Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: citroen c5 samozapalające sie światła i wycieraczki po wyłączeniu zapłonu  (Przeczytany 4706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BOGUSŁAW MACELUCH

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: ROWERY
  • Miejscowość: CHOCIANÓW
Witam i proszę o pomoc,w aucie samoczynnie zapalają się światła i wycieraczki,auto zamykam z kluczyka czy zostawiam otwarte to po chwili zapalają się światła i nie raz wycieraczki.dla tego po każdej jeżdzie muszę odłączać akumulator bo wyczerpie akumulator do cna.czekam na jakieś informację,z góry dziękuje.

Offline Andrzej Sztorc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0, C5x7 2.0 HDI Tourer
  • Zainteresowania: wędkarstwo
  • Miejscowość: Sokołów Małopolski
Pająk pod kierownica do wymiany.

Offline BOGUSŁAW MACELUCH

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: ROWERY
  • Miejscowość: CHOCIANÓW
Dzięki za podpowiedz .czy miałeś taką samą przypadłość ?

Offline Andrzej Sztorc

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Mielec
  • Posiadany samochód: Xsara II 2.0, C5x7 2.0 HDI Tourer
  • Zainteresowania: wędkarstwo
  • Miejscowość: Sokołów Małopolski
Tak, samochód robił ze światłami co chciał. Wymieniłem i na jakiś czas pomogło, chociaż trudno było znaleźć z odpowiednim numerem, bo manetka to tak naprawdę tylko impulsator dla komputera. Miałem tak w Xsarze. Później wymieniłem samą manetkę od świateł i działa do tej pory.

Offline Paweł Lessnau

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 155
  • Skąd: Koszalin
  • Posiadany samochód: C5 Tourer Exclusive 2011, 1.6 THP BVA 6
  • Zainteresowania: Muzyka
  • Miejscowość: Koszalin
Nie sądziłem, że ktoś miał jeszcze podobny problem co ja. Kiedyś stało się to nawet w trakcie oddawania auta do ASO i szef serwisu był bardzo zdziwiony. U mnie najpierw przestaje działać wskaźnik paliwa - pokazuje "0", a zasięg pokazuje "----". Następnie po zamknięciu auta, po jakimś czasie włączą się światła. Wystarczy wyłączyć światła na zero i wskaźnik paliwa zaczyna działać. Do tej pory stało mi się to chyba 3 razy.

Offline BOGUSŁAW MACELUCH

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: ROWERY
  • Miejscowość: CHOCIANÓW
Witam,mam dalej problem z samozapalającymi się światłami i samo włączającymi wycieraczkami szyb ,wymieniłem pająka czyli przełącznik zespolony świateł i wycieraczek ,problem dalej jest bez zmian.Mianowicie przy otwartym aucie jak i przy zamkniętym po około dwóch minutach zapalają się światła mijania, ksenony skrętne i tylko z przodu,także co jakiś czas włączają się wycieraczki,też uruchamia się czujnik parkowania przód .Odłączyłem czujnik parkowania ,dalej bez zmian i przy odłączony pająku dalej się zapalają,PROSZĘ O POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE.
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2020, 15:54:05 wysłana przez Błażej Banisz »

Offline BOGUSŁAW MACELUCH

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Zainteresowania: ROWERY
  • Miejscowość: CHOCIANÓW
Witam,mam dalej problem z samozapalającymi się światłami i samo włączającymi wycieraczkami szyb ,wymieniłem pająka czyli przełącznik zespolony świateł i wycieraczek ,problem dalej jest bez zmian.Mianowicie przy otwartym aucie jak i przy zamkniętym po około dwóch minutach zapalają się światła mijania, ksenony skrętne i tylko z przodu,także co jakiś czas włączają się wycieraczki,też uruchamia się czujnik parkowania przód .Odłączyłem czujnik parkowania ,dalej bez zmian i przy odłączony pająku dalej się zapalają,PROSZĘ O POMOC Z GÓRY DZIĘKUJE.

Offline Henryk Guzicki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 281
  • Skąd: Brande/Dania
  • Posiadany samochód: Seat Ateca FR TSI Citroen DS3 HDI
  • Miejscowość: Brande/Dania
Mi też zaczyna głupa palić przełącznik i raz na jakiś czas włączy się tylna wycieraczka i podświetlenie tablicy rej.czasami się nie podświetla z autmatu dopiero po przekręceniu manetki od świateł rozwiązuje problem.Na wiosnę muszę ją zmienić.A co do twojego problemu to może problem BSI?

Offline bogusław maceluch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Chocianòw
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III kombi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Chocianòw
Witam, udało mi się rozwiązać problem z samozapalającymi się światłami, okazalo się zalany przekaźniki podgrzewania swiec żarowych. Wylałem wode I osuszyłem I problem zniknął.

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Ciekawa historia... A jak do tego doszedłeś? Czy po prostu wysuszyłeś przekaźnik i problem zniknął...?

Offline bogusław maceluch

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Chocianòw
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III kombi
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Chocianòw
Wymieniłem płytę BSM nic to nie dało, więc szukałem nadal. Podczas załaczania świateł było słyszane pstrykanie w przekaźniku, okazało się ze jest to przekaźnik świec żarowych. Kiedy wypiąłem od niego wtykę wylała się woda. Po wysuszeniu I ponownym wpięciu problem się już nie pojawia.