Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Komputer sypie błędami i auto nie odpala  (Przeczytany 1267 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Stańczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.2 Hdi
  • Miejscowość: Warszawa
Komputer sypie błędami i auto nie odpala
« dnia: Sierpień 21, 2017, 07:32:43 »
Witam, taki problem,
Auto stało nie jeżdżone dwa tygodnie ale kilka dni temu Oriflame sobie wsiadłem i odpaliłem na kilkanaście minut, wszystko było ok.
Teraz w weekend spadło dużo deszczu, nie wiem czy to ma związek ale rano wsiadam i na zapłonie sypie błędami jakby nic nie działało,
Break fault, poduszka pasażera off, asr\esp off, ABS off, chyba nawet raz widziałem immobiliser fault.
No i auto nie odpala.
Co się mogło stać że nagle tyle błędów?
Wątpię żeby akumulator padł tak bez powodu, wcześniej nigdy takiego problemu nie było

Offline Adam Klimkiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5 MKI 2003 / 2,0 136KM
  • Miejscowość: Łódź
Odp: Komputer sypie błędami i auto nie odpala
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 21, 2017, 09:26:11 »
Radzę sprawdzić ci jednak akumulator. Gdy miałem u siebie niezdiagnozowany problem z elektryką, do czasu odstawienia auta do elektryka sam z nim trochę walczyłem no i po pewnej ilości kręcenia rozrusznikiem zaczął padać mi akumulator. W trakcie holowania na włączonych światłach mijania na zapłonie kolejno zaczęły wypadać mi dokładnie te błędy o których napisałeś. Przyczyna - rozładowany na maska akumulator. Okazało się później, że akumulator trzymał, ale max. przy dwóch dniach przerwy w jeżdżeniu. Gdy stał dłużej i nie doładowywał się w trakcie jazdy to padał na amen.

Offline Paweł Stańczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.2 Hdi
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Komputer sypie błędami i auto nie odpala
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 21, 2017, 11:48:04 »
Hmm to byłoby trochę dziwne.
Raz zostawiłem auto na pozycyjnych i akumulator padł całkiem, ale wtedy nawet na zapłonie nic nie się nie działo, nawet centralny nie hulał.
Teraz tak jakby wszystko ma prąd. Wcześniej auto już stało po tydzień czasu bo rzadko jeżdżę i normalnie odpalał. Ostatnio stało koło 10 dni i też odpalił, a po ostatnim weekendzie już nie rusza(i te błędy).
Ale pójdę za tą radą i sprawdzę aku.


EDIT:
a niech mnie, to faktycznie akumulator. Nie sądziłem że z niskiego napięcia komputer może tak wariować.
Dzięki Adam za rady.
Teraz pozostaje sprawdzenie czy akumulator jest do wymiany(być może jak poprzednio go rozładowałem do 0 to coś się zadziało i siadł) czy nie mam ładowania...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2017, 11:23:22 wysłana przez Paweł Stańczyk »

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 305
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 MkIII 3.0 V6 HDI Tourer CHIP 282 KM, 532 Nm, Poprzednio: C5 MkI 2.0 Pb, C5 MkIII 2.0 Pb
  • Zainteresowania: Fotografowanie
  • Miejscowość: Warszawa
Odp: Komputer sypie błędami i auto nie odpala
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2017, 13:40:50 »
Tak jest w tym modelu, jak ma za niskie napięcie to elektronika nie hula jak powinna, zaraz pojawia się problem z odpalaniem, bo błędy immobilisera itp.

Offline Wojciech Moszczynski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 49
  • Posiadany samochód: C5 2001 2.0 SX Berline
Odp: Komputer sypie błędami i auto nie odpala
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 31, 2017, 21:58:26 »
Sprawdź napięcie na akumulatorze.
Miałem sytuację zwartej celi w akumulatorze tzn. pomimo zielonego oczka akumulator miał tylko 10,50 v pomimo doładowywania ładowarką. W praktyce objawiało się to tym, że prąd się wyłączał w samochodzie w pozycji kluczyka  rozruch "2" (przy rozruchu) do tego stopnia, że potrzebne było od nowa parowanie kluczyka. Pojawiały się te same błędy co piszesz.