Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Szara myszka MK1  (Przeczytany 15193 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Hudy

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1 086
  • Skąd: Lędziny
  • Posiadany samochód: Citroen C5 (X7) Tourer (2011) 2.0 HDI RHH AM6C
  • Zainteresowania: informatyka, elektronika
  • Miejscowość: Lędziny
Odp: Szara myszka MK1
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 10, 2017, 21:41:00 »
Najlepiej zadzwonić do ASO i zapytać czy można wykonać naprawę bezgotówkową z TU sprawcy. Mnie się udało bo Ford miał umowę z Wartą. Rzeczoznawca wycenił naprawę na 2000 tyś zł a w ASO podpisywałem fakturę na 7500zł.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka



Żadne ASO nie bierze na siebie walki z TU, dają do podpisania kwit w którym zobowiazujesz się pokryć różnicę między kosztem naprawy a wypłaconą kwotą.
Ale kto tu mówi o jakiejś walce. Widzę że wszyscy macie złe doświadczenia, ja miałem całkiem pozytywnie. Jak pisałem, skontaktowałem się z ASO Forda, wtedy jeździłem kilkuletnim Mondeo, zapytano mnie tylko jakie TU - sprawca był ubezpieczony w Warcie, w związku że współpracowali z Wartą kazali jedynie przesłać wycenę rzeczoznawcy.
Faktycznie coś tam podpisywałem, nie pamiętam już dokładnie bo to ładnych parę lat temu. Przy odbiorze zapytałem o różnicę - facet w ASO pokazał korespondencję mailową z TU i zgodę na wycenę naprawy ASO w związku z tym nie zapłaciłem ani grosza a przynajmniej drzwi miałem wymienione na oryginał.
Jak sam przedstawiciel w ASO stwierdził różnica wcale nie była taka duża. Często zdarza się że dopiero po demontażu elementów zewnętrznych okazuje się że naprawy/wymiany wymaga większa ilość części i wtedy ponownie przyjeżdża rzeczoznawca.
Właśnie niedawno mojemu znajomemu też facet wjechał w pupę, na pierwszy rzut oka tylko pęknięty zderzak, dopiero w serwisie okazało się że podłużnica jest naruszona i koszt naprawy będzie dużo wyższy.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka


Offline Piotr Ciechanowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 v6 MKI
  • Zainteresowania: motoryzacja, wędkarstwo
  • Miejscowość: Szczecin
Odp: Szara myszka MK1
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 10, 2017, 22:23:52 »
Sprawca kolizji ma ubezpieczenie w Warcie. Słyszałem wiele nie przychylnych opinii odnośnie wypłacania odszkodowań przez PZU i właśnie Wartę... jestem przygotowany na pisanie odwołania gdyż jestem pewien że pierwsza wycena zostanie zaniżona


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk