Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Poziom płynu EOLYS  (Przeczytany 5858 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Poziom płynu EOLYS
« dnia: Lipiec 08, 2017, 20:36:30 »
Witam, na jakiej podstawie komputer wie jaki jest poziom dodatku do paliwa, czy ma jakiś czujnik czy tylko na podstawie informacji wpisanych w komputer. Poprzedni właściciel twierdził że dolewał już dodatek, pytanie czy to prawda, nie wchodziłem pod auto i nie pchałem nic do zbiorniczka żeby sprawdzić czy w ogóle jest płyn. Sprawdzałem w diagdboxie kiedy ostatnio filtr się wypalał, było to ok 150 km temu , mimo to stan zapełnienia filtra sadzą wynosi 71 %. Najgorsze jest to że jeżeli dolewał to nie wiem czego dolał, któreś tam są ze sobą niemieszalne :]

Offline Jakub Nawara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 911
  • Posiadany samochód: C5 X7 163KM
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2017, 20:42:57 »
Informacji wpisanych i tego ile wstrzyknął do paliwa

Wysłane z telefonu przy użyciu Tapatalka


Offline bartek gamer

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 84
  • Skąd: piła
  • Posiadany samochód: 407- sprzedany, c5x7 2.0 hdi 163 km
  • Miejscowość: piła
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2017, 20:50:36 »
moze było jezdzone na bardzo krotkich odcinkach i stad to zapelnienie. jak bedzie sie konczyc, to dostaniesz komunikat o koncowce. spokojnie masz jeszcze ze trzy pelne tankowania na uzupelnienie, albo i wiecej.
zawsze może być gorzej ;)

gienas

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2017, 21:21:06 »
Witam, na jakiej podstawie komputer wie jaki jest poziom dodatku do paliwa, czy ma jakiś czujnik czy tylko na podstawie informacji wpisanych w komputer. Poprzedni właściciel twierdził że dolewał już dodatek, pytanie czy to prawda, nie wchodziłem pod auto i nie pchałem nic do zbiorniczka żeby sprawdzić czy w ogóle jest płyn. Sprawdzałem w diagdboxie kiedy ostatnio filtr się wypalał, było to ok 150 km temu , mimo to stan zapełnienia filtra sadzą wynosi 71 %. Najgorsze jest to że jeżeli dolewał to nie wiem czego dolał, któreś tam są ze sobą niemieszalne :]
Komputer ma wpisaną pojemność zbiorniczka płynu, wstrzyknięte wyliczone dawki płynu odejmuje od jego pojemności - proste odejmowanie.
 A co do dolewania o którym mówił znajomy :) skoro dolał i jeździł to wsio jest ok. Pełny zbiorniczek płynu wystarcza na ~200 tys km czyli na cały żywot filtra FAP.
 Potem wyświetla komunikat o niskim poziomie płynu, ale i ten niski poziom starcza na kilka pełnych tankowań.

Offline Sławomir Kornek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 334
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen C5 tourer 2010 2.0 HDI 140 KM
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 08, 2017, 21:23:24 »
Tylko czy ten ostatni proces wypalania nie powinien mi zmniejszyć zapełnienia filtra sadzą ? Diagbox pokazuje poziom około 2 litrów, tylko właśnie pytanie czy to jest wartość tylko wpisana czy zmierzona w jakiś sposób, bo jeżeli tylko wpisana, to informacja o kończącym się płynie też jest czysto teoretyczna i może go nie ma dlatego ilość sadzy się nie zmniejszyła :)

mati2642

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 08, 2017, 21:26:45 »
To wartość wpisana, skoro nie masz pewności to pofatyguj się i wejdź pod auto w celu sprawdzenia . Były przypadki na forum ze ktoś wbił w diagBoxie dolewke a okazało się ze zbiornik pusty i fap zapchany. W zbiorniku nie ma żadnego czujnika itp on poprostu odejmuje sobie daną ilość ktora wstrzyknal od zaprogramowanej ilosci .

mati2642

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 08, 2017, 21:30:02 »
W tym temacie napewno uzyszkasz odpowiedzi na kilka swoich pytań http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=103539.0

dziara

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2019, 16:30:53 »
Odgrzeję trochę kotleta ale czy ktoś próbował bez kanału zdjąć zbiorniczek z płynem Eolys? Z tego co widziałem na Youtube to w osłonie jest po prostu schowany worek plastikowy o danej pojemności. Interesuje mnie czy można tam zajrzeć aby zobaczyć czy płyn jest i mniej więcej ile... Czy dużo z tym roboty?

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2019, 17:28:13 »
U mnie w obu C5 jest to zbiornik, a nie worek. Można łatwo zdjąć, ale najpierw osłonę plastikową trzeba zdemontować... A po co chcesz go zdejmować?

dziara

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2019, 18:28:28 »
Żeby zobaczyć fizycznie czy płyn tam jest. Ale jeżeli płyn jest w samym tylko zbiorniku to przy próbie jego odkrecenia wyleje się....?

Offline Jan Malinowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 091
  • Skąd: Jaworzno
  • Posiadany samochód: 2x C5 2.0 HDI (163KM), (180KM)
  • Zainteresowania: turystyka, podróże, muzyka dawna, technika/elektronika,...
  • Miejscowość: Jaworzno
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2019, 18:31:12 »
Jeżeli nie ruszysz wtyczek - nic się nie wyleje...

dziara

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 18, 2019, 18:37:16 »
Ok. Spróbuję jutro pod garażem pogrzebać. I jeszcze jedno. Aby zobaczyć jaki rodzaj mam ewentualnie dolać to po zdjęciu osłony i kolorze wtyczek podobno?

Offline Marcin Kaszka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 684
  • Skąd: Chojnów/Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 '14r. MK3 2.2HDi CHIP 225KM/551Nm AM6 sedan
  • Miejscowość: Chojnów/Legnica
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2019, 19:02:46 »
Tak
Pozdrawiam,
Marcin

C5 X7 MK3 '14r. 2.2HDi AM6 sedan
C4 Picasso II MK2 '16r. 2.0HDi EAT6
C4 Picasso II MK2 '14r. 1.6HDi MCP

dziara

  • Gość
Odp: Poziom płynu EOLYS
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2019, 19:04:19 »
Niestety ale pod garażem lipa....Nawet pod samochód się nie wcisnę. Dowiem się jak mi będą dolewać...