Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Moje autko  (Przeczytany 5301 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Wierzbicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Zielona Góra
Moje autko
« dnia: Maj 20, 2017, 20:12:17 »
Witam wszystkich.
Pora pokazać mój nabytek.
Xsara z 2002 r, z polskiego salonu, silnik 1.8, wersja chyba exclusive- choć jakoś w dokumentach tego nie mogę znależć. Przesuwane wszystkie tylne fotele, wszystkie szyby elektrycznie podnoszone, zderzaki , klamki w kolorze nadwozia.
Kolorek fajny- w środku też dobrze że deska w kolorze brązu, a nie zwykła czarna.
 Tylne szyby przyciemnione, założony hak. .Musiałem dokupić zewnętrzną antenę gps po bluetooth, bo jednak szyba blokowała sygnał.
W czerwcu zeszłego roku założony gaz- jeszcze przeszło dwa lata gwarancji. Przebieg 215 000 km, przy 180 000 robiony rozrząd, w zeszłym roku regeneracja tylnej belki,. Poprzedni właściciel założył kamerkę cofania podłączoną pod radio- fajna rzecz.Ja po kupnie zrobiłem wymianę tulei wahaczy bo latało tam wszystko, oraz nowe tarcze z klockami. Do zrobienia jeszcze wymiana lub naprawa pompy wspomagania bo cieknie , i brzęczy przy dodawaniu gazu.
Powymieniałem filtry- kabinowy, powietrza.
Spalanie chyba nienajgorsze, bo byłem teraz na Grand Prix na żużlu w Warszawie, i przy jeździe 130-140 km/h na autostradzie spalanie gazu poniżej 10 l- czyli przy cenie gazu ok. 1.90 zł/l mamy 18-19 zł/100 km.
Radio z wysuwanym ekranem, a dodatkowo właściciel dorzucił jeszcze firmowe citroenowskie.
Chociaż z radiem jest kłopot, bo jest fajniutkie, ekran dotykowy, kamerka cofania, zestaw głośnomówiący do telefonu, bluetooth, odtwarzanie z usb , z karty sd itd, ale coś słabo odbiera, gubi stacje, albo szumi, trzeszczy , w serwisie rtv powiedzieli że ta słaba czułość - selektywność radia to wina głowicy w radiu i ciężka sprawa do naprawy. Oryginalne radio citroena gra ok, czyli raczej zestaw antenowy w porządku, zresztą zaglądałem tam, nie ma uszkodzeń przy wzmacniaczu pod gniazdem anteny. Wycieków nie ma, jeździ super.
Moim dzieciakom- chłopaki bliźniaki- dołożyłem z tyłu po drugiej stronie dodatkowe gniazdo zasilania usb żeby sobie spokojnie ładowali co tam trzeba.

Offline Artur Parzygnat

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 063
  • Skąd: Kwidzyn- Zmywakowo
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 2.0 HDI 2006 Siemens- wóz drabiniasty
  • Zainteresowania: Bioenergoterapia
  • Miejscowość: Kwidzyn- Zmywakowo
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2017, 21:58:33 »
Ślicznotka :)
Były: Garbus 1200 Meksyk, Ford Taunus 1.6 kombi, Mazda 626 GD 2.0 Liftback automat, Ford Transit 130 2.4D , Mazda Premacy 2.0D, Nissan Primera P11 lift 2.0D, Citroen C5 MkI 2.0 HDI, Volvo 740 2.0 benz, Ford Mondeo MkIII 2.0 TDCI, Citroen C5 MkII 2.2 HDI automat.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2017, 21:59:08 »
Radio fajnie wygląda,gdyby tylko ekran nie zasłaniał panela klimatronika byłaby bajka. Z tym słabym odbiorem stacji,próbowałeś dołożyć między radio a wtyk anteny konwerter? W poprzednim aucie miałem podobny kłopot i właśnie konwerter załatwił sprawę.
Autko niech się sprawuje jak najlepiej.

Offline Mirosław Wierzbicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2017, 22:02:52 »
Robert, a jaki to by miał być konwerter? Konwerter czego ? Mam po prostu wtyk anteny podłączony do radia, i tyle, nie za bardzo wiem o jaki konwerter by miało chodzić.Podpowiedz co to za cudo.

Offline Robert Magiera

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Tarnów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2.0 HDI
  • Miejscowość: Tarnów
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 21, 2017, 10:53:51 »
Mirek,kupisz  to w każdym sklepie z car audio. Ja miałem coś takiego
 
Na foto jest wzmacniacz,ale konwerter miałem w tej samej formie. Próbowałem najpierw taki wzmacniacz dać ale rezultatu nie było,,dopiero konwerter pomógł.

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 21, 2017, 15:37:06 »
A co to za radio konkretnie? Jak rozumiem nie na wbudowanej nawigacji?
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Mirosław Wierzbicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2017, 16:16:44 »
https://www.vidaxl.pl/e/8718475863458/radio-samochodowe-7ekran-dotykowy-mp3-mp5-radio-movie-media-player-bt.    Takie oto coś. Holenderskie radio z tego co udało mi się rozszyfrowac. Nawigacji nie ma, używam do nawigacji tabletu na lewej szybie ,a radio jest jak widać do kupienia za 600 zl.na tej stronie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Mirosław Wierzbicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2017, 16:26:32 »
Doczytałem że w tego typu instalacjach radiowych ze wzmacniaczem przy antenie to muszę dokupić separator antenowy bo radio firmowe wysyła sygnał do wzmacniacza a niefirmowe tego nie podają.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Fieńko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XP '03 1.8 (była), C3 Picasso '15 1.6 (od święta), C4 Picasso '17 1.2 (w dni powszednie)
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 22, 2017, 17:44:09 »

Do zrobienia jeszcze wymiana lub naprawa pompy wspomagania bo cieknie , i brzęczy przy dodawaniu gazu.


Cześć,
jakiego rodzaju są to odgłosy? W moim egzemplarzu (ten sam silnik co u Ciebie) przy ruszaniu, a także przy redukcji na II bieg, z prawej przedniej strony dobiega coś w rodzaju grzechotania.  >:(
Pozdrawiam.
Michał


Offline Mirosław Wierzbicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Zielona Góra
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 22, 2017, 18:06:35 »
No to raczej to, pompa jest z tej strony. Jeśli chodzi o odgłos to właśnie nazwałbym to takim brzęczeniem narastającym wraz z obrotami  silnika.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Moje autko
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 22, 2017, 23:09:18 »
To jest wersja kolorystyczna (lakier i zwłaszcza wnętrze), której dla siebie szukałem. No ale trafiła się bordo-czerwień z beżowo-grafitową deską od Klubowicza wiec nie wybrzydzałem ;)
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso