Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118  (Przeczytany 5995 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Patryk Kania

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen c5 hdi 2.0 Mk3 2009
  • Miejscowość: Białystok
Witam, otóż mam pewien problem z moją Cytryną, od jakiegoś czasu pojawia mi się komunikat o błędach jak w tytule, czyli błąd ABS ESP wspomagania kierownicy, automatycznego hamulca ręcznego, kody błędów w tytule, hamulec ręczny przestaje działać, mimo błędu wspomagania, działa ono bez zarzutu, auto przechodzi w tryb awaryjny, predkościomierz chwilowo przestaje działać, to wszystko dzieje się na raz, ponowne uruchomienie silnika kasuje błędy, ale za jakiś czas to samo, jakiś czas temu wymieniałem stycznik stop ten przy pedale hamulca nożnego, dodam też, że mam roczny akumulator 680 i mam wrażenie, że jest za mały, mam wyposażenie exclusive, taki aku doradził mi gość w sklepie, później okazało się, że do mojego auta powinien być co najmniej 770, czy to może być potencjalna przyczyna? Czy szukać problemu gdzieś indziej? Znajomy który ma C6 i miał problem z ABS ESP i hamulcem poprzez wymianę aku załatwił problem. Ładowanie i prąd spoczynkowy akumulatora jest w normie. Proszę o ewentualne sugestie. Z góry dziękuję za info.

Offline Patryk Kania

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen c5 hdi 2.0 Mk3 2009
  • Miejscowość: Białystok
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2017, 09:55:15 »
Klemy sprawdziłem wczoraj, jest ok, przeczyszczone, diagnostyka będzie w przyszłym tygodniu, dam znać co i jak, co do błędu P0500 to do wymiany prawdopodobnie będzie impulsator prędkość na skrzyni biegów jak się nie mylę i/lub czujnik ABS na którymś z kół odpowiadający z przekazywanie obrotów koła, jak się nie mylę, nie do końca się znam więc wybaczcie, tak twierdzi mój mechanik. Dziś naładuję aku i zobaczę jakie będą efekty, dodam, że dość mało cytryną jeżdżę, raz w msc trasa jakieś 400 km, dwa razy w tygodniu po średnio 20km, więc trochę mało.

Offline Patryk Kania

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen c5 hdi 2.0 Mk3 2009
  • Miejscowość: Białystok
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 27, 2017, 21:35:25 »
Problemów ciąg dalszy, otóż znalazłem na naszym forum taki temat dokładnie moja przypadłość, ale rozwiązania brak, oto link: http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=87259.0, zrobiłem tak jak ktoś tam doradzał czyszczenie klem plus przewodów masowych itp. nic nie dało, jakoś dojechałem do mechanika, podpinamy kompa żeby odczyt zrobić co się dzieje, a tam brak jakiejkolwiek komunikacji z autem i poszczególnymi modułami, mechanik sam zdziwiony i mówi, że czegoś takiego jeszcze nie widział, nie można było odczytać błędów ani tym bardziej postawić diagnozy, po kilkunastu próbach gaszenia auta i odpalania, co dziwne błędy znikły i wszystko wróciło do normy, szok, czy ktoś się z czymś takim spotkał???? W poniedziałek auto ląduje u mechanika na szczegółowe oględziny i diagnozowanie, dam znać jakie będą efekty, nie mniej jednak proszę o pomoc...., aha najczęściej przy tych moich problemach pojawia się błąd P0500 vehicle speed sensor "A" i może to jest przyczyna? może to przez to pojawia się tyle błędów na raz, może ten błąd wywala całą resztę????

Offline Krzysztof Waleron

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9 TDI 1999, Xantia 2,0 HDI 2001, Xara Picasso 20HDI 2002 poległ, C5 kombi 2.2HDI biturbo z 2007, C6 2.2HDI z 2006
  • Zainteresowania: ogród, podróże,
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 04, 2018, 16:54:36 »
Witam odgrzewam problem choć mój jest w C6


Ciekaw jestem jak zakończyła się sprawa tego błędu Patryku napisz coś.
Mam podobny w C6 2.2 hdi u mnie po włączeniu świateł seria komunikatów jak w temacie i nie jest to akumulator winny niestety właśnie wstawiłem nówkę
co gorsza wyłącza też ładowanie akumulatora jak mi się zdaje dlatego poprzedni aku padł po jeździe na światłach.


Proszę o wsparcie

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 871
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 04, 2018, 19:42:50 »
Jak jest problem z ladowaniem to nowy aku nie pomoże.

Offline Patryk Kania

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen c5 hdi 2.0 Mk3 2009
  • Miejscowość: Białystok
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 05, 2018, 16:27:40 »
U mnie sprawa skończyła się wymianą modułu BSM, były mikropęknięcia na płytce to powodowało chwilowe zaniki napięcia i owe błędy, mechanik z ASO powiedział mi że to dość częsta przyczyna, kiepskie luty czy same ścieżki na płytce kiepskie, chińszczyzna, wymiana była prawie rok temu, od tamtej pory żadnych problemów z tymi i innymi błędami, moduł podmieniłem z innego auta sprawnego, jeździłem prawie miesiąc i było ok, kupiłem nowy wymiana i wszystko jak ta lala :) :)

Offline Krzysiek Morowiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 595
  • Skąd: Śląsk
  • Posiadany samochód: był totalny zamulacz Citroen C4 GP 1.8 LPG, SUPER Peugeot 508 2.0 HDI a jest C5 AirCross 2.0 blueHDI
  • Miejscowość: Śląsk
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2018, 17:23:55 »
Samo ASO twierdzi że bsm tego pod maską sporo wymieniają bo sie psują na POTĘGĘ. Zalane żywica specjalnie nienaprawialne

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka


Offline Patryk Kania

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen c5 hdi 2.0 Mk3 2009
  • Miejscowość: Białystok
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 05, 2018, 19:57:54 »
Dokładnie właśnie tak, nie da się tego naprawić, chodzi właśnie o to pod maską.

Offline Krzysztof Waleron

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1.9 TDI 1999, Xantia 2,0 HDI 2001, Xara Picasso 20HDI 2002 poległ, C5 kombi 2.2HDI biturbo z 2007, C6 2.2HDI z 2006
  • Zainteresowania: ogród, podróże,
  • Miejscowość: Gdańsk
Odp: Błąd ABS, ESP, hamulca ręcznego, wspomagania kierownicy, P0500, U1000, U1118
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2018, 20:32:35 »
Koniec mojej historii był zupełnie inny


Serwis citro  po diagnostyce stwierdził że reflektor generuje błąd, propozycja zakup nowego 8tyś.
Poprosiłem o wsparcie przyjaciela od serwisu reflektorów xenon i okazało się, że błędy generuje przetwornica
tam jest sterownik do skrętności reflektora. U mnie do przetwornicy dostała się woda
jakoś i korozja pożarła elementy płytki elektronicznej, pare elementów się spaliło i generowało cały problem
zamiana przetwornicy uzdrowiła auto.


Może się to komuś przyda nie wiem czy posiadacze C6 tu zaglądają ale niektóre rozwiązania są wspólne z C5 MKIII


Pozdrawiam