Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ASO 3miasto  (Przeczytany 1819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adam Lopacki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: Oltedal / NO
  • Posiadany samochód: 2016 C4GP 1.6 blueHdi
ASO 3miasto
« dnia: Czerwiec 20, 2017, 17:19:37 »
Które polecacie, a których się wręcz wystrzegać.
Najbliżej na wakacjach będę miał do ASO 11 w Gdyni Orłowie i chciałbym się z nimi zaprzyjaźnić na okres 10 lat :)

Offline Adrian Dębicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Trójmiasto
  • Posiadany samochód: Peugeot 607 2.7 HDi, 2009r, Platinum Ivoire AT
  • Zainteresowania: Sporty walki
  • Miejscowość: Trójmiasto
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 23, 2017, 21:20:40 »
Zaprzyjaźnić? Chyba znaleźć wroga  :P  Ja tam nie polecam tego serwisu nawet największemu wrogowi  ;)

Offline Adam Lopacki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: Oltedal / NO
  • Posiadany samochód: 2016 C4GP 1.6 blueHdi
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 23, 2017, 22:05:59 »
Why ? Jest cos godnego uwagi w 3city ? Mam na gwarancji i musze robic w ASO...

Offline Andrzej Kowalski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: C4 GP
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:11:26 »
ASO 11  ???  przegląd możesz zrobić, tylko oby później nie było problemu, że coś nie jest już na gwarancji, bo im nie powiedziałeś, że mają to sprawdzić a oni nie sprawdzili, bo nie mieli takiego obowiązku. Znaczna część ludzi z Trójmiasta jest zmuszona serwisować swoje auta np. w Słupsku, mimo odległości.

Offline Adrian Dębicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Trójmiasto
  • Posiadany samochód: Peugeot 607 2.7 HDi, 2009r, Platinum Ivoire AT
  • Zainteresowania: Sporty walki
  • Miejscowość: Trójmiasto
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2017, 08:29:44 »
Prosty przykład. Jadę do serwisu zgłosić usterkę związaną z niedziałającą rolką pilota w kolumnie kierowniczej. Pokazuję gościowi z obsługi, że gdy kręcę rolką (co ciekawe tylko w dół), to nie zawsze załapuje i nie przełącza utworu czy też stacji radiowej. Fachowiec z punktu obsługi widzi, że nie działa, mówi no faktycznie i bierze sprzęt w swoje ręce tj wykonuje próbę samodzielnie. Pochyla się w prawą stronę w kierunku fotela pasażera, chwyta dwoma palcami rolkę i zaczyna kręcić. Rolka działa, a facet stwierdza, że nie potrafię korzystać z tego pilota, bo za tą rolkę trzeba kręcić dwoma palcami, a nie jednym  ;D  Pomimo tego, że w moim przypadku rolka oczywiście fizycznie się kręci a stacje się nie przełączają, on jednoznacznie stwierdza, że muszę oderwać całą rękę od kierownicy, dwoma palcami złapać rolkę i wtedy dopiero kręcić w związku z czym wszystko jest w porządku. Takich dziwnych przykładów można by na pewno wiele znaleźć... Nie wspominając o tym, że gdy pojechałem zgłosić usterkę górnego łożyska kolumny mc'phersona, to oczywiście wszystko jest ok i nic nie znaleźli, a po dwóch tygodniach pojechałem do słupska i od ręki mi wymienili ten właśnie element. Dziwne i ciekawe zjawisko prawda? Nie wspominając o pseudo kierowniku serwisu, który twierdzi, że na przegląd gwarancyjny pojazdu nie można przyjechać ze swoim olejem i częściami. Aha, w sieci można znaleźć opinie o tym właśnie serwisie, wszystkie oczywiście pozytywne, bo chyba sam kierownik siedzi i je wpisuje  :D

Offline Michał Jasiuwienas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C-Elysee MoreLife 1,6 Vti LPG 2016r/Fiat 126p / VOLVO V70III 2,0D
  • Zainteresowania: mechanika i naprawy
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2017, 08:51:21 »
Potwierdzam. ASO w Gdyni to jest jakaś pomyłka a nie serwis autoryzowany.
U mnie 3 krotnie zgłaszałem stuki dochodzące z przedniego zawieszenia, i jak zwykle za każdym razem mieli problem, bo według nich wszystko jest w porządku.
W słupsku mechanik po przejechaniu dosłownie 10m już wiedział ze amorki na reklamacje, więc wymienili i jest spokój.


Dla mnie Gdynia to DNO, za to Słupsk podejście ma naprawdę zajeb...ste, i nawet auto dali zastępcze w ramach naprawy gwarancyjnej, gdzie w Gdyni nawet nie wspomnieli o tym że mi przysługuje.

Offline Adrian Dębicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Skąd: Trójmiasto
  • Posiadany samochód: Peugeot 607 2.7 HDi, 2009r, Platinum Ivoire AT
  • Zainteresowania: Sporty walki
  • Miejscowość: Trójmiasto
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 21, 2017, 19:03:29 »
Dla mnie Gdynia to DNO, za to Słupsk podejście ma naprawdę zajeb...ste, i nawet auto dali zastępcze w ramach naprawy gwarancyjnej, gdzie w Gdyni nawet nie wspomnieli o tym że mi przysługuje.


Oczywiście, że jest jak piszesz.


Słupsk -> "Dzień dobry, życzy pan sobie kawkę, herbatkę? Samochód zastępczy na czas naprawy? Pracownik ma gdzieś pana zawieść? Umyć panu samochód, odkurzyć?"


Gdynia -> "Słucham pana?" po czym mówisz co się dzieje, co się stało, czego oczekujesz a w odpowiedzi uzyskujesz przeważnie odpowiedź, że to tak jest, wszystko jest normalnie, nie widzę żadnego problemu, chyba się panu wydaje albo najlepiej źle pan użytkuje samochód itp.


Samochód zastępczy w Gdyni? ZAPOMNIJ! Kawa, herbata? ZAPOMNIJ! Posprzątanie, umycie samochodu? ZAPOMNIJ! Toaleta w Gdyni? TRAGEDIA - smród i woda nie chciała nawet lecieć z kranu! Całokształt to jakaś tragedia. Lepsza obsługa jest w nieautoryzowanych serwisach.


Niestety nie ma co liczyć, że właściciel chociaż przeczyta te opinie, bo to starszy pan, który nie za bardzo pewnie wie co to internet, a co dopiero myśleć o tym, że ktoś nasze opinie weźmie pod uwagę.

Offline Dariusz Kłeczek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 8 803
  • Skąd: Trzebinia/Birmingham
  • Posiadany samochód: BX 1,9 GTi; AX 1,5 D
  • Zainteresowania: fotografia, nurkowanie
  • Miejscowość: Trzebinia/Birmingham
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2017, 22:51:22 »
Panowie, macie problem z ASO Gdynia, i jak widzę nie jest to przypadek jednostkowy, to poskarżcie się do centrali w Wawie... Kilka ASO straciło już autoryzację. To nie są święte krowy.
BX 1,9 GTi 1991 już automat 213.000 km
AX 1,5 D Spot 1996 127.000 km
RENAULT TRAFIC 2,0 DCi 2007 224.000 mil
Hyundai IX35 1,7 CRDi 2014 79.000 mil

Offline daniel wasilek

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Posiadany samochód: c4 grand picasso
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2018, 14:44:40 »
Potwierdzam Panowie i Panie.  Gdyńskie ASO po prostu......  Sprzedaje auto i klient zażyczył sobie do ASO mowie żaden problem.  To co w ASO sie działo to szok.  Na wstępie wyszedł Pan z ASO i mówi OOo ale sie świeci na bank robione.  Po czym moja odpowiedz ze jak sie dba to może tak wyglądać.  No ale jak go podnieśli i Pan "mechanik" bo chyba nim nie był sprawdzał silnik od dołu stwierdził ze przepqlona jest swieca co było dla mnie dziwne.  I wyciek z pompy olejowej gdzie pompa olejowa jest w silniku.  No ale jeszcze parę dziwnych rzeczy które po prostu były nie z tej ziemi.  Naprawde szok. 

Offline Krzysztof Wika

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Gdynia
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 19, 2018, 14:52:44 »
Zdunek w Gdańsku otwiera salon oraz serwis Citroena. Chwilowa lokalizacja przy Grunwaldzkiej za Nissanem.
Jest nadzieja na normalny serwis w trójmieście :)
Był - XM 3.0 V6 91' ; Alfa 156 1.9 JTD ; Renault Super 5 88' ; Subaru Impreza 2.0 94'
Jest - Alfa Romeo 159 SW 11' ; Alfa Romeo GTV6 83'

Offline Waldemar Dybowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 755
  • Skąd: GDAŃSK
  • Posiadany samochód: C4 picasso 2.0 16v AL4 , Renault Megane ,Renault Espace V
  • Zainteresowania: Żona kolegi
  • Miejscowość: GDAŃSK
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 20, 2018, 01:39:51 »
nie no rewela,chyba sie wyprowadze.Nie ma chyba drugiego jak Zdunek,jego uslugi sa na mega poziomie








jesli chodzi o cene na fakturze,a czesci nie wymienione.Starego jak i syna Zdunka omijac szerokim

Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2018, 22:39:42 »
https://www.francuskie.pl/nowy-salon-marki-citroen-gdansku-juz-otwarty-kiedy-c5-aircross/

Już niby otwarty. Ciekawe czy coś się poprawi?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


Offline Krzysztof Wika

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Gdynia
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 17, 2018, 14:33:02 »
Gdybyście mieli pytania co i jak w nowym salonie - serdecznie zapraszam do kontaktu, pracuję jako doradca handlowy. :)
Serwis też już działa i ma pierwszych klientów obsłużonych.
Był - XM 3.0 V6 91' ; Alfa 156 1.9 JTD ; Renault Super 5 88' ; Subaru Impreza 2.0 94'
Jest - Alfa Romeo 159 SW 11' ; Alfa Romeo GTV6 83'

Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2018, 21:08:10 »
No to ja się zapytam pierwszy: Jakieś rabaty  ;D   Dla ludzi z forum? No i czy macie sklep, żeby ewentualnie części zamówić?

Offline Krzysztof Wika

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Gdynia
  • Miejscowość: Gdynia
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 27, 2018, 13:14:19 »
Zapraszam, wpadajcie na pewno coś wymyślimy :)

Sklep jest, działa można części i akcesoria zamawiać.
W drugiej połowie stycznia będziemy mieli pokazowego C5 Aircross, jak poznam dokładną datę wrzucę na forum.
Był - XM 3.0 V6 91' ; Alfa 156 1.9 JTD ; Renault Super 5 88' ; Subaru Impreza 2.0 94'
Jest - Alfa Romeo 159 SW 11' ; Alfa Romeo GTV6 83'

Offline Wojciech Żukowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: C3 Picasso 1.6HDI 2012
  • Zainteresowania: Unix, Linux, IT, historia, genealogia, strzelanie, asg, radio nasłuch
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2019, 13:07:08 »
ASO w Gdańsku...
Na Jesiennej wymienialem sworzeń wahacza. Zrobili, owszem. ale auto śmierdziało petami. Jako niepalący od razu wyczulem. Drugi sworzeń wymieniałem w RenoCar - w godzinę zrobili - kawa, herbata, czy chce pan popatrzeć? I taniej.
Trzy akordy, darcie mordy - to jest właśnie punk

Offline Waldemar Dybowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 755
  • Skąd: GDAŃSK
  • Posiadany samochód: C4 picasso 2.0 16v AL4 , Renault Megane ,Renault Espace V
  • Zainteresowania: Żona kolegi
  • Miejscowość: GDAŃSK
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2019, 21:14:05 »
No ta Jesienna to z innej epoki,wyglad i obsluga.

Offline Bartek Sieluck

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 370
  • Skąd: Tczew
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDI 163KM (198KM) Exclusive
  • Miejscowość: Tczew
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2019, 16:18:56 »
Odwiedziłem już jakiś czas temu nowy serwis Citroena w Gdańsku na Grunwaldzkiej z jednym pytaniem w zasadzie (bo przyszedłem obejrzeć C5 Aircross):
Ja: Witam. Co ile wymienia się LDS w cepiątkach?
Serwis: Ale co się wymienia?
Ja: Płyn hydrauliczny w zawieszeniu....
Serwis: eeee, wie Pan co? Może poproszę VIN i sprawdzę w komputerze.


No i teraz ja się pytam sam siebie: Jak mam oddać tam auto na serwis. Przecież strach to zrobić.


No a C5 Aircross ładny jest ogólnie no i nowocześniejszy i ma mnóstwo fajnych schowków. Muszę podziękować od też przy okazji Panu z serwisu, że pozwolił mi obejrzeć C5 nową na placu jak jeszcze nie była gotowa.

Offline Jerzy Waszczur

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 158
  • Skąd: gdańsk
  • Posiadany samochód: V360GL'87 B200F 105kkm; AX10E'94 C1A 186kkm; ZX1.4i Premiere'93 KDX 218kkm; C15D'03 DW8B 215kkm;
  • Miejscowość: gdańsk
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2019, 11:29:26 »
I jak tu się dziwić, że firma odeszła od hydropneumatyki.
Poza tym nowoczesny wygląd i fajne schowki lepiej się sprzedają niż przecieki.... :P

Offline Krzysztof Asiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0HDI 2006 RCRHRH
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: ASO 3miasto
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2019, 14:52:31 »
Opowiem Wam o tym nowym ASO CITROEN w Gdańsku , świeża sprawa z kwietnia.
Pojechałem na darmowy przegląd mojej c5. Zapowiadało się dobrze, przyjechałem na umówiona godzinę, od razu zabrali auto na serwis - za godzinkę będzie wiadomo co i jak. No to ok poszedłem się poszwendać, wracam po godzinie - auta brak, minęła druga i trzecia, (oczywiście nikt nie zadzwonił że gotowa) jest stoi fura, myślę sobie no jak tyle trzepali to pewnie dokładnie, będzie co i jak.

Przychodzę po kluczyki pytam się co znaleźli - "A wie Pan mechanik jeszcze mi raportu nie przesłał  ale to wyśle Panu na meila, żeby Pan nie czekał on tak fajnie ładnie wszystko opisuje"No spoko dałem meila, mija dzień , drugi trzeci - na czwarty dzwonię do gościa z wizytówki co mi auto zabierał na serwis- tak tak zaraz wyślę Panu - czekam kolejne 2 dni i jest na mailu, super raport szczegółowy serwisowy full profeska- kopiuję całego meila:

"Dzień dobry,

Przepraszam, że tyle Pan czekał.
Prezentuję poniżej wycenę znalezionych uszkodzeń :

- wyciek oleju z pompy wspomagania - wymiana pompy wspomagania : 5126,08zł
- wyciek z uszczelniacza półosi - 624zł
- wymiana sprzęgła kpl. z kołem zamachowym -  3899,66zł

Ceny podane przeze mnie nie zawierają rabatu, gdyby chciał Pan zrealizować naprawę, jestem skłonny "popracować" nad każdą z cen.

W przypadku pytań pozostaję do dyspozycji."

Więc tak wygląda ich raport serwisowy, wiedziałem że oferują 30% na części i robociznę więc napisałem do kolesia ile by wyszedł dwumas. Do dziś cisza
Ogólnie zlewka totalna, więc dałem se spokój z tym ASO CITROEN, ja wiem że to stare auto itd ale to po co oferują darmowe przeglądy, jak później mają Cię gdzieś
Pojechałem do Konwińskiego- wyciek z uszczelniacza 150zł, wycieku z pompy wspomagania nie znaleźli - powiedzieli że to polane było płynem bo ktoś uzupełniał , więc tylko wytarli, dwumasę zrobiłem komplet w innym warsztacie za 2k bo Konwiński chciał 3k.