Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso  (Przeczytany 4864 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« dnia: Lipiec 18, 2017, 00:52:17 »
Moja przygoda z autkiem zaczęła się 2 marca tego roku, w momencie odebrania prawa jazdy  :)
Xsara Picasso 2.0 HDi 90KM, 267 tyś przebiegu, (auto kupione w komisie, gdzie miało 190 tyś hehe, wspomniał kiedyś tata tutaj na forum), auto w rodzinie od ponad 9 lat
Spalanie według komputera 5.2l/100km, według portfela 5.4-5.5l/100km (śmigając po mieście do sklepu i znajomych!, w trasie przy średniej prędkości 110-120 potrafi pokazać poniżej 5, czyli biorąc margines błędu :P  5 będzie)
Maksymalna prędkość dla tego auta, na prostej drodze, według prędkościomierza 186KM/h ;) Z wymian które ja zrobiłem to:
-w grudniu został fotel kierowcy na poliftowy, gdyż w poprzednim zepsuła się regulacja przód/tył, kruszył się bok z airbagu oraz siedzisko było zniszczone
-amortyzatory, na oryginalne z "małej" xsary w wersji sport (czuć że są twardsze)
-sworzeń
-pasek wielorowkowy
Z najbliższych wymian:
-napinacz paska wielorowkowego razem z rolką napinającą (albo alternator)
-"naprawa" bsi (dzięki za pomoc na forum! ;) )
-nieszczelna klima :(
-ogólne poprawki lakiernicze (obtarcia parkingowe, rysy z krzaków, odpadający lakier z tylnego zderzaka (ktoś zrobił z xsary garaż), pozbycie się pękającego kitu oraz pozbycie się rdzy... (wszechobecnej rdzy - progi i drzwi)

-rozrząd, nikt nie wie kiedy był wymieniany
-regeneracja/wymiana tylnej belki... Na geometrii przód ustawiony idealnie (mogę podesłać, jak wyglądały przednie opony, na których jeździłem moje pierwsze tygodnie) tył pod kątem... jazda w 4+dziecko z pustym bagażnikiem = brak prześwitu między oponą a nadkolem  -> Ktoś poleci jakiś warsztat na śląsku? Czy zostaje Antałex lub Piła?


Mimo namowy mamy, że trzeba kupić drugie, bo jak będziemy się dzielić jak będzie szkoła, o pomyśle drugiej xsary picasso, spytała się czy mam równo pod sufitem :P

Offline Michał Majewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 2 501
  • Skąd: Milówka
  • Posiadany samochód: C8 2.0 16V automat 2008 | Astra G 1.6 16V automat 2003
  • Zainteresowania: Wyceny nieruchomości, stary, stacjonarny sprzęt audio, amatorskie stolarstwo i kolej :)
  • Miejscowość: Milówka
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 20, 2017, 23:27:55 »
Co do belki - Antałex ma partnerski zakład w Krakowie. Zawożą do nich zrobione belki i tam odbywa się tylko wymiana: http://www.antalex.pl/partnerzy.php#krakow


Fotel z polifta wszedł tak po prostu czy trzeba było coś w szynach przerabiać?
"Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Golfem"

Były: Xsara 1, Xsara 2, Xsara Picasso

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 21, 2017, 01:53:20 »
Fotel kupiony razem z szynami, po wyciągnięciu starego, wystarczyło tylko dwie śruby przykręcić i wskoczył w "te śmieszne dziurki", z których fotel "wyskakuje" żeby dostać się do akumulatora. Jeśli o to chodzi :D
Jedynym problemem była wtyczka airbaga, w polifcie jest inna :D Ale kable takie same, więc stara wtyczka, taśma izolacyjna i kurtyna boczna na desce rozdzielczej się już nie świeci :P
"Nowy" fotel nie wiele lepszy, przyjechał w stanie idealnym, teraz po 5 tyś km siedzisko już popękało, tapicerka zrobiła się niebieska od jeansów a gąbka z airbaga kruszy się IDENTYCZNIE jak w starym...

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 21, 2017, 11:27:39 »
No to trzeba przed jazdą wyprać jeansy :D
Niestety potwierdzam u mnie jak kupiłem auto miało 25 kkm i już lewa strona fotela kierowcy była popękana. Mam teraz 105 kkm i wygląda podobnie jak 8 lat temu . Poza widokiem nie przeszkadza mi w jeździe.
A tapicerkę można łatwo wyczyścić - sprayem do tapicerki
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 22, 2017, 11:22:26 »
Ja mam auto od nowości i słuszną wagę. Boczek dolny złamał sie delikatnie przy ok 40tys. Nawet próbowałem na gwarancji czy kontrakcie zgłaszać ale oczywiście wina użytkownika. A teraz w okolicy 100 jest juz to wyraźnie złamane. Dodatkowo wysiadając jakoś odruchowo zapieram się ręką o prawy górny boczek nad podłokietników. Wiec tam tez mam złamane. Ale poza efektem wizualnym fotel ciagle trzyma się kupy, nie jest zapadnięty czy coś takiego. I dżinsy mi nie farbują ;-)
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2017, 22:30:30 »
Ale jeansy farbują mi tylko fotel poliftowy  :P  tego przed liftem nie chcą pofarbować  ;D


Mimu tylu lat trzyma się dobrze, plastiki nie trzeszczą (no może po  za lusterkiem wewnętrznym).


Nie wymieniłbym go na nic innego  :D  (no może na c4 coupe lub c5 ale czekam na "okazję"  8) )

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2017, 20:23:07 »
W środę pikuś dostał nowy, kompletny rozrząd  :-* , 300zł cały komplet z pompą wody. Zajęło mi to z wujkiem jakieś 3 godzinki (potem była jeszcze zabawa z paskiem osprzętu, napinaczem(też dostał nowy) i jedną rolką prowadzącą), bardzo łatwa wymiana, jedynie 20 minut my cechów szukali :D . Ogółem, stary pasek już był popękany, a rolki zaczynały mieć luzy  ??? .


Przy okazji ponaciągali my drzwi z jednej strony i już ładnie przylegają, nie opadają i dużooooo ciszej się zamykają (no i nie ciekną na myjni haha), w najbliższym czasie trzeba zrobić drugą stronę  :P





Na liczniku stuknęło 271tyś


No i przyszedł mi z chin EML327 na bluetooth, za 7,48zł :D Jakaś nowa sztuka bo usunęła błędy!!! Już nie świeci się pomarańczowy check engine :D
Dwie sztuki na bluetootha, jak i jedna na usb nie potrafiły usunąć dwóch, dosyć starych błędów :D A nówka za pierwszym razem  8)

Offline Kuba Rosa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 772
  • Skąd: Teresin
  • Posiadany samochód: 308 SW 1,6 BlueHDI 120 KM
  • Miejscowość: Teresin
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 20, 2017, 03:25:12 »
to ja poproszę linke do tego ELM'a i info na jakim sofcie działasz :)

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 20, 2017, 03:49:57 »
https://www.gearbest.com/car-gadgets/pp_130571.html   <- błędy usunięte przez aplikacje torque na telefonie :D

Offline Karol Chyla

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 936
  • Skąd: Połaniec
  • Posiadany samochód: Grand Scenic 2,0 16V LPG, była Xsara Picasso 2,0HDi 2002r.;
  • Miejscowość: Połaniec
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2017, 15:29:34 »
Ten link nie liczy sie.  Ponsd 6 dolarów. Podaj link konkretnie do tego za 7 zl. Na ali kupiłeś?

Offline Patryk Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Skąd: Radlin
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0HDi 2000r
  • Miejscowość: Radlin
Odp: Mój pierwszy samochód - Xsara Picasso
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2017, 00:29:43 »
To właśnie ten, tylko była promocja  ;D