Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Sfery od MKI do MKII  (Przeczytany 1210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6HDI Fap 2006r
[MkII] Sfery od MKI do MKII
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 14:11:35 »
Planuję zmienić sfery tylne, miałem zamiar kupić dokładnie takie jak powinny być do mojego modelu, firmy IFHS. Mechanik który ma mi wymieniać, zresztą znany tutaj i polecany spec od hydro, twierdzi że wielu osobom zakłada sfery , jeśli dobrze pamiętam od mkI , i że jest lepszy komfort, są miększe i ogólnie wiele osób to chwali. Co sądzicie o tym? Ja jestem zwolennikiem tego, aby montować części takie jakie fabryka zamontowała, ale z drugiej strony może i akurat lepiej by się sprawowały? Jeśli ktoś faktycznie ma u siebie w mkII założone sfery tylne od mkI to bardzo proszę o opinie jak się sprawują względem fabrycznych.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MkII] Sfery od MKI do MKII
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 12, 2017, 17:25:25 »
To zapytaj tego swojego "fachowca" czym się różnią sfery MkI od MkII......
Jak chcesz mieć bardziej miękko niż fabrycznie to załóż IFHS Comfort.

Poza tym, nie ma jednego rodzaju sfer do MkI i innego do MkII. Są one dobierane ciśnieniowo odpowiednio do rodzaju nadwozia i silnika.
I tyle w temacie.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MkII] Sfery od MKI do MKII
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 12, 2017, 20:12:46 »
Jak Irek napisał mk1 od mk2 się nie różnią,to te same sfery. Ja mam niedawno założone komforty,jest komfortowo.U teścia w benzynie,wciąż oryginalne 12letnie i w twardosci różnica znikoma.

Offline Jacek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 227
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.6HDI Fap 2006r
Odp: [MkII] Sfery od MKI do MKII
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 16, 2017, 00:51:36 »
No więc jestem po wymianie sfer. Mam założone od mkI. Okazuje się jednak że różnią się, do mkII powinny być sfery o numerach oem 527275 – nr IFHS C531RA , ciśnienie 31 bar, do mkI 527274, IFHS C531RD. Owszem, ciśnienie mają takie same, 31 bar. Różnica polega na tym, że te od mkI mają większe otwory? dławiki? .. czy coś takiego, i dla tego są bardziej miękkie i elastyczne. Jak na razie jestem zadowolony, różnica w tłumieniu nierówności znaczna.