Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: sonda lambda P 0138  (Przeczytany 1349 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Prószyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 benz 2004, LPG Stag-4 Plus
  • Miejscowość: Olsztyn
sonda lambda P 0138
« dnia: Sierpień 18, 2017, 20:57:56 »
Witam,

Wsiadam do auta odpalam, a tam check engine się świeci i obroty mi strasznie faluja,  myślę wyjme Obd i odpale Torqa a na nim błąd drugiej sondy, bank 2,  jakoś za którymś razem udało mi się wykasowac ten błąd auto nie falowało, i pojechałem do mechanika, który potwierdził błąd sondy za kata.Mechanik Wymienił sondę na Denso Dox-1539, powiedział też aby jeździć parę dni na benzynie aby sondy się zgrały, a błąd może jeszcze wyskoczyć ale tym się nie martwić, że to samo się w końcu samo dostroi. Błąd sondy już po wymianie, oczywiście wyskoczył udało mi się go wykasowac, czas pokaże co z tym będzie.

Pytanie mam takie czy sonda nowa rzeczywiście potrzebuje trochę jazdy na Benz. aby się dostroic?

Dzieki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2017, 13:21:47 wysłana przez Andrzej Prószyński »

Offline Andrzej Prószyński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Olsztyn
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 benz 2004, LPG Stag-4 Plus
  • Miejscowość: Olsztyn
Odp: sonda lambda P 0138
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 08:20:14 »
Przegonilem auto na benzynie potem przelaczylem na gaz i jest ok, silnik pracuje równo, check engine się nie wyświetla.

Ale podłączyłem się do swojego Obd przez Tourqa i widzę parametry działającej sondy 1 natomiast parametrów pracy sondy nr 2 nie widać.  Macie pomysł czemu Tourqe nie wykrywa mi sondy za katalizatorem (brak danych do odczytu).

Offline Pawel Dienwebel

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Poznan
  • Posiadany samochód: Bylo: Picasso 1.8 Exclusive/2003 (LPG Sequent24 BRC)<BR> Toyota Sienna 2007
  • Miejscowość: Poznan
Odp: sonda lambda P 0138
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2017, 23:35:29 »
Mi OBD CAR doctor pokazuje obie sondy