i nie. Guzik i tak jest w przełączniku, będziesz musiał przerobić tą zaślepkę. Szukaj na forum Peugeota, był tam obszerny post na ten temat. Trzeba do zaślepki dokleić element który będzie naciskał przycisk.


PS. Wszystkie ewentualnie potrzebne podzespoły mógłbym kupić bo sprzedający rozbił swoją Xsarę i sprzedaje na części. Rozmawiałem z nim i ma komputer, radio, manetki (inne niż moje). Lusterko z czujnikiem też pewnie sprzeda, tylko klosz przełożyć bo kolor inny :)


Jak inne manetki to się nie nadadzą. Wrzuć fotkę tych swoich i podaj VIN to sprawdzę czy faktycznie na 100% nie masz czujnika temp.

Offline Kuba Ciągło

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 21
  • Skąd: Kleszczów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.6 16V '01
  • Miejscowość: Kleszczów
Odp: Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 17, 2017, 18:08:08 »
Oto fotki manetek:

A VIN to:VF7N1NFU173284602

Offline Bartek Konopka

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 634
  • Skąd: Częstochowa/Kraków
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II HDI 2000r.
  • Miejscowość: Częstochowa/Kraków
Odp: Wymiana komputera/radia w Xsarze II (2001)
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 17, 2017, 22:20:08 »
Sprawdziłem po VINie - faktycznie nie masz czujnika temperatury. Jeśli uda Ci się kupić to wystarczy wymienić zaślepkę lub wywiercić w niej dziurkę na czujnik i podłączyć elektrykę, także może obejdzie się bez kupowania lusterka.

tutaj masz link do całego kompendium wiedzy nt. dołożenia komputera :
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=55848.0

a tutaj link do instrukcji do przerobienia przełącznika :

http://www.206club.net/showthread.php?t=54511