Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb  (Przeczytany 10496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid Grzomba

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2008
  • Miejscowość: Mysłowice
Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« dnia: Sierpień 29, 2017, 20:14:57 »
Witam. Jestem nowym właścicielem C5 z 2008r. Chciałem umówić sie w polecanym przez znajomych posiadaczy citroenów warsztacie w Katowicach-Kostuchnej na wymianę rozrządu. Warsztat chce za wymianę rozrządu z pompą wody 1300zł i trochę zastanawia mnie ta cena czy aby nie troszke za wysoka?

Offline Machoński Tomasz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 950
  • Skąd: Katowice
  • Posiadany samochód: Lexus NX, był C5 X7 Exclusive Tourer 2.0 lpg
  • Miejscowość: Katowice
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 29, 2017, 20:22:03 »
zapytaj w ASO Gazda i kilku innych warsztatach.Będziesz miał jakies porównanie.
Na jakich częściach wyceniali?

Offline Dawid Grzomba

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: C5 X7 Tourer 2008
  • Miejscowość: Mysłowice
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 29, 2017, 20:28:49 »
Facet mówił, że pompa musi byc oryginał. Nie wiem ile kosztuje oryginał ale zestawy pasek, rolka, napinacz np. SKF, INA czy dayco kosztują ok. 350zł czy w tym silniku wymienia sie jeszcze jakieś uszczelnienia itp? Ta oryginalna pompa jest taka droga czy robocizna? Jutro dowiem sie w ASO ale dzisiaj jest już późno a nie daje mi to spokoju.

Offline Rafał Gościński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 LPG
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 29, 2017, 20:48:20 »
Przerabiałem temat rozrządu kilka miesięcy temu. Koszty zestaw SKF z pompą wody 500zł ,  robocizna w ASO z płynem chłodniczym 850 zł no i robi się 1350 zł. Trochę wiedzy na temat ustawiania rozrządu w tym silniku trzeba mieć ( no i blokady do rozrządu  ;)  )

Offline Dawid Jarecki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 049
  • Skąd: Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: C5 MKII 2.0 HDI
  • Zainteresowania: Wygodne sofy ;-)
  • Miejscowość: Bielsko-Biała
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 29, 2017, 21:33:19 »
Moim zdaniem to za duzy koszt ja w bp 2.0 placilem 750 . mk2. Imo warto wymienic uszczelniacze . Sa dwie szkoly. Ja uwazam ze kazda guma sie starzeje i trzeba nawet jak sucha wymienic. Oni na Kostuchnie sie ciut spanoszyli i ciagna. Robia dobrze to fakt ale za drogo wyceniaja roboty w koncu to nie aso.

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka
znikająca cytrynowa szarość Islandii ;-)

Offline Rafał Gościński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 65
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 X7 Exclusive 2.0 LPG
  • Miejscowość: Poznań
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:13:18 »
Sa dwie szkoly. Ja uwazam ze kazda guma sie starzeje i trzeba nawet jak sucha wymienic.


Masz rację. Są dwie szkoły i jestem całkowicie przeciwnego zdania.  :)  (Przynajmniej jeśli chodzi o uszczelniacze)


A co do ceny,moim zdaniem, to jeśli zestaw rozrządu kosztuje 500 zł to jak doliczysz płyn chłodniczy, śrubę na wale, pracę, to nie wyobrażam sobie zrobienia tego rozrządu za 750 zł ( a jak liczysz to z cenami uszczelniacza na wale z przodu + uszczelniaczy na wałkach rozrządu to już wcale to go nie widzę za 750 zł ). Ale to tylko moja opinia  ;)

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:14:02 »
850zł za robociznę? Nieźle - ja od kilku lat robię rozrządy u znajomego mechanika (nie mam specjalnych rabatów za znajomość, po prostu ma takie ceny) i nie zapłaciłem za robotę więcej jak 350zł.
Dla porównania - całkiem dobry nieduży warsztat we Wrocławiu, za robociznę w Opel V6 chcieli ok 600-700zł, bo ciasno, bo dostęp, bo to bo tamto. Znajomy z Bolesławca (moje rodzinne miasto) bez zbędnego p****nia ogarnął rozrząd, przy okazji uszczelnił silnik (oringi na wałkach i wale), wziął 350zł.
Wymiana rozrządu w 2.0 pb w C5 to żadna filozofia, mechanicy już tak mają że marudzą, wydziwiają, szukają problemu a potem lutują takie stawki. Za mojego 2.0HDI na pewno nie weźmie więcej jak 300zł za robociznę a robię na wiosnę 2018.

Offline Lech Sulikowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 875
  • Skąd: Bełchatów
  • Posiadany samochód: Peugeot 508 SW 1,6 PureTech 180KM
  • Miejscowość: Bełchatów
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2017, 15:32:22 »

Wymiana rozrządu w 2.0 pb w C5 to żadna filozofia
Masz rację, dostęp jest dobry, miejsca aż nadto, nie ma tam super wyrafinowanej technologii. Ja zrobiłem to sam, a nigdy wcześniej żadnego rozrządu, z wyjątkiem Poloneza nie robiłem. Oczywiście nie można iść na żywioł, tylko trzeba miec przed sobą instrukcję serwisową, która jest w necie i postepować krok po kroku. Trzeba mieć blokadę wału (jest tania na alle...), za blokadę wałków mogą być dwa byle jakie pręty 6 mm, mogą być nawet ucięte gwoździe. Ja miałem jeszcze blokadę grzebieniową na wieniec koła zamachowego (jest potrzebna do odkręcenia i dokręcenia śruby na wale), uważam, że do tej czynności można w 10 minut dopiłować taką blokadę z płaskownika.
Pozdrawiam,
Lech

Offline Robert Szlendak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 32
  • Skąd: Kolno
  • Posiadany samochód: Alfa Romeo 156 SportWagon C4 Grand Picasso
  • Miejscowość: Kolno
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 30, 2017, 19:22:55 »
Mój mechanik za wymianę wziął 250zl. A zestaw rozrządu poszedł INA.

Wysłane z mojego E5603 przy użyciu Tapatalka


Offline Marcin Dajcz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 12
  • Posiadany samochód: C5 X7 2008 2.0LPG
Odp: Koszt wymiany rozrządu w 2.0 16V Pb
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2017, 06:39:57 »
P Mix Tychy 1000 zl za wszystko. robilem w maju.