Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: ślizgające się obroty  (Przeczytany 2152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Kazibut

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Zabrze
  • Posiadany samochód: c5 X7 2.0 16V
  • Miejscowość: Zabrze
ślizgające się obroty
« dnia: Lipiec 13, 2017, 23:19:10 »
witajcie
1,5 roku temu zakupiłem Citroena C5 MK3 X7 z końca 2008 roku 2.0 HDI hydro na wstępie wymieniłem sprzęgło ponieważ już się ślizgało bez wymiany dwumasy bo była jeszcze w niezłym stanie po roku i jednym miesiącu pojawił mi się objaw  poślizgu przy dodawaniu gazu przyśpieszaniu  wyprzedzaniu  na 4 i 5  biegu wskazówka idzie płynnie do 2 tys obrotów a gdy wchodzi w obszar miedzy 2 a 3 tys obrotów do pewnego stopnia idzie ładnie po czym się cofnie ( ślizg ) słychać że silnik idzie dalej ale auto nie  i leci dalej w górę.
  Byłem u mechanika który wymieniał sprzęgło dałem mu samochód na naprawę zdiagnozowanie usterki gwarancję  czy jak by to nie nazwać po dniówce bezczynnego stania samochodu na parkingu powiedział mi że wszystko jest suche olej nigdzie nie kapie i nie widział tych objawów na jeździe próbnej co mówiłem na wstępnie że nie zawsze się ślizga i nic nie zrobił chciałem żeby w ramach gwarancji rozkręcił sprzęgło i zobaczył to nie chciał
co z tym fantem robić

macie linka obrotomierza udało mi się delikatny poślizg zarejestrować pedał gazu wciśnięty do deski 4 bieg https://youtu.be/53AkN8WBqd8

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: ślizgające się obroty
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2017, 06:28:45 »
Temat był już poruszany na forum.
witajcie
  Byłem u mechanika który wymieniał sprzęgło dałem mu samochód na naprawę zdiagnozowanie usterki gwarancję  czy jak by to nie nazwać po dniówce bezczynnego stania samochodu na parkingu powiedział mi że wszystko jest suche olej nigdzie nie kapie i nie widział tych objawów na jeździe próbnej co mówiłem na wstępnie że nie zawsze się ślizga i nic nie zrobił chciałem żeby w ramach gwarancji rozkręcił sprzęgło i zobaczył to nie chciał
co z tym fantem robić

macie linka obrotomierza udało mi się delikatny poślizg zarejestrować pedał gazu wciśnięty do deski 4 bieg https://youtu.be/53AkN8WBqd8
dobranie się do sprzęgła to dniówka roboty nic dziwnego że mu się nie chce, zawież mu auto przy wilgotnej pogodzie będą większe szanse na wystąpienie efektu poślizgu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 06:39:42 wysłana przez Marc Waldemar »

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: ślizgające się obroty
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:36:55 »
Może być problem z uszczelniaczem na wałku sprzęgłowym,  ale gdyby było tam mokro to mechanik raczej by to zrobił, bo jest to widoczne i pewnie nie ryzykował był ponownego wyciągania skrzyni, docisk jest cofnięty fabrycznie,  chociaż tutaj też można popełnić błąd,
Mateusz sprawdź poziom oleju w skrzyni,  bo obstawiam że jest nalane 2.6l jak w starej bez chłodzenia i wtedy jest większa szansa że uszczelniacz na wałku puści olej na tarczę.
Masz po nocy krople oleju pod autem? chyba że osłona wyłapuje, nie wiem jak daleko zachodzi
Wysprzęglik jakby był zapowietrzony to raczej byłby problem ze zmianą biegów,  więc odpada
Nawet fabrycznie cofnięty docisk zakładamy przy pomocy przyżądu. Problem opisany i nie wracajmy.

Offline Marc Waldemar

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 248
  • Skąd: Krakow
  • Posiadany samochód: C5 X7 2009 Exclusive Tourer 2.0 HDI
  • Miejscowość: Krakow
Odp: ślizgające się obroty
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 14, 2017, 08:53:12 »
Zgadzam się,  ale zapytaj się mechanika o takie urządzenie  :) druga sprawa dotyczy poziomu oleju
Nawet ja mam takie urządzenie w swoim garażu. Pod sprzęgłem w kloszu masz otwory przez które w razie awarii uszczelniaczy leci olej, więc usterka łatwa do zdiagnozowania.

Offline Robert Zglinicki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 837
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 2.0 Kombi EXCLUSIVE+LPG 2008r
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: ślizgające się obroty
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2017, 13:15:57 »
Panowie proszę mi napisac czy takowy przyrząd równiez jest potzrebny do wymiany sprzęgła w benzynie, pytam z ciekawości, ale wydaje mi sie, że tam jest tylko potrzebny wałek ustalający oś.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2017, 13:36:55 wysłana przez Robert Zglinicki »
Pozdrawiam

Offline Krzysztof Przywara

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 471
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2010 X7 103kw hdi
  • Miejscowość: Opole
Odp: ślizgające się obroty
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2017, 14:47:38 »
zobacz czy masz sprzęgło samo nastawne, jeśli tak to teoretycznie trzeba go użyć, ja założyłem bez tego przyrządu i po 50 tyś nic się nie dzieje.