Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem  (Przeczytany 6437 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Witam, na wstępie zaznaczam, że nie spotkałem się z takim problemem na forum (również google)
Po zamknięciu drzwi kluczykiem (nie posiadam pilota), zamek centralny się zamyka (słychać siłowniki), lecz czasami można otworzyć tylne drzwi, losowo lewe lub prawe, po czym otwiera się całe auto. Dzieje się tak od jakiś 8-10 miesięcy (tak wspomniał tata - nie miałem jeszcze wtedy prawa jazdy i nie interesowałem się tym :P ).


Po otwarciu auta (słychać, że wszystkie siłowniki się otworzyły) czasem nie można otworzyć tylnych drzwi od zewnątrz, od wewnątrz można i nie słychać żeby siłownik pracował - normalnie otwierają się tak jakby auto nie było zamknięte.


Również czasami po włączeniu przekręceniu kluczyka auto pokazuje że otwarte są drzwi, zazwyczaj przednie kierowcy lub pasażera, czasami bagażnik. Mimo otwierania i otwierania tych drzwi, tudzież bagażnika, komputer pokazuje dalej, że są otwarte (pomaga odpalenie silnika i zgaszenie).


Zdarzyło mi się dwa razy (w ciągu 4 miesięcy), że po skończeniu jazdy i wyciągnięciu kluczyka komputer piszczał i wyświetlał "Key left in" również pomogło odpalenie i zgaszenie silnika.


Zamontowany był parę lat temu "auto alarm", żeby auto można było otwierać z pilota. Pilot parę razy upadł (dzięki mamo!) i przestał działać, także było to nie używane. Próbowałem go naprawić jakieś 3 miesiące temu, lecz działał losowo, czasem otwierał zamknięte auto, czasem potrafił zamknąć, ale otworzyć już nie.


Dzisiaj musiałem auto zamykać 8-10 razy! bo tylne drzwi pasażera otwierały całe auto!
Czego to może być wina? Siłowników? Immobilisera? BSI?

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2017, 22:35:14 »
Zacząłbym od usunięcia całej instalacji alarmowej. Jeśli to nie pomoże to zajrzałbym do BSI w poszukiwaniu zimnych lutów. Można by też obejrzeć same siłowniki zamków - czy ich gdzieś nie zalewa i nie ma korozji na stykach.

Przejścia z BSI mam chwilowo za sobą. U mnie wariowały wycieraczki pracując jak chcą, ile chcą (nawet po wyłączeniu) i zatrzymując się w dowolnym miejscu szyby. Zamek klapy odmówił w ogóle posłuszeństwa, a pozostałe drzwi otwierały się i zamykały bez problemu. Dyskoteka była też z oświetleniem wewnętrznym do czasu, aż padło całkowicie. Pogrzebał mi mechanik w BSI i przywrócił go do życia.
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2017, 06:59:51 »
Trop z bsi jest dobry. Wyjmij go i obejrzyj czy nie jest brudne lub wilgotne. U mnie wszystko było ok a jak otworylem dziada to plytki w srodku byly ziwlone od korozji. Umylem je i poprawilem brzydkie luty.
Sprawdź też dokladnie w jakim stanie sa klemy na akumulatorze i wyczyść mostek plucowy pod maską. To sa slabe punkty w pikusiach.

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2017, 16:53:02 »
Były 3 dni spokoju i znów -> https://youtu.be/9TOSZ8_y8xc


Grzebałem przy alarmie, zamontowany przy bsi, dużo kabli biegnących w głąb auta, ani tego wyciągnąć ani poruszać, trzeba będzie bardziej auto rozebrać.


Bsi siedzi u mnie na dwóch śrubach (Jeśli bsi to jest to z bezpiecznikami za "schowkiem na okulary") z czego jednej nie da się odkręcić :/

Akumulator sprawdzony, klemy dobre.

Za bardziej inwazyjne rozbieranie zajmę się jak będzie czas :/
Jeszcze szukać jakiegoś tropu?
PS: Znowu nie działa klakson... Nie działał jakiś miesiąc temu, znowu działał i znowu cisza... 

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2017, 19:00:17 »
Nie wyjmiesz BSI - nie będziesz wiedział. To musi być zemsta Francuzów za dowcipy o białej fladze ;)

Wiecie dlaczego Wieża Eiffla jest taka wysoka?
Żeby białą flagę było widać z Berlina :D
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 17, 2017, 23:12:58 »
Jeśli to jest niefirmowy alarm to podłączenie go byle jak pod instalacje z multiplexem może powodować taka dyskotekę. Ale byłoby tak od początku jego założenia, jeśli problemy zaczęły sie zaraz potem to zacząłbym od alarmu a dopiero potem grzebał w BSI.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 18, 2017, 14:47:44 »
Alarm spokojnie jeździł 2-3 lata jeśli nie więcej, bez żadnych problemów

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 18, 2017, 16:49:36 »
Te dalszym ciągu jeśli jest dokładany niemultipleksowy to może mieć wpływ. Ale do BSI tez trzeba zajrzeć.
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2017, 00:32:15 »
Gdzie dokładnie znajduję się BSI?
Myślałem, że BSI znajduje się "za schowkiem na okulary", to coś z bezpiecznikami obok złącza diagnostycznego.
Wujek twierdzi że to zwykła skrzynka z bezpiecznikami i to nie jest BSI
Czy BSI znajduje się z bezpiecznikami pod maską samochodu?
Przeszukałem trochę internetu ale nigdzie nie było dokładnej "instrukcji"

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 20, 2017, 05:18:05 »
Ta zwykla skrzynka z bezpiecznikami to wlasnie jest to bsi. Za bezpiecznikami jest podwieszone pudełko w ktorym jest schowany pokaźny komputerek.
Bezpieczniki pod maską z kolei nazywane sa bsm.

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2017, 22:03:05 »
BSI wyciągnięte, jak nowe, suche, czyste.
Luty wyglądają dobrze (podgrzane opalarką, która pomogła na zimne luty w karcie graficznej), wyczyszczone spirytusem.
I nic... Centralka zamyka tył jak chce... Ale klakson działa!!!
W wolnym czasie zobaczę drzwi jak wyglądają w środku, bo szczerze, boję się rozbierać tego alarmu...

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Xsara picasso - nie zamykające się drzwi, problem z centralnym zamkiem
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 09, 2018, 15:33:30 »
I stało się...
Padł siłownik drzwi od pasażera...
Otwierając auto z drzwi kierowcy, nie ma tego charakterystycznego dźwięku w drzwiach pasażera... mogę otworzyć je ze środka, ale wtedy auto się nie zamknie (Odbije zamek, tak jak przy otwartych drzwiach) i muszę zamykać od strony pasażera... Do tego nasilający się problem z tylnymi drzwiami i mogę powiedzieć że mam auto 2 drzwiowe!...
Czy mógł paść, od tego, że musiałem wyciągnąć akumulator i auto musiało być zamknięte, więc zamknąłem go od środka, wyciągnąłem aku i wyszedłem drzwiami pasażera i zamknąłem te drzwi z kluczyka... Lecz potem po podłączeniu aku centralka "otworzyła się i zamknęła". Nie pamiętam czy potem działała normalnie... Może to być wina tego?
Jak to naprawić? Wymieniać jakiś siłownik? zamek? dokładać centralkę czy coś? rozkładam ręce...