Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Lexia instalacja i podłączenie  (Przeczytany 18635 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Lexia instalacja i podłączenie
« dnia: Maj 25, 2017, 14:17:29 »
Witam , właśnie dostałem Lexie  , staram się zrozumieć co i jak , pierwsze co to sprawdziłem dwie płyty , na jednej ma kilka wersji lexi , program do peugot PP, a na drugiej jakiś inny program diag box czy coś takiego. Jak zainstalowałem lexie i chcę ją uruchomić to wyskakuje mi komunikat program mozilla przestał działać. Czy ktoś wie czy można po instalacji taki program uruchomić bez podpiętego urządzenia ? .Ja Mozille już dawno temu odinstalowałem  i nie wiem czemu dostaję taki komunikat. I drugie pytanie rozumiem że aby podłączyć kompa pod samochód , znajduję złącze pod podłokietnikiem   ,podpinam kable do laptopa i złącza w aucie , odpalam program i przekręcam stacyjkę?

z góry dzięki za inf.

Offline Adam Szydłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 268
  • Skąd: Stalowa Wola/Nisko
  • Posiadany samochód: 508 RXH 180 KM
  • Miejscowość: Stalowa Wola/Nisko
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2017, 21:22:16 »
Cytuj
Do X7 najlepiej zainstalować diagboxa. Sugeruje to zrobić na specjalnie przeznaczonym do tego laptopie z win XP tak, żeby było jak najmniej różnych innych programów, które mogą zakłócać prawidłowe działanie. Ja podłączam w tej kolejności: interfejs do lapka -> interfejs do gniazda odb -> włączam zapłon -> uruchamiam diagboxa.

Bez przesady. Akurat Diagbox nie jest specjalnie "konfliktowy". Mam zainstalowane dziesiątki programów na win7 64bit i Diagbox (7.57) chodzi stabilnie. Ewentualnie żeby nie było problemów radzę wyłączać antyvira i sieć na czas sesji.

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2017, 13:18:32 »
zainstalowałem diagbox  ,ale jak go odpalam krzyczy abym podpiął moduł czy coś takiego , jak podpinam kable usb od niego  ,to nic się nie dzieje , tylko zapala sie na nim zielona lampka , a program nadal nie widzi urządzenia , czy muszę być wpięty pod ODB aby program zobaczył moduł lexie ? Na lapku mam win 7 zainstalowany.

Może jakąś wirtualną maszynę zrobić pod XP ?

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2017, 13:25:24 »
zainstalowałem diagbox  ,ale jak go odpalam krzyczy abym podpiął moduł czy coś takiego , jak podpinam kable usb od niego  ,to nic się nie dzieje , tylko zapala sie na nim zielona lampka , a program nadal nie widzi urządzenia , czy muszę być wpięty pod ODB aby program zobaczył moduł lexie ? Na lapku mam win 7 zainstalowany.

Może jakąś wirtualną maszynę zrobić pod XP ?
Krzyczy abyś podpiął VCI, nic się nie dzieje bo może sterowniki nie są zainstalowane, zielona lampka to dzięki zasilaniu z laptopa.
Do X7 najlepiej zainstalować diagboxa. Sugeruje to zrobić na specjalnie przeznaczonym do tego laptopie z win XP tak, żeby było jak najmniej różnych innych programów, które mogą zakłócać prawidłowe działanie. Ja podłączam w tej kolejności: interfejs do lapka -> interfejs do gniazda odb -> włączam zapłon -> uruchamiam diagboxa.
Mnie uczyli aby najpierw wpiąć wtyczkę do OBD a pózniej do laptopa.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2017, 15:39:02 wysłana przez Marc Waldemar »

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2017, 22:21:39 »
Cytuj
Mnie uczyli aby najpierw wpiąć wtyczkę do OBD a pózniej do laptopa.
U mnie wszystko działa więc chyba najważniejsze żeby interfejs był podpięty przed włączeniem zapłonu.
działać będzie ale tu chodzi o manipulacje złączem bez napięcia

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2017, 00:16:18 »
hej już wiem  ,problem był taki że mój komputer nie zgłaszał błędu że ma coś podpięte pod USB i nie wie co to  ,dopiero w panelu sterowania i sprawdzeniu urządzeń zobaczyłem że mam jakieś urządzenie które źle działa  ,zaktualizowałem sterowniki wskazując dysk c :  i wszystko działa :-). Komputer podpięty odczyty zrobione  : zero błędów  ,potem jakoś dotarłem gdzie sprawdza się asystenta parkowania  ,i tak  czujniki przód po włączeniu jedynki pokazuje aktywne  ,asystent parkowania  działa ,ale wsteczny i czujniki tył cały czas oczekiwanie. Czyli co to jest?  Wiecie może gdzie w diagbox włącza się i wyłącza czujniki  w jakiej sekcji w tym programie?  może tam jest jakiś problem ,bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2017, 05:49:21 »
hej już wiem  ,problem był taki że mój komputer nie zgłaszał błędu że ma coś podpięte pod USB i nie wie co to  ,dopiero w panelu sterowania i sprawdzeniu urządzeń zobaczyłem że mam jakieś urządzenie które źle działa  ,zaktualizowałem sterowniki wskazując dysk c :  i wszystko działa :-). Komputer podpięty odczyty zrobione  : zero błędów  ,potem jakoś dotarłem gdzie sprawdza się asystenta parkowania  ,i tak  czujniki przód po włączeniu jedynki pokazuje aktywne  ,asystent parkowania  działa ,ale wsteczny i czujniki tył cały czas oczekiwanie. Czyli co to jest?  Wiecie może gdzie w diagbox włącza się i wyłącza czujniki  w jakiej sekcji w tym programie?  może tam jest jakiś problem ,bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.
no widzisz jednak sterownik, DB ma ta przypadłość że potrafi namieszać w czujnikach parkowania było już o tym  na forum

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2017, 08:02:36 »
W sumie to nie wiem jak działa interfejs w "środku" ale nie jest czasami tak, że na złączu odb nie ma napięcia dopóki nie uruchomimy zapłonu? W takim przypadku dla samego interfejsu nie miałoby to znaczenia gdyż napięcie dostawałby z usb.
Pin 1 napięcie po zapłonie
Pin 16 napięcie stałe

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2017, 09:05:37 »
W sumie to nie wiem jak działa interfejs w "środku" ale nie jest czasami tak, że na złączu odb nie ma napięcia dopóki nie uruchomimy zapłonu? W takim przypadku dla samego interfejsu nie miałoby to znaczenia gdyż napięcie dostawałby z usb.
Pin 1 napięcie po zapłonie
Pin 16 napięcie stałe
dzięki za wskazówki  , diagbox już działa  tylko gdzie w nim mogę sprawdzić czy jest taka opcja wyłączania czujników parkowania  ,bo jak wspominałem błędów nie zgłasza , tylko tylnych  nie widzi.

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2017, 17:04:20 »
no i nie wiem o co chodzi  ,doszedłem do telekodowania  ,telekodowanie ręczne ma dostępne  w nim tylko parkowanie przodem jak an zdjęciu    https://zapodaj.net/428bbec2d633a.jpg.html  ,  a gdzie moje tylnie czujniki. No i wychodzi na to że  prawie 400 zł w błoto ,bo i tak muszę odstawić auto do ASO , ech masakra.


PS.dla ciekawości sprawdzałem  ,świateł cofania też nie mam


« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2017, 20:29:59 wysłana przez Krzysztof Cichocki »

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2017, 20:39:42 »
Zainstaluj starego Planeta (ten do peugeota) wer.21, 22 lub znajdź kogoś kto ma i nim spróbuj wyłączyć cały system parkowania...

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 27, 2017, 21:20:31 »
ale jak nie ma, świateł cofania  to raczej nie to  ,może coś uwalił mechanik jak wymieniał sprzęgło ?  się dowiedziałem że jest coą takiego jak czujnik wstecznego na skrzyni , będę  tam szukał , bo to wygląda jak by komputer w ogóle nie wiedział że cofam.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 27, 2017, 21:21:41 »
Krzychu skąd jesteś? Mam wszystko co potrzeba.

PS
Uzupełnij profil
Pozdrawiam

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 27, 2017, 21:23:38 »
No tak, jak się nie włączają światła cofania to jest czujnik uwalony lub wiązka i wtedy nie beda działac czujki.
Pozdrawiam

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 27, 2017, 21:40:56 »
Robert ,z tego co widzę jesteś prawie ze stron mojego Taty(Lipiany)  :-)  ,ale ja piszę z Dolnego Śląska, Lubin ,to trochę kawałek :-) dzięki za chęci.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 28, 2017, 08:10:46 »
a wtyk 6  pinowy czarny w kalkulatorze obok zapasu jest podłączony? Poniżej trochę lektury, ja nie czytałem tego z braku czasu.

Offline Krzysztof Cichocki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 24
  • Posiadany samochód: citroen c5 mk7
Odp: Lexia instalacja i podłączenie
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 30, 2017, 16:36:42 »
Aby nie ciągnąc wątku dalej  , sprawa się wyjaśniła , mechanik co wymienia mi sprzęgło nie wpiął kostki od czujnika wstecznego.